pondělí
22. července 2019
Svátek slaví: Magdeléna

Archiv textů

22.07.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
TZ/ika

PRAHA: Výstava 100 let prvního zákona o veřejných knihovnách bude pro návštěvníky otevřena v prostorách Klementina přesně v den schválení tohoto zákona 22. července. Představuje knihovní zákon z roku 1919, který je (spolu s navazujícím prováděcím Nařízením vlády Republiky československé ze dne 5. listopadu 1919) jedním z nejdůležitějších historických milníků československého knihovnictví.

22.07.2019
Celá ČR, Moravskoslezský kraj
Co se děje
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
TZ/ika

ČR, OSTRAVA: Slova našich oblíbených rapperů v životě mnohdy určují směr, jakým se vydáme dál. Rap má vliv. Proto chce ostravský RAPZZZ TÝM pod vedením Professora Caase fanouškům rapu umožnit přehledně procházet historií a vývojem rapové tvorby a dát mladým lidem možnost vybrat si, jaký rap ovlivní je.

22.07.2019
Ústecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
TZ/ika

TEPLICE: Město je spojováno s pobyty básníka Johanna Wolfganga von Goetha, což připomíná i nově vyhlášená literární soutěž určená autorům od 16 let. Zúčastnit se jí může kdokoli odkudkoli, předávání cen proběhne v Teplicích. Soutěž připravily Regionální knihovna Teplice, mediální dům COMPUTER MEDIA a Nadační fond GRÁCIE. Poslat můžete báseň, fejeton i povídku.

22.07.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
TZ/ika

PRAHA: Vzdělávací a talentová platforma Free Cinema přichází letos již po sedmé s kurzy pro opravdové cinefily. V kurzu Jak vidět film? budete rozebírat klasické kultovní snímky v kontextu historickém, uměleckém, technologickém i filosofickém. A v jedinečném kurzu Jak stvořit film? můžete realizovat své nápady a stvořit tak vaše vlastní autorské filmové dílo. Kurzy budou zahájeny slavnostní premiérou snímků minulého ročníku 24. září v 18:00 v Kasárnách Karlín.

22.07.2019
Celá ČR
Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

ČR: Vyfoťe se s tím, co pro Vás představuje kultura. S rozečtenou knihou, při sledování filmu, na pivu s přáteli nebo na svém oblíbeném místě, uprostřed velkoměsta nebo přírodní rezervace. Fotky s námi sdílejte pod hashtagem #kulturatvorievropu na sociálních sítích: @kreativnievropa.cz.

22.07.2019
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
luk

ČR: Národní soutěž muzeí Gloria musaealis je vyhlašována v souladu s ustanovením § 19 odst. 2 Nařízení vlády č. 5/2003 Sb., o oceněních v oblasti kultury, udělovaných Ministerstvem kultury ČR.

22.07.2019
Celá ČR
Co se děje
Památky, Soutěže a festivaly
luk

ČR: O laureátovi ceny Památky děkují rozhoduje veřejnost. Cenu získá počin, který zvítězí v on-line hlasování. Jde o jedno z ocenění udílených v rámci každoročního klání o cenu Patrimonium pro futuro, kterou vyhlašuje NPÚ jako příspěvková organizace ministerstva kultury pověřená záchranou a rozvíjením hodnot památkového fondu.

22.07.2019
Liberecký kraj
Co se děje
Kroniky, Soutěže a festivaly
luk

LIBERECKÝ KRAJ: Po dvou letech vyhlásil kraj soutěž o Nejlepší kroniku Libereckého kraje. Nad soutěží, jejímž cílem je podpořit a ocenit náročnou práci městských a obecních kronikářů a upozornit širokou veřejnost na význam kronik pro uchování pravdivého obrazu současnosti budoucím generacím, převzal záštitu hejtman Martin Půta. 

22.07.2019
Celá ČR
Co se děje
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
luk

ČR: Soutěž  Do osmého ročníku soutěže „O nejlepší obecní a městský zpravodaj“, kterou vyhlásily KPES FF Univerzity Palackého v Olomouci, Civipolis o.p.s., Angelus Aureus o.p.s. a Sdružení místních samospráv ČR u příležitosti svátku slovanských věrozvěstů a již tradičních „Dnů lidí dobré vůle“ na Velehradě, přihlásily obce a města z celé ČR 325 zpravodajů.

22.07.2019
Královéhradecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Veronika Hepnarová/jal

HRADECKO: Od konce února do července letošního roku probíhal záchranný archeologický výzkum při stavbě dvou rodinných domů v Sendražicích. Na základě předchozího záchranného výzkumu na sousední parcele archeologové z Muzea východních Čech v Hradci Králové sice předpokládali, že na staveništi dojde k odkryvu archeologických památek, ale skutečný počet a komplikovanost archeologických situací předčily jejich očekávání.