čtvrtek
25. července 2024
svátek slaví Jakub

O nás

Místní kultura je zpravodajské a publicistické médium, které informuje o kulturních událostech z domova, představuje tvůrčí osobnosti a věnuje se tématům z kulturního i společenského života v souvislostech.  

Webové stránky jsou denně aktualizované a přinášejí velké množství článků, zpráv, pozvánek na akce a dalších textů, které si mohou vkládat na web také sami pořadatelé. Místní kultura monitoruje dění v krajích, aktivity významných institucí (MK, NPÚ, SHS ČMS, Asociace muzeí atd.) a dalších vybraných subjektů. Systematicky zprostředkovává lokální kulturní dění po celé ČR, a to už od roku 1991, kdy začala vycházet jako tištěný měsíčník. Od roku 2008 má výhradně podobu internetového časopisu. 

Místní kultura si zakládá na privilegiu přinášet dobré zprávy, a to ze všech koutů České republiky. V informačně přehlcené době jde o vzácně pozitivní médium. Stručně řečeno: informuje, vysvětluje, inspiruje a propaguje.

Mediální partnerství
Místní kultura poskytuje mediální partnerství nejrůznějším subjektům a aktivitám. 

 

Návštěvnost

Na FACEBOOKU je aktuálně registrováno 2 889 fanoušků. Najdete nás i na Instagramu a Twitteru.

 

Nosná témata na rok 2024

          Podcast Místní kultury přináší dialogy s lidmi, kteří mají co říct.

          Umění sebepropagace – sdílení zkušeností a úspěšné praxe kulturních a pamětových institucí v oblasti marketingu a propagace.

         Srdcaři – žijí mezi námi, jen o nich možná nevíme. Lidé se srdcem na dlani, ochotní pomáhat tam, kde je zapotřebí.           

         Cestou na Seznam - představujeme unikátní statky nemateriální tradiční lidové kultury ČR zapsané na Seznamu UNESCO nebo na Národním seznamu ČR.

         Stopy v písku – příběhy z rodinných kronik.

         Sonda do života uměleckých spolků zejména v malých obcích. 

        

        Chcete se o nás dozvědět víc? Zaposlouchejte se do rozhovoru se šéfredaktorkou Mgr. Lenkou Krejzovou v pořadu ANTRÉ, který připravuje Volné sdružení východočeských divadelníků. Pokud je kultura váš životní styl tak jako náš, budeme rádi za další sdílení! Antré: Lenka Krejzová - YouTube

 

Kontakt

redakce@mistnikultura.cz.