sobota
17. března 2018
Svátek slaví: Vlastimil

Archiv textů

16.03.2018
Hl. m. Praha, Středočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení
ika

PRAHA, STŘEDNÍ ČECHY: Cyklohráček umožňuje všem nadšeným výletníkům kombinovat a naplánovat výlet pěšky, na kole, za zábavou a přitom si užít jízdu vlakem. Celý vlak má několik vozů – vůz plný her, vůz plný hraček, vůz plný kol a vůz plný balónků. O všechny hry se na palubě starají hrajvedoucí, kteří mají pro děti také dárky na památku. Trasa je stejná jako v minulém roce, tj. Praha hl. n. – Praha‑Smíchov severní nástupiště – Hostivice – Středokluky – Podlešín – Slaný – Zlonice.

16.03.2018
Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Marcela Hančilová

PRAHA, ČR: Dosud nikdy nebylo zpracováno veškeré kreslířské dílo slavného umělce Václava Hollara v takové úplnosti. Až nyní, kdy v Národní galerii v Praze vychází monografie Aleny Volrábové Václav Hollar (1607–1677): Kresby. Hollar se proslavil zejména jako grafik, ale jeho krásné kresby nebyly příliš známé. Autorce se podařilo shromáždit více než 450 umělcových kreseb a ty nyní představuje v unikátní publikaci s jedinečným počtem uvedených reprodukcí.

16.03.2018
Hl. m. Praha
Co se děje
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
ika

PRAHA: Festival Jeden svět, který proběhl od 5. do 14. března v Praze, promítl 128 dokumentárních filmů včetně devíti projektů virtuální reality. Poroty udělily celkem devět cen v kategoriích Mezinárodní soutěž, Máte právo vědět a Česká soutěž. Čtvrtou porotou byla tradičně Studentská porota, která vybírala nejlepší film z kolekce filmů pro střední školy. Diváci a divačky rozhodli pomocí hlasování po filmových projekcích o dokumentu, který získal Diváckou cenu nadačního fondu Avast.

15.03.2018
Středočeský kraj
Pozvánky na akce
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura
Regionální muzeum Mělník

MĚLNÍK: Jaro je tu! Již tuto neděli s námi vyneste zimu ven z Mělníka! Sraz k tradičnímu Vynášení Morany je v 15:00 h před Regionálním muzeem Mělník.

15.03.2018
Zlínský kraj
Co se děje
Legislativa a ekonomika, Ostatní
luk

ZLÍN: Participační rozpočtování je způsob hospodaření s veřejnými výdaji, který umožňuje veřejnosti ovlivňovat použití těchto zdrojů. Projekt Tvoříme Zlín představuje aktivní zapojení občanů do politického rozhodování na lokální úrovni, a tím se do plánů rozvoje města včlení aktuální potřeby a přání obyvatel. V neposlední řadě dává obyvatelům možnost nahlédnout do fungování radnice a do správy města.

15.03.2018
Středočeský kraj
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Karel Souček

BENEŠOV: V elipse spí lev je hravý název výstavy malířky Petry Haplové, kterou v těchto dnech hostí benešovská Městská výstavní síň na Malém náměstí. Potrvá do 30. března a zájemci si ji mohou prohlédnout každý všední den od 8 do 18 h, v sobotu pak od 8 do 12 h.

15.03.2018
Královéhradecký kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Památky
Michal Friček

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Memorandum o spolupráci na záchraně Braunova Betléma podepíší 23. března zástupci místních samospráv, ředitelka Národního památkového ústavu, ředitel o. p. s. Revitalizace Kuks a hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán na nedávno opraveném mostě, který spojuje obě části barokního areálu v Kuksu na Trutnovsku.

15.03.2018
Jihomoravský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
luk

BRNO: V březnu 1968 začala v Procházkově síni Domu umění města Brna uvádět svá první veřejná představení „amatérská skupina profesionálních divadelníků“ Husa na provázku. U příležitosti 50. výročí této události pořádá 15. března současné Divadlo Husa na provázku (DHNP) Den Husy.

15.03.2018
Celá ČR
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
luk

ČR: 18. ročník mezinárodní pohádkové Noci s Andersenem pořádá Klub dětských knihoven SKIP ČR, tradičně se připojují kromě veřejných knihoven i knihovny školní, základní i střední školy, družiny, dětské domovy, domy dětí, nemocnice, zoo, junáci i pionýři, České školy bez hranic a mnohé další subjekty. 

15.03.2018
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
jal

HRADEC KRÁLOVÉ: Derniérou slavné pohádky a výstavou NONPERFEKTNĚ VOD MATASA si Divadlo Drak připomene dlouholetého spolupracovníka Petra Matáska.