sobota
20. ledna 2018
Svátek slaví: Ilona

Archiv textů

19.01.2018
Středočeský kraj
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
ika

KOLÍN: Výstava bude prezentovat díla výtvarných umělců – malířů, sochařů, grafiků a fotografů, kteří jsou významně spojeni s Kolínem. Výběr vystavených prací bude omezen roky 1918 až 1968. Představí se tu zástupci kolínské výtvarné scény z doby, kdy dosahovala svého vrcholu a dalece překračovala svou vymezenou regionální oblast. Zároveň si tím muzeum připomene významná výročí, která připadají na rok 2018. Vernisáž výstavy se uskuteční 23. 1. 2018 od 17.00 hod.

19.01.2018
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Legislativa a ekonomika, Ostatní
Tomáš Gross

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM: T klub - kulturní agentura musel ve středu 10. ledna vyklidit sál Společenského domu. Skončila zde nájemní smlouva. O pořádání kulturních akcí se ale Rožnované bát nemusí. Přesouvají se do Kina Panorama, Janíkovy stodoly Valašského muzea v přírodě nebo do dalších prostor.

19.01.2018
Liberecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Živé umění
Jan Vrabec

LIBEREC: Hned čtyři varhaníci včetně známé české virtuózky Katty zahráli v sobotu 6. ledna na premiérovém koncertu unikátních virtuálních varhan v obřadní síni liberecké radnice. Na původní píšťalové varhany staré devadesát let se v obřadní síni hrálo až do listopadu loňského roku. Generální oprava by stála 3,5 mil. Kč, malé školní varhany by se musely nákladně rozšířit. Sami varhaníci se pak jednoznačně přiklonili k virtuálním varhanům a město tuto variantu podpořilo.

18.01.2018
Zlínský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Petr Mašata

VSETíN: Dvoudenní přehlídka nejzajímavějších evropských filmů loňského roku se v kině Vatra ve Vsetíně uskuteční již po páté. V pátek a sobotu 26. - 27. ledna bude na programu hned devět filmů včetně vítěze Evropských filmových cen i Zlaté palmy v Cannes.

18.01.2018
Jihočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Jaroslav Hnízdil

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Do druhého ročníku vstoupí 26. ledna v českobudějovickém Divadle U Kapličky hudební série Večery S. Jejím cílem je dát prostor začínajícím jihočeským kapelám a písničkářům, kteří hrají folk a spřízněné žánry. Patronem cyklu je Víťa Troníček, kapelník skupiny Marien a spoluzakladatel hnutí Folk žije!

18.01.2018
Jihomoravský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení
luk

BRNO: Projekční tým podepsal s vedením Brna smlouvu o novém koncertním sále. Vítězný tým vzešel z dvoukolového výběrového řízení, do kterého se přihlásili čtyři účastníci, do soutěžního kola se kvalifikovali dva z nich. Prvním úkolem budou nyní projekční práce na propojení podzemní a nadzemní časti stavby. Pokud vše půjde podle plánu, přibližně za rok by měla stavba začít růst nahoru a otevřít v sezoně 2020/21.

 

 

18.01.2018
Celá ČR, Královéhradecký kraj
Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

HRADEC KRÁLOVÉ: Open Air Program Hradec Králové je od roku 2000 tradiční součástí Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů. Letos proběhne v termínu od 22. do 29. června. Jedná se o osmidenní nesoutěžní přehlídku tuzemského a zahraničního převážně divadelního umění, která má pro svou uměleckou otevřenost a diváckou přístupnost v rámci území ČR zcela výlučný charakter.

 

18.01.2018
Celá ČR
Co se děje
Knihy, literatura, média, Legislativa a ekonomika

ČR: Novela zákona o dani z příjmu od 1. ledna 2018 umožňuje, že zaměstnanci firem mohou obdržet daňově zvýhodněný příspěvek na knihy. Svaz českých knihkupců a nakladatelů a poskytovatelé firemních benefitů proto očekávají v příštích letech další růst oživení poptávky po knihách, jichž se u nás ročně prodá za 7,8 miliardy korun.

18.01.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Senioři, Vzdělávání
Luk

PRAHA: Divadelní dílna vás povede k objevování sebe i světa kolem nás skrz divadelní hraní. Čeká vás práce s dechem, hlasem, tělem i vnitřní energií. Přijďte si společně hrát, poznávat herecké techniky, improvizovat, rozvíjet fantazii a tvořit.

18.01.2018
Celá ČR, Zlínský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
luk

ROŽNOV PO RADHOŠTĚM: Poslání a budoucnost muzeí v přírodě v České republice je první rozsáhlou konferencí věnovanou ryze problematice muzeí v přírodě, a to v širším kontextu, než v jakém byly tyto instituce dodnes vnímány. Cílem konference je zhodnotit současný stav problematiky muzeí v přírodě a zamyslet se společně nad vizí jejich budoucího rozvoje, především zlepšení podmínek pro jejich práci, a to z hlediska muzeologického, legislativního a finančního.