neděle
18. listopadu 2018
Svátek slaví: Romana

Archiv textů

16.11.2018
Plzeňský kraj
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Vzdělávání, Živé umění
klapka/TZ

PLZEŇ: Tento týden proběhlo v Plzni udílení cen Ladislava Sutnara za rok 2018. Cenu, určenou významným uměleckým a pedagogickým osobnostem, organizacím či školám, které se zasazují o výrazný přínos světu umění a designu, vyhlašuje každý rok Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Navazuje tak na umělecký odkaz plzeňského rodáka a světově uznávaného česko-amerického designéra Ladislava Sutnara.

16.11.2018
Ústecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Soutěže a festivaly, Živé umění
TZ/ika

TEPLICE: Na konci září proběhl v Teplicích úspěšně studentský festival SEJF. Druhý ročník ale za rok nečekejme. Myšlenka festivalu se překlopila ve vytvoření kulturní platformy SEJF. Organizátoři se rozhodli vydat cestou tzv. pop-upů, tedy pravidelných akcí, které nabídnou co nejširší výběr ze všech možných kulturních zákoutí a budou se pokaždé objevovat na různých nových místech v Teplicích. První SEJF Pop-up proběhne už 24. 11. v areálu budovy Českého porcelánu a zaměří se na módu.

16.11.2018
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Karolína Blinková

ČR: Nová pohádka Zdeňka Zelenky s Jiřinou Bohdalovou, česko-slovenská koprodukční pohádka oceňovaného režiséra Petera Bebjaka, rodinná filmová komedie Víta Karase i nová pohádka pro sluchově hendikepované děti. Česká televize ve svém vánočním vysílání nabídne také premiéru svého Českými lvy ověnčeného koprodukčního filmu Po strništi bos nebo oscarového snímku La La Land. Chybět nebude ani vánoční klasika Tři oříšky pro Popelku, která letos slaví pětačtyřicet let od své premiéry. Silvestrovská noc bude poctou Václavu Neckářovi.

15.11.2018
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

SLAVKOV: Slavkovské bojiště se již desítky let začátkem prosince vrací do doby, kdy krajinou táhly a bojovaly armády tří císařů. Díky účastníkům vojensko-historických klubů z celého světa se tak připomíná významná epocha evropských dějin i tragédie, jež zasáhly do životů místních obyvatel.

15.11.2018
Olomoucký kraj
Co se děje
Živé umění
luk

OLOMOUC:  Muzeum umění Olomouc rozjelo ve spolupráci s režisérem Petrem Zelenkou projekt Vary(ace), který umožnil třem amatérským filmovým štábům natáčet krátkometrážní hraný film s profesionály – herci Petrou Špalkovou, Janem Dolanským, Miroslavem Krobotem, Pavlem Liškou a Barborou Polákovou, kameramanem Janem Malířem, skladatelem Janem P. Muchowem a dalšími umělci.

15.11.2018
Olomoucký kraj
Pozvánky na akce
Ostatní
luk

OLOMOUC: Výstava Sbohem, monarchie. Habsburské mocnářství 1804–1918, jež je prezentována v Pevnosti poznání Univerzity Palackého v Olomouci, seznamuje diváky názorně se strukturou habsburské monarchie, jejími obyvateli, přírodními podmínkami a jednotlivými zeměmi, z nichž se říše skládala, stejně jako s vládnoucí habsbursko-lotrinskou dynastií.

15.11.2018
Zlínský kraj
Co se děje
Granty, Instituce a kulturní zařízení
luk

ZLÍN: Nejen dotaci na provoz Filharmonie Bohuslava Martinů v příštím roce, ale také poskytnutí podpory na nákup hudebních nástrojů pro tento profesionální orchestr doporučuje Rada Zlínského kraje ke schválení krajskému zastupitelstvu, které bude zasedat v prosinci.

15.11.2018
Středočeský kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Legislativa a ekonomika
luk

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Podpora cestovního ruchu ve Středočeském kraji prostřednictvím zajímavých akcí – tomuto tématu se na svém zasedání věnovali krajští radní. Projednali materiál, který mapuje akce na léta 2019 až 2024 a schválili, aby Krajský úřad Středočeského kraje alokoval finance na pokrytí dotací těchto akcí pro rok 2019.

15.11.2018
Pardubický kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Handicap, Soutěže a festivaly

VYSOKÉ MÝTO: Benefiční festival Hudba pomáhá každoročně podporuje handicapované dítě z Pardubického kraje. Letos pomůže Davídkovi Hermanovi z Vysokého Mýta, který trpí dětskou mozkovou obrnou. Výtěžek bude věnován na zaplacení léčebného pobytu v lázních Klimkovice a rehabilitace v ostravské Arkádě.

15.11.2018
Zlínský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Vzdělávání
Pavel Princ

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Slovácké muzeum v Uherském Hradišti otevřelo výstavu Lidové stavby (ne)známé, která je věnována lidovému stavitelství Zlínského kraje. Výstava  představuje regionální nápaditost a řemeslný um. Nabízí pohled na řemeslný um lidí bez technologického a inženýrského vzdělání.