neděle
26. května 2019
Svátek slaví: Filip

Archiv textů

20.05.2019
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce, Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Veronika Slámová

SLAVKOV: Jak zní zvuk tisícovky historických klaksonů, když se rozezní všechny naráz? Nejen takový zážitek mohou zažít návštěvníci a vystavovatelé největšího srazu auto – moto veteránů ve střední Evropě Veteranfest Slavkov. Letos se legendární, již 18. setkání, uskuteční poslední červnovou sobotu, 29. 6. v parku Zámku Slavkov – Austerlitz.

20.05.2019
Moravskoslezský kraj
Nepřehlédněte
Památky, Soutěže a festivaly
luk

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ: Třetí ročník projektu Otevřené chrámy nabízí od začátku května až do konce října k návštěvě 30 kostelů a tři kostelní věže. Turistům se budou během sezóny věnovat vyškolení průvodci. Celkem jich ostravsko-opavské biskupství zaměstná 130. 

14.05.2019
Jihočeský kraj
Pozvánky na akce, Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Josef Dušek

PÍSEK: Ve dnech 24.–26. května se uskuteční 58. celostátní přehlídka experimentujícího divadla Šrámkův Písek 2019. Přehlídka se bude konat v Divadle Pod čarou, Divadle Fráni Šrámka, Centru kultury města Písku a na dalších místech města.

13.05.2019
Zlínský kraj
Pozvánky na akce, Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Veronika Jurčová

ZLÍN: Zlínský divadelní svátek je tu! V Městském divadle Zlín v pondělí 13. května začíná festival Setkání Stretnutie. 24. ročník oblíbené akce potrvá až do 18. května a opět nabídne to nejlepší, co se urodilo na divadelních prknech na obou stranách hranice. Do Zlína přivede také řadu osobností, například Emílii Vášáryovou, Zuzanu Stivínovou, Radima Vizváryho nebo herce Dejvického divadla.

 

03.05.2019
Jihočeský kraj
Pozvánky na akce, Nepřehlédněte
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Menšiny a cizinci, Živé umění
TZ/klapka

TŘEBOŇ: Ve dnech 6. – 9. května 2019 se uskuteční 7. ročník CEE Animation Fóra, největšího setkání zástupců animačního průmyslu ve střední a východní Evropě. Za dobu šestileté existence se podařilo vybudovat silnou základnu filmových profesionálů a tento rok v Třeboni přivítat rekordních 200 účastníků z celé Evropy. Hlavním bodem programu bude soutěž animovaných projektů ve třech kategoriích: krátký film, seriál/TV speciál nebo celovečerní film.

29.04.2019
Celá ČR, Hl. m. Praha
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Kateřina Brožová

ČR-PRAHA: Jubilejní, 25. ročník veletrhu Svět knihy Praha 2019 přináší řadu zajímavých setkání s autory, překladateli, herci a výtvarníky na pražském Výstavišti. Význam veletrhu podtrhuje účast dvou držitelů Nobelovy ceny za literaturu – Herty Müllerové z Německa a Maria Vergas Llosy z Peru. Bohatou programovou nabídku doprovází nepřeberné množství bestsellerů i výjimečných, těžko dostupných publikací. Veletržní ceny jsou samozřejmostí.

25.04.2019
Královéhradecký kraj
Co se děje, Nepřehlédněte
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení
Divadlo Drak

HRADEC KRÁLOVÉ: Divadlo DRAK a Mezinárodní institut figurálního divadla o.p.s. v Hradci Králové čeká výměna na ředitelském postu. Eliška Finková, která v čele této legendární divadelní scény stojí od 1. ledna 2010, totiž funkci ředitelky opustí na konci letošního roku. Správní rada Divadla DRAK a Mezinárodního institutu figurálního divadla o.p.s. proto na obsazení místa ředitele/ředitelky vypsala výběrové řízení. Uzávěrka přihlášek je 4. června a uchazeči, kteří splní požadované podmínky, budou moci svou vizi představit výběrové komisi na neveřejném slyšení 12. června.

23.04.2019
Celá ČR, Hl. m. Praha
Nepřehlédněte
Památky, Živé umění
luk

PRAHA: V úterý 23. dubna 2019 od 21.10 hodin vystoupí  v Rudolfinu kolektivní tělesa Národního divadla a Státní opery na benefičním koncertě na obnovu katedrály Notre-Dame. Koncert pořádá Česká filharmonie ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy – FOK, PKF – Prague Philharmonia a Národním divadlem.

15.04.2019
Celá ČR, Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Živé umění
Nicola Škvarová

KUKS: Jak vypadala „Já, písnička“ před 300 lety? Kancionál Slavíček rájský, vlastně takový velmi rozsáhlý zpěvník (obsahuje více než 800 písní – pro srovnání, The Rolling Stones mají celkem okolo tři sta sedmdesáti písniček), sestavoval farář Jan Josef Božan. Vyšel tiskem roku 1719 v Hradci Králové za vydatné finanční pomoci hraběte Františka Antonína Šporka a má letos výročí 300 let od vzniku.

08.04.2019
Celá ČR
Pozvánky na akce, Nepřehlédněte
Soutěže a festivaly
Karolína Bulínová

ČR: V letošním roce se uskuteční již sedmý ročník projektu Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby s novým názvem ARTýden, který pořádá Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS). Cílem projektu je upozorňovat na bohatství a rozmanitost forem uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby na území ČR, a to napříč žánry, úrovněmi i věkovými skupinami.