sobota
16. listopadu 2019
Svátek slaví: Otmar

Archiv textů

15.11.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
TZ/klapka

PRAHA: V rámci oslav 30 let od sametové revoluce připravil Národní památkový ústav unikátní výstavu s názvem Dědictví pout zbavené, která představí symbolických 30 významných památkových obnov realizovaných po roce 1989. Výstavu doplňuje i stejnojmenná publikace.

15.11.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Nepřehlédněte
Knihy, literatura, média, Živé umění
Zdena Selingerová

PRAHA: Zpěvák JEN přizval ke společné spolupráci rappera ABDEho a natočili skladbu “1989”. Kombinací popu s hip/hopovými prvky si tak nevšedně připomínají ty, kteří demonstrací dali najevo svůj nesouhlas s nesvobodou. Také si klade za cíl upozornit mladou generaci, aby na tuto událost nezapomínala a věděla, proč se slaví.

15.11.2019
Středočeský kraj
Co se děje
Památky, Živé umění
TZ/ika

ČELÁKOVICE: V sobotu 9. listopadu 2019 se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Čelákovicích uskutečnil koncert Tria barokní hudby. Komorní produkce střídaly sólové varhanní skladby čelákovického skladatele Jana Zacha (1713  - 1775) a dalších komponistů, kteří se ve svých skladbách jeho hudebními tématy inspirovali. Badatelské úsilí Tomáše Thona v tomto směru je shrnuto v titulu Varhanní skladby Jana Zacha (Artthon, 2019). Koncert se konal u slavnostní příležitosti jeho vydání.

15.11.2019
Celá ČR, Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Karolína Blínková

PRAHA: Karel Dobrý, Vanda Hybnerová, Michal Malátný, Hana Ševčíková a další jejich spolužáci nastoupili na divadelní fakultu s ideály. Někteří s nimi školu i opouštěli a vplouvali do nové svobodné doby. Jak na to vše pohlížejí dnes? Proč někteří z nich zanechali herectví a jak se na dobu studia a na dnešní časy dívají ti, kteří jsou ve své práci úspěšní, hrají v divadlech, ve filmu nebo v televizních seriálech? Dokument jejich spolužáka Ondřeje Kepky nabízí díky záznamům ze studijních let unikátní možnost srovnání. Ročník 89 uvede ČT art příští středu 20. listopadu od 21.40 h.

15.11.2019
Hl. m. Praha, Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Živé umění
PROTEX/klapka

PRAHA: Orchestr Musica Florea se po roce opět vrací k symfonickému dílu Antonína Dvořáka. Tentokrát k jeho 5. symfonii F dur, jež měla premiéru v roce 1879 v Praze. V historicky poučené interpretaci zazní poprvé 16. listopadu v Besedním domě v Brně, o den později v kostele sv. Šimona a Judy v Praze. Doplněna bude o předehru Othello téhož skladatele.

15.11.2019
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
TZ/ika

ČR: Kompilace největších hitů Marie Rottrové Všechno nejlepší..., která původně vyšla na podzim roku 2003, patří mezi prodejem vůbec nejúspěšnější CD tituly v novodobé historii Supraphonu. Sestava dvanácti písniček, limitovaná stopáží LP záznamu, nyní vychází také na vinylu, tradičním zvukovém formátu této hudbě velmi slušícímu. Skladby si vybrala, doplnila a také seřadila paní Marie sama.

15.11.2019
Celá ČR
Co se děje
Knihy, literatura, média, Živé umění
TZ/ika

ČR: Po úspěšném albu Čtyřicítka, které zpěvačka Lenka Nová vydala před třemi lety spolu s textařem Michalem Horáčkem, chystá novinku nazvanou Dopisy. Album inspirované skutečnými dopisy jejích fanoušků vyjde na jaře roku 2020, nicméně už nyní desku předznamenává první singl s názvem Adresa: Nebe.

14.11.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
TZ/ika

PRAHA: Lake Malawi, tříčlenná indie-popová kapela, kterou založil zpěvák Albert Černý, dobývá české a zahraniční kluby již od roku 2013. V letošním roce se však kapele podařil neskutečný úspěch. Se singlem „Friend of a Friend“ se umístili na 11. místě v celosvětově nejsledovanější hudební soutěži Eurovision Song Contest. Tento úspěch otevřel kapele nejen vícero dveří do zahraničí, ale také možnost uskutečnit svůj doposud největší samostatný koncert, který odehrají 6. listopadu 2020 v nové pražské hale O2 universum.

14.11.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Živé umění
TZ/ika

PRAHA: Herečky a modelky v hudebních videoklipech? Trend, který se ze světa přesunul i do České republiky a její alternativní scény. Spolupráci teď totiž navázala herečka Hana Vagnerová s duem Mutanti hledaj východisko. Zajímá vás výsledek? Podívejte se na nejnovější videoklip Škola v přírodě. Vánoční koncert se pak odehraje 19. prosince v klubu Fuchs2 na pražské Štvanici.

14.11.2019
Celá ČR, Hl. m. Praha, zahraničí
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
TZ/klapka

PRAHA: Na sváteční víkend připadá letošní ročník Noci divadel, jehož podtitulem je „divadlo a svoboda“. Pro diváky Divadla Na zábradlí je připraveno scénické čtení s názvem Nad dopisy diváků (od roku 1989 po současnost). Následující týden pak Divadlo Na zábradlí vyjede do Londýna s hrou Velvet Havel.