úterý
24. října 2017
Svátek slaví: Nina

Archiv textů

23.10.2017
Celá ČR
Co se děje
Děti a mládež, Granty, Živé umění
Marie Špalová

ČR: Divadelní grant DILIA je určen k podpoře činoherních inscenačních projektů studentů uměleckých škol a filozofických fakult s důrazem na současnou českou i zahraniční dramatiku a původní tvorbu. Uzávěrka podání žádostí o grant DILIA je 15. prosince 2017.

23.10.2017
Plzeňský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Senioři, Vzdělávání, Živé umění
Jana Filípková

PLZEŇSKÝ KRAJ: Slavnostní imatrikulací dříve narozených studentů byla za přítomnosti náměstkyně hejtmana pro školství a cestovní ruch Ivany Bartošové zahájena činnost Akademie umění a kultury vzdělávání III. věku. Jedná se o první projekt tohoto druhu v celém Plzeňském kraji.

23.10.2017
Celá ČR, Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Památky, Vzdělávání
Ing. Jakub Děd

PRAHA: Mezinárodní konference k dnešní situaci sakrálních staveb v České republice; stojí za to zachraňovat, obnovovat stavebně, ale i duchovně, hledat nové možnosti využití? Nebo se smířit s jejich opouštěním a ponecháním svému osudu? 

23.10.2017
Celá ČR, Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly

PRAHA/ČR: Letošní 5. listopad bude na pražském Žofíně velmi významným dnem! Přesně po 135 letech zde bude uvedena obnovená premiéra nejslavnější skladby Bedřicha Smetany - MÁ VLAST. Atmosféra bude velmi podobná té před 135 lety. I tenkrát byla neděle a slavná symfonie poprvé zazněla na Žofíně.Smetanova. Obnovená premiéra na Žofíně i další koncerty po ČR pomohou neslyšícím dětem!

23.10.2017
Hl. m. Praha
Co se děje
Soutěže a festivaly, Živé umění
Alena Julie Novotná

PRAHA: Víte, co se říká o brněnských divadlech v Praze? To není vtip! Už dávno neplatí, že se o Brně nemluví, proto Venuše ve Švehlovce nabídne to nejlepší ze současné brněnské nezávislé scény. První ročník divadelního mikrofestivalu D1 začíná již v úterý 24. 10.  

23.10.2017
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Handicap, Živé umění
Bohdana Rywiková

OSTRAVA: Michal Hrůza a jeho Kapela Hrůzy budou patrony účinkujících na letošním koncertu Všechny barvy duhy, který se uskuteční v Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě dnes v pondělí 23. října od 18 hodin. Na koncertě vystoupí více než 120 talentovaných dětí a dospělých se zdravotním postižením.

23.10.2017
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Živé umění
Ivo Šorman

PRAHA: Šestá repríza úspěšné dramatizace mistrových textů. V inscenaci s živou hudbou účinkují Filip Minařík, Ivo Šorman, Barbora F. Karásková a Lukáš Křišťan.

23.10.2017
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Soutěže a festivaly

První ročník Dlabačofestu uvede snímky, které byly nominovány, ale nakonec nezískaly prestižní ocenění Oscar v kategorii Nejlepší cizojazyčný film. Většina z filmů zařazených do programu přehlídky se navíc neobjevila v širší české filmové distribuci, některé z nich budou uvedeny vůbec poprvé. Filmová přehlídka se koná od středy 29. listopadu do soboty 2. prosince.

23.10.2017
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly

PRAHA: Jediné kino na Praze 6 oslaví své 2. narozeniny. Těšit se můžete na celodenní program, který 28. 10. začíná v 11 h a bude pokračovat až do večerních hodin. Nenechte si ujít speciální HOGO FOGO oslavu břevnovského kina!

23.10.2017
Liberecký kraj
Pozvánky na akce
Vzdělávání
Jaroslav Slabý

JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ: Pod pojmem vojenská opevnění si většina z nás vybaví systém lehkých pevnůstek (řopíků) budovaných koncem 30 let minulého století. Opevnění jsou však stará stejně jako války samé. Nejstarší opevnění na Českolipsku sahají do husitských válek.