úterý
18. června 2024
svátek slaví Milan

Archiv textů

17.06.2024
Celá ČR, zahraničí
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Radek Konečný

ČR-ZAHRANIČÍ: Během léta prostoupí francouzská tematika všemi programy České televize. Diváci si tak budou moci vychutnat přímé přenosy olympijských her z Paříže, kultovní francouzské filmy a seriály s oblíbenými herci i dokumenty a cestopisy objevující krásy této země. Bonjour léto s Českou televizí začíná 24. června.

11.06.2024
Plzeňský kraj
Nepřehlédněte
Děti a mládež, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Daniela Vítová

PLZEŇ: Během pěti dnů se v pořádajícím Divadle ALFA, ale i na dalších místech Plzně představí desítky českých i zahraničních loutkářů. Páteří bienále Skupova Plzeň je bilanční soutěžní přehlídka českého a slovenského profesionálního loutkového divadla, festival ale nabídne i desítky inspirativních představení a novinek z magického světa loutek, tvůrčí dílny, mezinárodní setkání, výstavu, koncerty a také celodenní sobotní program Loutková Doubravka u Skupovy Plzně.

03.06.2024
Celá ČR
Nepřehlédněte
Knihy, literatura, média, Výtvarné umění
Západočeská galerie v Plzni

PLZEŇ: Výstava představuje vztah spisovatele Franze Kafky k výtvarnému umění a vizuální kultuře jeho doby. Kromě toho se formou odkazů věnuje také Kafkově vlastní kreslířské tvorbě.

30.05.2024
Jihočeský kraj
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Tomáš Čivrný

PÍSEK: Ve dnech 31. května – 2. června 2024 se uskuteční 63. celostátní přehlídka experimentujícího divadla Šrámkův Písek 2024. Přehlídka se bude konat v Divadle Pod čarou, Divadle Fráni Šrámka a v Palackého sadech. Šrámkův Písek je otevřená celostátní přehlídka neprofesionálních divadelních souborů, které využívají experimentální a alternativní postupy na pomezí divadla a dalších uměleckých druhů.

24.05.2024
Královéhradecký kraj
Nepřehlédněte
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Památky, Soutěže a festivaly
Ilona Mach

KUKS: V Kuksu se chystá už 3. ročník festivalu Malá loutková inventura. Festival nového loutkového divadla, který proběhne od 7. do 9. června v prostorách Galerie loutek Jiřího Nachlingera a zahradě Rentzova muzea barokního tisku, zve na pestrý, zábavný i tajemný program školy a školky, děti a jejich rodiče a prarodiče, ale i zvědavé diváky. K vidění bude třeba skříňové divadlo, příběhy lesních bytostí nebo loutková inscenace, ve které v hlavní roli zazáří světlo. Noční chodci se mohou zastavit na zážitkové prohlídky Galerie loutek. Sobotním lákadlem je trojitá divadelní oslava narozenin s názvem Vše nejlepší nebo otevřené ateliéry.

21.05.2024
Hl. m. Praha
Nepřehlédněte
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Menšiny a cizinci
Pavla Umlaufová/ika

PRAHA: Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2024 se opět v termínu od 23. do 26. května uskuteční na Výstavišti Praha. Za českými čtenáři míří irský romanopisec John Boyne, ruská exilová autorka Ljudmila Ulická, francouzský komiksový pojem Alexis Nolent a hvězda severské krimi Alex Ahndoril, čestným hostem je Das Buch – německojazyčná literatura.

16.05.2024
Celá ČR, Jihomoravský kraj, zahraničí
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Matouš Danzer

BRNO: V termínu od 20. května do 26. května 2024 se do Brna v rámci nadcházejícího ročníku festivalu Divadelní svět Brno, jehož pořadatelem je Národní divadlo Brno, sjede víc než 100 profesionálů z řad divadelních kritiků a publicistů z celého světa. Zúčastní se zde kongresu Mezinárodní asociace divadelních kritiků/Association Internationale des Critiques Théatre (AICT-IATC). V kandidatuře na jeho pořádání uspěli PerformCzech / Oddělení mezinárodní spolupráce, Institut umění – Divadelní ústav (IDU) a České středisko AICT.

14.05.2024
Celá ČR, Královéhradecký kraj
Nepřehlédněte
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Jan Bílek

SOBOTKA: Přihlaste se do některé z tvůrčích dílen 68. ročníku Šrámkovy Sobotky, festivalu českého jazyka, řeči a literatury. Pod titulem Ve stínu se uskuteční od 29. června do 6. července.

02.05.2024
Královéhradecký kraj
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Divadlo DRAK

HRADEC KRÁLOVÉ: Hradec Králové, který se každoročně na konci června promění v epicentrum českého divadla, dnes zveřejnil kompletní program letošního 29. ročníku Mezinárodního divadelního festivalu REGIONY. Tento rok festival nabídne nadšencům divadla jedinečnou příležitost zúčastnit se bohatého programu plného divadelních, hudebních i pouličních vystoupení.

30.04.2024
Královéhradecký kraj
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Památky, Soutěže a festivaly, Menšiny a cizinci
Kateřina Ostradecká

BROUMOV: Ve středu 1. května 2024 zazní první z koncertů 19. ročníku festivalu Za poklady Broumovska. Během festivalové předehry, která začne v 18 hodin v Opatských sálech broumovského kláštera, se představí rezidenční umělec festivalu, německý klavírista Matthias Kirschnereit. Hlavní program festivalu, který potrvá až do konce srpna, láká posluchače na koncert s hudbou amerického kultovního snímku The Blues Brothers, vystoupení klavíristů Ivo Kahánka a Miroslava Sekery, recitál Malý princ s Janem Cinou, koncerty Filharmonie Hradec Králové a Jihočeské komorní filharmonie se sólistkou Zuzanou Rzounkovou a mnoho dalšího. Rezidenční skladatelkou festivalu je Sylvie Bodorová, festival tak představí v rámci léta průřez její tvorbou.