pondělí
26. června 2017
Svátek slaví: Adriana

Archiv textů

26.06.2017
Celá ČR
Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
ika

ČR: 20. června byl zahájen další ročník prestižní ankety „Informační centrum roku“ aneb hlasování o oblíbeném infocentru České republiky. Vyhlašovatelem ankety je Asociace turistických informačních center ČR, nově ve spolupráci s Vydavatelství KAM po Česku. Oproti minulým ročníkům se prodlužuje doba hlasování, od 20. června do 31. srpna 2017.

26.06.2017
Ústecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Památky
ika

BENEŠOV NAD PLOUČNICÍ: Žáci, kteří se budou moci na konci školního roku pyšnit samými jedničkami, mohou v sobotu 1. července pozvat své rodiče či prarodiče na prohlídku státního zámku v Benešově nad Ploučnicí.

26.06.2017
Jihomoravský kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní, Soutěže a festivaly
ika

KUŘIM: Město Kuřim organizuje fotosoutěž s názvem „Vaše cesty jinými městy – nápady pro Kuřim!“, která je určena amatérským fotografům bez rozdílu věku. Zájemci mohou posílat snímky, které zachycují zajímavý a funkční nápad (objekt, zařízení), který zpříjemňuje nebo zpestřuje život obyvatel cizího města nebo vesnice, a který by rádi zrealizovali i v Kuřimi.

26.06.2017
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Soutěže a festivaly
Lucie Kolková

BOHUMÍN: Osmý ročník soutěže O nejlepšího čtenáře zná vítěze. Nejlépe se s interpretací neznámého textu poprala deváťačka Eliška Jendřejková z Masarykovy základní školy v Bohumín. Ta ve své kategorii nenašla konkurenci a stala se i absolutní vítězkou.

26.06.2017
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Památky
jal

HRADEC KRÁLOVÉ:  Muzeum východních Čech v Hradci Králové zve na slavnostní zahájení výstavy, která představí téměř komplexní soubor regulačních plánů Hradce Králové z let 1884 až 1942, a to včetně některých dílčích regulací Ulrichova náměstí, Labské kotliny, Orlické kotliny a dalších částí města.

26.06.2017
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Knihy, literatura, média, Ostatní
Lucie Kolková

BOHUMÍN: Přes 1200 starších, ale stále zajímavých knih včera ve velkém nakupovali většinou za symbolickou pětikorunu Bohumíňáci při tradičním antikvariátu pod širým nebem na náměstí T. G. Masaryka před zdejší radnicí. Ve středu 21. června jej už potřetí uspořádala městská knihovna K3 Bohumín v rámci akce s Knihou do ulic. Do akce se zapojily asi dva tisíce lidí. 

26.06.2017
Hl. m. Praha
Tisková konference
Ostatní
Jana Vondrová

PRAHA: Tisková konference je zaměřena na výstavu „Víra a krása“, jejíž hlavní součástí jsou ukázky křesťanské, židovské a muslimské kaligrafie nebo předmětů používaných při obřadech těchto náboženství. Cílem výstavy je ukázat, jsou zobrazovány věci víry v různých náboženstvích, upozornit na odlišnosti i společné rysy a dát prostor k zamyšlení, jak a proč vyjadřovat krásu víry.

26.06.2017
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Nina Mainerová

PRAHA: Na půdu Nové galerie se Julius Reichel vrací již poněkolikáté, nyní s rozsáhlou kolekcí děl v rámci první samostatné výstavy, pod taktovkou kurátora Radka Wohlmutha. Reichel je zářící fenomén, který na sebe upozornil již při svém studiu v ateliéru Jiřího Davida a jehož dílo je inspirující sledovat.

26.06.2017
Zlínský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura
Pavel Princ

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Etnografické oddělení Slováckého muzea připravilo na prázdniny novou, svěží výstavu – Pod povrchem ornamentu. Jedná se o společné dílo Slováckého muzea a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Záštitu převzali starosta města Uherské Hradiště Ing. Stanislav Blaha a děkanka Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně doc. Mgr. Irena Armutidisová.

26.06.2017
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Ostatní

PRAHA: Opět využijeme naše tři velké hrnce a uvaříme tři druhy džemu z ovoce (a možná i zeleniny), které před akcí společně napaběrkujeme nebo ho získáme vyřazené z velkoskladů. Přípravy se ujmou tři kuchaři a předvedou vám své umění. Těšte se na inspirativní chutě!