čtvrtek
30. května 2024
svátek slaví Ferdinand

Archiv textů

04.03.2021
Královéhradecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Lenka Krejzová

HRADEC KRÁLOVÉ: Přinášíme poslední příspěvek do naší ankety. I když je před námi nejistá doba, přece jen neztrácíme naději, že vám za nějaký čas budeme moci nabídnout její pokračování: Kultura po pandemii – cesta z krize. Na závěr reflexe kulturní a umělecké scény v časech pandemie jsme požádali o odpověď na otázku, jak se potýká s dopadem koronaviru muzejní sféra, Jana Hrubeckého - odborného pracovníka Muzea Východních Čech v Hradci Králové.

24.02.2021
Královéhradecký kraj
Co se děje
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Irena Koušková

JIČÍN: Jak se potýká s dopadem koronaviru umělecká sféra? Nedojde ke krácení finančních prostředků na tradiční akce, jako je rodinný festival, který se koná pravidelně v září v pohádkovém městě Jičíně? Zeptali jsme se Jana Košíčka, předsedy správní rady Nadačního fondu Jičín – město pohádky.

17.02.2021
Celá ČR
Co se děje
Hudba, Ostatní
Lenka Krejzová

ČR: Koronakrize ochromila umělecký život také manželů Jitky Čechové (klavíristky) a Jana Páleníčka (violoncellisty). Zeptali jsme se, jak se potýkají s jejími ekonomickými důsledky a jak se vyrovnávají s přerušením své veřejné činnosti.

10.02.2021
Hl. m. Praha
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění
Irena Koušková

PRAHA: Jak se potýká s dopadem koronaviru umělecká sféra a jak zápolí s opakovaným omezením činnosti? Za oblast výtvarného umění jsme se zeptali Mgr. Jitky Grígerové Sochorové z Galerie Havelka.

03.02.2021
Královéhradecký kraj
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení
Kateřina Ostradecká/jal

BROUMOVSKO: Jak se potýká s dopadem koronaviru a jak zápolí s opakovaným omezením činnosti, jsme se zeptali Jana Školníka, zakladatele Agentury pro rozvoj Broumovska, neziskové společnosti, jejíž aktivity se významně podílejí na kulturním rozvoji celého regionu. 

27.01.2021
Hl. m. Praha
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Irena Koušková

PRAHA: Jak se potýká s dopadem koronaviru umělecká sféra a jak zápolí s opakovaným omezením činnosti? Zeptali jsme se uměleckého šéfa a režiséra Divadla Kámen Petra Odo Macháčka.

20.01.2021
Celá ČR, Hl. m. Praha
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Hudba, Výtvarné umění
Lenka Krejzová

ČR: Jak se potýká s dopadem koronaviru umělecká sféra a do jaké míry jednotlivým oborům mohou pomoci dotační programy COVID-Kultura? Dosáhne na ně každý, kdo má nárok? Zeptali jsme se MgA. Petra Haška, uměleckého ředitele Geisslers Hofcomoedianten z.s. a uměleckého šéfa Malého divadla Jihočeského divadla v Českých Budějovicích.

13.01.2021
Celá ČR
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Hudba, Výtvarné umění, Vzdělávání
Irena Koušková

ČR: Dění kolem COVID přinutilo umělce i pedagogy sdílet a předávat umění online. Dá se umění učit online? Jakými cestami? Přináší internetová forma výuky něco prospěšného? Každý umělecký obor i každý „aktér“ se s nastalou situací vypořádává jinak. Konference „Umění online?“ přivedla k sobě různé umělecké obory (divadlo, hudba, zpěv, tanec, výtvarné umění, film) a přinesla příklady inspirativních projektů a přístupů. Co si z ní odnesla manažerka projektu Mgr. Kateřiny Klementové, Ph.D.?

04.01.2021
Celá ČR
Nepřehlédněte
Knihy, literatura, média, Hudba, Ostatní
Lenka Krejzová

ČR: V naší anketě jsme dosud nehostili manželskou dvojici z umělecké oblasti, v níž jsou oba partneři „na volné noze“. Robert Virt je umělecký fotograf a jeho žena Dagmar známá houslistka, působící mimo jiné v Českém národním symfonickém orchestru. Zajímalo nás, jak se oba umělci vyrovnávají se současnou koronakrizí ve svém oboru a jak v manželském soužití?

23.12.2020
Pardubický kraj
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Irena Koušková

CHRUDIM: Jak se potýká s dopadem koronaviru umělecká sféra? Nedojde v příštím roce ke krácení finančních prostředků na tradiční akce, jako je festival loutkového divadla Loutkářská Chrudim? Zeptali jsme se Martina Dytrta, ředitele Chrudimské besedy, městského kulturního střediska.