pátek
21. září 2018
Svátek slaví: Matouš

Archiv textů

19.09.2018
Celá ČR
Co se děje, Nepřehlédněte
Granty, Instituce a kulturní zařízení
Ministerstvo kultury

ČR: Ministerstvo kultury  vyhlašuje pro rok 2019 výběrová dotační řízení na projekty v těchto programech:

18.09.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje, Nepřehlédněte
Soutěže a festivaly
luk

PRAHA: Mezinárodní divadelní festival Pražské křižovatky, který je věnován politickému a divadelnímu odkazu Václava Havla, do Prahy opět přiveze pozoruhodná zahraniční představení. Pražské křižovatky potvrdí svou pozici výjimečného festivalu, na jehož programu se střetává jak progresivní činohra, tak i další mezižánrové projekty. Součástí budou – stejně jako vloni – debaty s tvůrci, přednášky a diskuse a festival se usídlí ve všech prostorách Nové scény.

 

 
13.09.2018
Celá ČR
Co se děje, Nepřehlédněte
Granty
luk

ČR: Ministerstvo kultury, odbor regionální a národnostní kultury, vyhlašuje výběrová dotační řízení na projekty v následujících programech:

10.09.2018
Celá ČR
Co se děje, Nepřehlédněte
Ostatní
luk

ČR: Putovní exteriérová výstava v podobě 14 velkoformátových osvětlených panelů představí nejvýznamnější milníky Československé republiky v letech 1918 až 1939. Vizuálně atraktivní soubor tematických panelů o okolnostech vzniku Československé republiky, jejího státního uspořádání, o jejím historickém vývoji, osobnostech, konstituujících vizích bude instalován celkem ve 24 městech na území České republiky.

04.09.2018
Celá ČR
Co se děje, Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
TZ/ika

ČR: Jméno Karel Plíhal platí na domácí hudební scéně za synonymum pro písničkářství prvotřídní kvality. V polovině srpna vyšlo 2CD Alba & bonusy 1984 – 1990, které u příležitosti Plíhalových blížících se šedesátin shrnuje prakticky celé jeho supraphonsko-pantonské nahrávací období. Některé z písní jistě zazní i v rámci Plíhalova návratu na koncertní pódia, který proběhne v říjnu 2018 s novým spoluhráčem, kytaristou Petrem Fialou.

28.08.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje, Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Živé umění
jal

PRAHA: Koncertní provedení prvního československého oscarového filmu Obchod na korze v podání Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK zahájí 7. září novou éru existence nádraží Praha-Bubny.

13.08.2018
Jihomoravský kraj
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Legislativa a ekonomika
luk

BRNO: Otázky pro politické strany kandidující v komunálních volbách 2018 do Zastupitelstva města Brna připravilo a odeslalo politikům a političkám, kteří se ucházejí o vaše hlasy do Zastupitelstva města Brna, občanské sdružení Brno kulturní. Na jejich formulaci a prioritizaci se podílela i brněnská kulturní veřejnost. 

02.08.2018
zahraničí
Pozvánky na akce, Co se děje, Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Menšiny a cizinci, Živé umění
Kateřina Klementová

NEW YORK: Ve dnech 9.-10. srpna 2018 se v Českém národním domě (Bohemian National Hall), v samém srdci New Yorku, odehraje unikátní festival českého amatérského divadla „Two Nights with Czech Theater“. Čeští i američtí herci představí českou klasiku americkému publiku i českým krajanům.

30.07.2018
Hl. m. Praha, Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje, Nepřehlédněte
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Jakub Fürst

ČR: Pražské kino Aero a brněnské Univerzitní kino Scala svým divákům během celého srpna nabídnou možnost dohnat všechny zásadní tituly uplynulé sezony na velkém plátně. To vše za jednotné vstupné 40 korun v rámci přehlídky Filmové léto.

23.07.2018
Zlínský kraj
Co se děje, Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Mgr. Klára Blažková, Dům kultury Vsetín

VSETÍN: Udělením oficiálních patronací mezinárodních fotografických asociací FIAP, IAAP a ČFFÚ byl po dvou letech opět otevřen letos již 30. ročník mezinárodního fotografického bienále Interfotoklub Vsetín 2018. Od začátku července mohou fotografové z celého světa prostřednictvím webových stránek interfotoklub.cz přihlašovat své fotografie do individuálních sekcí určených pro digitální fotografii a také do sekce určené pro fotokluby...