čtvrtek
9. dubna 2020
svátek slaví Dušan

Archiv textů

08.04.2020
Celá ČR
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Ostatní
Filip Platoš

ČR: K tradičnímu velikonočnímu programu České televize přibydou o letošních svátcích bohoslužby a také výjimečný přímý přenos se sólisty baletu Národního divadla. Oblíbený benefiční pořad Pomozte dětem Česká televize odvysílá. Ale jinak a později.

08.04.2020
Hl. m. Praha
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
Lenka Hanzlíková

PRAHA: Městská knihovna v Praze, stejně jako další kulturní instituce, má z důvodu přijatých opatření proti šíření koronaviru zavřeno od pátku 13. 3. 2020. Co knihovna chystá za zavřenými dveřmi a co dělat, když vám dojdou domácí zásoby čtení?

08.04.2020
Celá ČR
Co se děje
Hudba, Ostatní
Silvie Marková

ČR: Finanční sbírka špičkového hráče na lesní roh a dirigenta Radka Baboráka, kterou vytvořil pro pomoc hudebníkům na volné noze, se setkala s mimořádným zájmem přispěvatelů i žadatelů. Již během prvního týdne byly vybrané finance přerozděleny mezi 40 žadatelů. Doposud překonala celková částka shromážděných finančních prostředků hranici 600 tisíc korun.

08.04.2020
Ústecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky
TZ/ika

HORNÍ JIŘETÍN: Europa Nostra – evropský hlas občanské společnosti v oblasti ochrany kulturního a přírodního dědictví spolu se svou partnerskou organizací, Institutem Evropské investiční banky, vyhlásily 7 nejohroženějších památek Evropy pro rok 2020.

08.04.2020
Celá ČR, Jihomoravský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Klára Přibylová

BRNO, ČR: Moravská zemská knihovna v Brně ve spolupráci se Sdružením knihoven ČR a krajskými knihovnami v době celostátní karantény vyzývá veřejnost k online nákupu knih, ideálně přímo přes e-shopy nakladatelů. Prodej knih v těchto časech pomůže nejen vydavatelům, ale všem těm, kteří se na tvorbě knih podílí - autorům, překladatelům, ilustrátorům.

 

 

08.04.2020
Celá ČR
Co se děje
Hudba
Zdena Selingerová

ČR: Agentura Liver Music již v tuto chvíli může oznámit náhradní termíny všech jarních koncertů ze série Prague International Bluenight. Koncerty Southern Avenue a Waltera Trouta se budou konat ještě letos, koncerty kapel Larkin Poe a Wille & The Bandits se uskuteční příští rok.

08.04.2020
Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění
Vlasta Čiháková Noshiro, kurátorka Galerie kritiků, Adria

ČR-PRAHA: Galerie kritiků, Adria nabízí možnost virtuální prohlídky výstavy Beze stínů / Without Shadows - Jaroslava Papouška (1929-1995) na svém facebooku v rámci  uvedeného odkazu: https://www.facebook.com/jaroslavpapousek.cz/videos/3109937062403557/

08.04.2020
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři
Jan Delong

TŘINEC: Téměř 600 přáníček k Velikonocům vytvořili během tří dnů dobrovolníci pro seniory. Chtějí udělat radost především těm, kteří nemohou nadcházející sváteční dny strávit se svými rodinami nebo budou během Velikonoc sami. S nápadem přišli zaměstnanci Knihovny Třinec a Senior Pointu.          

08.04.2020
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Menšiny a cizinci
Lucie Nemešová/ika

ČR: Oslavy Mezinárodního dne Romů 2020 se uskuteční už pošesté v režii Ara Art. Asi ale tušíte, že tentokrát nedokážeme zařídit, aby proběhly v termínu, který je jim určen – tedy 8. dubna a v několika dnech okolo. Kdo nás ale zná, ten ví, že se tak snadno nevzdáváme...

08.04.2020
Olomoucký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Hudba
Andrea Pitronová

ČR-OLOMOUCKÝ KRAJ: Mimořádný Velikonoční koncert bude Moravská filharmonie živě přenášet z Arcibiskupského paláce. Připravuje ho ve spolupráci s Arcibiskupstvím olomouckým v rámci projektu Paschalia Olomucensia. Příběh Ježíše Krista připomene kantátou Stabat Mater od italského barokního skladatele G. B. Pergolesiho komorní soubor Gaudio kvartet, sólové pěvecké party zazní v podání A. M. Líňové a B. K. Juráňové.