úterý
22. května 2018
Svátek slaví: Emil

Archiv textů

22.05.2018
Zlínský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

ZLÍN: Zlínský filmový festival  je nejstarší, největší a nejvýznamnější filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Jedná se o mezinárodní událost s vynikajícím renomé. Festivalové projekce se uskutečňují nejen ve Zlíně, ale také v řadě dalších měst České republiky. Každoročně festival uvádí přes 350 snímků z více než 50 zemí světa. Od roku 2010 přesahuje návštěvnost festivalu 95 000 dětí i dospělých.

21.05.2018
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Soutěže a festivaly
ika

ČR: Nominovat své kandidáty do osmého ročníku soutěže o nejoblíbenější alej roku pořádané spolkem Arnika můžete až do konce října letošního roku. Zájemci mohou stromořadí přihlásit do soutěže na webu www.alejroku.cz zasláním fotografie a krátkého příběhu nebo popisu. O vítězné aleji pak bude hlasovat veřejnost. Stejně jako v minulých letech může o vítězství aleje rozhodnout mimořádná krása, silný příběh, snaha místních lidí o záchranu nebo odhodlání lokálních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky. 

 
21.05.2018
Plzeňský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Cestovní ruch, Děti a mládež, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Menšiny a cizinci, Živé umění
klapka

PLZEŇ: Již po páté se v regionálním muzeu Nečtiny, na severu Plzeňska, odehraje velkolepá cestovatelská událost, festival Letem světem.  Návštěvníci se mohou těšit na nabitý sobotní program a nedělní vycházky za poznáním okolí Nečtin. Festival uvítá návštěvníky v sobotu 26. května ve 13 hodin slavnostním zahájením.  Letošní rok bude naplněn cestopisnými fotoprojekcemi, praktickými semináři, hudbou, výstavami, exotickými pokrmy či artefakty z cest.

21.05.2018
Liberecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Živé umění
ika

LIBEREC: Již podruhé se ve své patnáctileté historii představí v Liberci mezinárodní ART_workshop festival ProART, který v sobě spojuje denní multižánrové umělecké dílny a večerní produkce nadžánrových projektů, koncertů a přátelských setkání.

21.05.2018
Plzeňský kraj
Co se děje
Senioři, Ostatní
luk

PLZEŇ: Výstavu zahájili autoři výstavy společně s náměstkyní ministra kultury Petrou Smolíkovou a primátorem města Martinem Zrzaveckým a prvním náměstkem primátora Martinem Baxou, do jehož gesce oblast kultury spadá. ​​

 

 

21.05.2018
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
luk

OSTRAVA: Do druhého ročníku dotačního programu „fajnOVY prostor“, který cílí na proměnu ulic, náměstí, parků a dalších veřejných prostranství podle vlastních nápadů, přihlásili obyvatelé Ostravy 20 projektových záměrů. Rada města doporučila finanční podporu čtrnácti projektů. 

21.05.2018
Celá ČR, Pardubický kraj
Pozvánky na akce
Handicap, Soutěže a festivaly
luk

PŘEDHRADÍ: Domov na hradě Rychmburk vás zve na tradiční Hradní slavnosti, které se budou konat již 30. června 2018 od 13 hodin. Opět bude připraven bohatý program. Nejprve vystoupí historická hudební skupina Grál, poté diváky pobaví kejklíř Lukáš. A nejen malí návštěvníci se mohou těšit na pohádku „Strach má velké oči“, kterou sehraje místní divadelní spolek Heyduk.

21.05.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Handicap, Živé umění
luk

PRAHA: Na interaktivní program tlumočený do českého znakového jazyka zve 23. května Poštovní muzeum, Centrum pro dětský sluch Tamtam a Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených.

21.05.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

PRAHA: Praha Žije Hudbou 2018; již potřetí díky Uličníkovi ožijí pražské ulice hudbou, tancem, novým cirkusem a divadlem na festivalu Praha Žije Hudbou. Festivalu se zúčastní přes 200 umělců, kteří na 50 místech Prahy provedou přes 500 vystoupení. Hotová kouzla se stanou na pěti větších hudebních scénách, samostatné divadelní scéně a více než 40 buskerpointech.

 

 

21.05.2018
Středočeský kraj
Pozvánky na akce
Soutěže a festivaly, Živé umění
Zdarsová Andres

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU: Skvělá show, vyprodaný Strahovský stadion, Obchodník s deštěm, Lolita, Bobule, SÁZAVAFEST 2018. Co mají tyto pojmy společného? Správně! Je to nejlepší česká skupina současnosti, Kryštof.