čtvrtek
9. dubna 2020
svátek slaví Dušan

Archiv textů

06.04.2020
Celá ČR
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Architektura, Hudba, Výtvarné umění, Ostatní
Petr Hanzel

ČR Česko-slovenská crowdfundingová jednička na trhu Hithit.cz reaguje na koronavirovou situaci mezi českými a slovenskými živnostníky. V pondělí 23. 3. spustila speciální program Hithit Antivir, ve kterém můžou ve velice rychlé době získat peníze od svých minulých, současných i budoucích zákazníků. „Prolomili jsme všechna pravidla a formality, které jsme doteď od projektů vyžadovali. Jsme připraveni pomoct všem, kdo to v souvislosti s COVID-19 potřebují,“ říká Aleš Burger z Hithit.cz. Tyto peníze navíc nemusí nikomu vracet.


 

01.04.2020
Celá ČR
Nepřehlédněte
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Karolína Blinková

ČR: Webová stránka ČT edu od dnešního dne nabízí přes 3 000 krátkých vzdělávacích videí určených pro děti předškolního věku i žáky středních škol. Videa pokrývají přes dvacítku předmětů od biologie po zeměpis a jsou přehledně členěna podle stupňů vzdělávání i konkrétních témat. Speciálně v době, kdy žáci nechodí do školy, tak může ČT edu pomoci rodičům s domácí přípravou dětí i učitelům se vzděláváním na dálku.

(Video k projektu ČT edu si můžete stáhnout zde)

27.03.2020
Hl. m. Praha
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
TZ/ika

PRAHA: Muzeum města Prahy muselo před 14 dny uzavřít brány svých expozic a výstav. Zůstáváme ale na síti a rádi bychom přispěli lidem v této nelehké době nabídkou našich online aktivit, které stále rozšiřujeme.

24.03.2020
Celá ČR
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Ostatní, Vzdělávání
PROTEX!klapka

PRAHA: Nově vzniklý webový projekt Opravdoví Hrdinové s jasným poselstvím má nově sloužit především jako podpora a poděkování lidem, kteří denně nasazují své životy nejen v první linii, a pomáhají nám tak všem přečkat tyto nelehké časy.

19.03.2020
Celá ČR
Nepřehlédněte
Knihy, literatura, média, Senioři
TZ/klapka

PRAHA: Česká televize spouští v pondělí 23. března nový program ČT3. Důvodem je především snaha televize pomoci nejohroženější skupině - starším lidem, kteří jsou v této době nuceni zůstávat doma. Stanice bude svým laděním klidnější a podávání všech informací přizpůsobené seniorům. Vysílat bude denně od 9 do 17:25 hodin. Programová nabídka se bude opírat o výběr ze zlatého televizního fondu, tematické magazíny i základní informační servis.

18.03.2020
Celá ČR
Nepřehlédněte
Děti a mládež, Vzdělávání
Karolína Blinková

ČR: Pondělní premiéra unikátního zábavně-vzdělávacího projektu UčíTelka přilákala k obrazovkám více než polovinu dětí, které v danou chvíli měly zapnutou televizi. Nově Česká televize vyjednala možnost vysílání i pro děti žijící v zahraničí.

11.03.2020
Zlínský kraj
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Handicap
Petra Štrofová

ZLÍN: V sobotu 7. března se ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU uskutečnil charitativní koncert s názvem „I hudba může pomoci“. Mladí zlínští hudebníci v čele s Jiřinkou Lysákovou připravili návštěvníkům skvělý hudební večer, jehož výtěžek, který překonal loňskou vybranou částku na prvním ročníku akce, poputuje na konto projektu Pomáháme onkologii.

04.03.2020
Celá ČR
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Hudba, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Karolína Bulínová

ČR: Vážení a milí přátelé umění, letošní ARTýden se blíží! Opět Vás srdečně zveme k účasti! Pořádáte-li kulturní akci ve dnech 25.–31. května, neváhejte ji přihlásit. Registrovat se můžete zde: https://www.amaterskatvorba.cz/main.php?str=prihlaska

Rádi Vám pomůžeme s propagováním vašich akcí, a proto Vás stejně jako loni vyzýváme: dokumentujte, točte a materiály posílejte! Fotografie a videa z příprav akce zveřejníme na webu ARTýdne v rubrice PŘEDSTAVUJEME, vybrané oceníme. Po přihlášení bude Vaše akce zveřejněna na interaktivní mapě https://www.amaterskatvorba.cz/main.php?str=mapa. Touto cestou bychom Vás rovněž rádi podpořili a pomohli s propagací akce za účelem zvýšení počtu aktérů či diváků.

21.02.2020
Královéhradecký kraj
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění, Památky, Vzdělávání
TZ/jal

HRADEC KRÁLOVÉ: Výstavu Uprostřed Koruny české - gotické a raně renesanční umění východních Čech 1250-1550, která zaplnila téměř celý interiér nově zrekonstruované výstavní budovy Muzea východních Čech v Hradci Králové, už od jejího zahájení 7. února 2020 zhlédlo zhruba 1300 návštěvníků. Od 1. listopadu 2019, kdy byla budova slavnostně otevřena po téměř dvouleté opravě, pak muzeum navštívilo celkem 6200 lidí.

17.02.2020
Celá ČR, Hl. m. Praha, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Zlínský kraj
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Menšiny a cizinci
Milan Kostelník a Jiří Fiala

PRAHA: Nakladatelství Akademie múzických umění ve spolupráci s Filmovým klubem ve Vsetíně vydalo knihu významného srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje. Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let vystudovala FAMU. Kniha vyšla za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kinematografie. Křest knihy proběhne za přítomnosti autora knihy 3. dubna 2020 v Městské knihovně v Praze.