středa
16. srpna 2017
Svátek slaví: Jáchym

Archiv textů

16.08.2017
Hl. m. Praha
Co se děje
Soutěže a festivaly, Vzdělávání
luk

PRAHA: Open House Praha, z. ú. je nepolitická nezisková organizace, která uspořádala v roce 2015 první ročník festivalu otevřených budov. Praha se tak připojila ke světovým metropolím, které zdarma jednou za rok otevírají své architektonicky významné, běžně nepřístupné budovy a prostory široké veřejnosti. Koncept Open House oslovil i Pražany a už během prvního ročníku zájem veřejnosti předčil naše očekávání a s dalšími dvěma ročníky narůstá. 

16.08.2017
Kraj Vysočina
Co se děje
Ostatní, Památky
luk

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ: Průčelí novoměstského zámku, ve kterém sídlí krajská Horácká galerie, se dočkalo zásadní proměny. V průběhu loňského roku provedl restaurátor Daniel Bartoš opravu plastických výtvarných prvků atiky průčelí zámku, balustrády, kartuše s aliančním erbem a vrcholovou korunou. Hlavní pozornost však byla zaměřena na dvě dominanty zámku, pískovcové vázy z 18. století. 

16.08.2017
Plzeňský kraj
Tisková konference
Soutěže a festivaly
Mirka Reifová

PLZEŇ: Tisková konference k 25. ročníku Mezinárodního festivalu DIVADLO (13. - 21. září 2017, Plzeň) se koná ve čtvrtek, 31. srpna 2017, 11.00, foyer Nového divadla, Palackého nám. 30, Plzeň.

16.08.2017
Plzeňský kraj
Pozvánky na akce
Památky
luk

BLOVICE: Vernisáž výstavy Dvě století Rukopisů se uskuteční 1. 9. od 17:00 v kapli svatého Ondřeje na zámku Hradiště. V rámci výstavy proběhne časově omezená prezentace originálu Rukopisu zelenohorského (7. - 8. října).  

16.08.2017
Karlovarský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
luk

KARLOVY VARY: Historie a příroda Karlovarska – zcela nová, multimediální podoba stálé expozice připravená ke 150. výročí existence muzea přibližuje v šesti sálech v prvním patře historii města. Cesta začíná u Vřídla, unikátního přírodního fenoménu, a pokračuje přes založení lázní a vývoj lázeňské léčby až k proměnám architektury Karlových Varů, společenskému a kulturnímu životu lázeňského města a historii mezinárodního filmového festivalu. 

16.08.2017
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Živé umění

PRAHA: Začátkem srpna se letní prázdniny přehouply do druhé poloviny. Práce na tom, aby byly ještě o týden dělší, jsou v plném proudu! Letos už počtrnácté se o to postará interaktivní festival (nejen) pro děti a jejich rodiče s názvem VyšeHrátky. Tematické workshopy, představení pro děti různého věku a také již tradiční divadelní bojovka s podtitulem Chytře a jednoduše: Zpráva o vynálezcích

16.08.2017
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
LVK

BRNO: Zábavné odpoledne pro rodiče s dětmi. Akce se koná v sobotu 9. září 2017 na Horním náměstí (prostranství před Ekumenickým centrem Archa), nad konečnou zastávkou tramvaje č. 1 Ečerova v Brně-Bystrci.

16.08.2017
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce
Vzdělávání, Živé umění
LR

TRUTNOV: Výstava přiblíží malířskou tvorbu Antonína Hudečka (1872 – 1941), jednoho z čelných představitelů české výtvarné scény kolem roku 1900 a první poloviny 20 století, a to ze všech tvůrčích období. 

16.08.2017
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání

PRAHA: V poslední době se často diskutuje o stavbách spojených s minulým režimem. Co dnes tyto objekty pro společnost znamenají? Máme je chránit? Jak dnes vzpomínáme prostřednictvím architektury a veřejného prostoru? Lze návštěvu obchodního domu Prior využít pro výuku dějepisu?

16.08.2017
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce
Lidová kultura, Ostatní

HUSTOPEČE:  V sobotu 26. srpna od 14 do 20 hodin proběhne v hotelu Centro v Husově ulici Ochutnávka soutěžních vín.