pondělí
16. září 2019
Svátek slaví: Ludmila

Archiv textů

13.09.2019
Plzeňský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
klapka

PLZEŇ: V plzeňské kreativní zóně DEPO2015 je k vidění a k prožití nová interaktivní expozice o záchranných složkách integrovaného záchranného systému. Rodiny s dětmi si zde zkusí, jaké to je ocitnout se uprostřed dopravní nehody, a naučí se, jak se v takové situaci správně zachovat.

13.09.2019
Středočeský kraj
Co se děje
Živé umění
luk

LIDICE: Památník Lidice zve na další díl Hovorů o svobodě, volného cyklu debat, přednášek, workshopů a dalších formátů, který v letošním roce pořádá v rámci připomínání 30. výročí od roku 1989 "30 let svobody".

13.09.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
TZ/ika

PRAHA: 464°C je uváděná teplota atmosféry Venuše a také nový pop-up divadelní prostor, o který se rozrostla pražská kulturní sluj Venuše ve Švehlovce. 464°C se nachází v místě bývalé kolejní menzy se vstupem z ulice Křížkovského. Již 26. září 2019 si zde můžete vychutnat premiéru opery Lidský hlas, kterou servíruje skupina Run OpeRun.

13.09.2019
Zlínský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Památky, Soutěže a festivaly
luk

ZLÍN: Ve Zlíně se uskuteční čtvrtý ročník rodinné zážitkové akce Žijeme středověkem! Akce představí někdejší řemesla – bednáře, krejčího, zpracování vlny, kováře, ranhojiče, písařku, výrobu keramiky a mnoho dalších technik. Pro návštěvníky se chystají ochutnávky jídel podle středověkých receptur, šlechtické stany, ukázky soubojů, historické přednášky a další zážitkové středověké aktivity. 

 

13.09.2019
Olomoucký kraj
Co se děje
Ostatní, Živé umění
luk

OLOMOUC: Osvětu a umění spojuje společnost ASEKOL, která se zabývá sběrem vysloužilého elektra. Pod hlavičkou projektu „Umění třídit“ umístila v Olomouci červený kontejner obohacený o graffiti design. Na uměleckých a zároveň funkčních instalacích zpodobnili výtvarníci a sprejeři pod vedením Nikoly Vavrouse (Khomy) daná města a jejich dominanty.

13.09.2019
Pardubický kraj
Co se děje
Ostatní, Živé umění
luk

PARDUBICE: Červené kontejnery na elektroodpad nejsou na území Pardubic žádnou novinkou, ovšem co je nového, je jejich propojení s uměním. Pardubice tento měsíc převzaly speciální kontejner s graffiti designem a zapojily se tak do projektu Umění třídit, který organizuje společnost ASEKOL, jedna z firem zajišťujících pro město sběr vyřazených elektrospotřebičů.

13.09.2019
Celá ČR
Co se děje
Knihy, literatura, média
TZ/ika

ČR: Autor titulu Habermannův mlýn Josef Urban uvádí na trh další z knih inspirovaných skutečnými událostmi. Tentokrát se hlavní hrdinové vydají do srdce albánských hor, kde budou pátrat po osudu ztracených českých studentů. Urbanův románový thriller je postaven na svědectví místních lidí i zahraničních vyšetřovatelů, která vedou k překvapivému konci a šokujícímu rozluštění letité záhady.

13.09.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
TZ/ika

PRAHA: Tak mnoho, tak málo. Pod tímto názvem se od 9. října 2019 v Domě U Černé Matky Boží v Praze uskuteční výstava uznávaného českého fotografa Vladimíra Birguse. První část jeho snímků, pořízených v šedivých časech reálného socialismu, už uvedl loni festival Transphotographiques v Lille a letos na jaře opavská galerie KUPE. Pražská výstava nyní nabídne i řadu dalších, dosud nezveřejněných fotografií z autorova postupně otevíraného archivu.

13.09.2019
Plzeňský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
TZ/ika

PLZEŇ: Tvorbu Studia Najbrt pojímá výstava v Západočeské galerii netradičně: všechny grafické návrhy – výběr z tvorby za 25letou existenci studia – visí na bílých tričkách.

12.09.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
TZ/ika

PRAHA: Jako svou první premiéru divadelní sezony 2019/2020 uvede Divadlo Kámen inscenaci Vražda u katedrály, která je inspirovaná událostmi spojenými s pokusem o vraždu dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery, k němuž došlo v březnu 2018 v britském Salisbury.