pondělí
18. března 2019
Svátek slaví: Eduard

Archiv textů

18.03.2019
Celá ČR, zahraničí
Pozvánky na akce, Co se děje
Knihy, literatura, média, Živé umění
TZ/ika

ČR, ZAHRANIČÍ: Melancholická synthpopová producentka Sára Vondrášková aka Never Sol vydala v říjnu své druhé studiové album Chamaleo, za které získala nominaci na letošní hudební cenu Anděl. Po úspěšném křtu vyráží tříčlenné těleso s novým repertoárem na koncertní pódia. Turné čítá 14 koncertů po celé České republice, na Slovensku a v Polsku a startuje už v úterý 19. března v nově vzniklém prostoru Fuchs2 na pražské Štvanici.

18.03.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Živé umění
TZ/ika

PRAHA: Nick Mason's Saucerful of Secrets je britská rocková formace založená v roce 2018 bubeníkem Pink Floyd Nickem Masonem a kytaristou Lee Harrisem. Na repertoáru mají písně z raného období Pink Floyd, z let 1967 – 1973. Mason o vzniku projektu říká, že si chtěli připomenout období a atmosféru doprovázející první alba a koncerty této legendární kapely...

18.03.2019
Středočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Lidová kultura, Soutěže a festivaly, Živé umění
TZ/ika

LIBUŠÍN U KLADNA: Libušínský spolek přátel historie, o.s., oznamuje termín již 28. ročníku historického festivalu Bitva Libušín. Festival, jehož tradičním vyvrcholením je největší středověká bitva ve střední Evropě, se uskuteční v sobotu 27. dubna v Libušíně u Kladna. Akce se každoročně účastní kolem 2000 šermířů a 4500 diváků z České republiky i ze zahraničí. Pro návštěvníky všech věkových kategorií je připraven bohatý odpolední program, který začíná otevřením brány v 11 hodin.

18.03.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Živé umění
TZ/ika

PRAHA: Muzeum hlavního města Prahy pořádá ve spolupráci s Vyšší odbornou školou sklářskou a Střední školou v Novém Boru v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou sklářskému řemeslu. Autor, MgA. Jiří Suchý, výtvarník, sklář a pedagog, připravil se svým týmem výstavu, která představuje průřez moderním mladým sklářským designem a řemeslným uměním studentů, doplněný skleněnými instalacemi vytvořenými pedagogy této školy.

18.03.2019
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Ilona Machová

HRADEC KRÁLOVÉ: Už toto úterý 19. března začíná v královéhradeckém Biu Central další ročník festivalu Jeden svět. Téměř dvacítka dokumentů z ČR i celého světa reflektuje současné události, velké i malé osobní příběhy a přivádí diváky k zamyšlení i pobavení. Letošní 21. ročník s tématem Bezpečná blízkost zahájí nový dokument Filipa Remundy z cyklu Český žurnál: Bratři Okamurovi, který režisér přijede sám uvést. Návštěvníky festivalu ale čeká ještě mnohem víc.

18.03.2019
Středočeský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
jal

JÍLOVÉ U PRAHY: IV. ročník oblíbených přednášek, které pořádá Regionální muzeum v Jílovém u Prahy v sále bývalé Konírny, je tentokrát věnován antické civilizaci a její kultuře. Toto časově vzdálené, ale při tom stále živé období lidských dějin představuje totiž jeden z pilířů, na nichž dodnes stojí naše „západní civilizace".

18.03.2019
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Živé umění
Gabriela Galová

ČR-PRAHA: Letošní ročník festivalu Jeden svět už zná své vítěze. Celkem sedm cen udělily poroty v kategoriích Mezinárodní soutěž, Máte právo vědět a Česká soutěž. Letošní novinkou je Regionální porota složená ze tří zástupců měst, kde se koná Jeden svět v regionech. Zástupci studentů a studentek středních škol pak udělili Cenu studentské poroty. Diváci a divačky rozhodli pomocí hlasování po filmových projekcích o dokumentu, který získal Diváckou cenu nadačního fondu Avast.

18.03.2019
Liberecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Lidová kultura
Milan Turek

LIBEREC: V letošním roce se Sdružení ve svých aktivitách zaměří na připomenutí 120 let výročí od úmrtí Karoliny Světlé, 50 let založení Sdružení a 100 let Podještědského muzea. Jarní výstava lidového odívání z Podještědí v liberecké knihovně zahajuje rok,v němž uspořádá Sdružení společně se spolkem Stopy v krajině a a lidovým souborem Horačkami Festival Karoliny Světlé, na podzim pak setkání členů Sdružení a koncert.

18.03.2019
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Ilona Rozehnalová

OSTRAVA: Na poeticko-popelnicovou pouť srdečně zvou Antikvariát a klub Fiducia a okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu. Happening a slavnostní odhalení prvních ostravských poetických popelnic budou symbolicky věnovány básníku Lawrenci Ferlinghettimu k výročí jeho stých narozenin. Zároveň bude pokřtěno jarní číslo bulletinu Krásná Ostrava. Sraz pro účřastníky ve čtvrtek 21. 3. v 18:00 na náměstí Beneše. Akce je pořádána ve spolupráci s firmou OZO Ostrava.

18.03.2019
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Živé umění
Bohumínsky spolek Maryška

BOHUMÍN: Kresba, malba a keramika zkrášlí výstavní prostory Salonu Maryška. Bohumínský spolek Bart, který v centru města provozuje úspěšný ateliér, připravil výstavu nazvanou „Na břehu března“.