pátek
28. dubna 2017
Svátek slaví: Vlastislav

Archiv textů

28.04.2017
Liberecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Soutěže a festivaly
ika

ČESKÁ LÍPA: Stará českolipská řemesla se stala námětem druhého ročníku projektu města „Šikovné ruce aneb Řemesel se nebojíme“. V březnu a dubnu děti z mateřských a základních škol tvoří výrobky, aby je v květnu mohly předvést světu na přehlídce v KD Crystal, která bude přístupná také veřejnosti, a to od 3. do 31. května každý všední den od 14–18 hod.

28.04.2017
Ústecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky
Markéta Lakomá

DĚČÍN: Město bude mít svého architekta. Komise složená z odborníků a vedení města ho v polovině dubna při pohovoru vybrala z uchazečů o veřejnou zakázku s názvem Architekt statutárního města Děčín. Jako nejvhodnějšího pro funkci městského architekta komise vybrala Ondřeje Beneše, který působí mimo jiné jako pedagog na Fakulta architektury ČVUT.

28.04.2017
Hl. m. Praha, Jihočeský kraj, Karlovarský kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, zahraničí
Pozvánky na akce, Pozvánka na výlet
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Památky, Menšiny a cizinci, Živé umění
Petra Zeitler

NEUSATH: Dudy byly dříve v různých podobách rozšířené po celé Evropě. V mnoha krajích je tradice hry na tento nástroj udržována dodnes. Hudební skupiny i jednotlivé muzikanty potkají návštěvníci v celém areálu. Lidová hudba a kroje navíc skvěle zapadají do historické kulisy skanzenu zaměřeného na venkovský život dřívějších dob. Skanzen se rozkládá na ploše 30 hektarů a jeho prohlídka trvá nejméně dvě hodiny.

 

 

28.04.2017
Středočeský kraj
Pozvánky na akce
Živé umění
Ivo Šorman

Den země v areálu KCK Mělnické Vtelno - divadlo, hudba, řemeslné prodejní stánky, tvořivé dílny, hry a soutěže pro děti.

tel. 608 125 444, kulturnicentrum@melnickevtelno.cz, http://kckostel.melnickevtelno.cz 

28.04.2017
Hl. m. Praha
Co se děje
Živé umění
luk

PRAHA: Bohatému doprovodnému programu budou dominovat designová fóra, módní přehlídky např. v podáni Wolfgang store vyznačující se sofistikovanou jednoduchostí a čistotou nebo  pánské kolekce Michala Marka a Vladimíra Staňka. Těšit se můžete na instalaci interaktivní sochy Mickeyphon inspirovanou Mickey Mousem Walta Disneyho umístěnou v tematickém kreativním prostoru vytvořeném Davidem Kurňavkou.

28.04.2017
Jihočeský kraj
Co se děje
Soutěže a festivaly
Ing. Josef Dušek

VOLYNĚ: Divadelní Piknik Volyně, celostátní přehlídka amatérských činoherních a hudebních divadel, se letos uskuteční ve dvou prodloužených víkendech 4. – 7. a 11. – 14. května 2017. V jeho programu se objeví 20 nejlepších inscenací letošní sezóny, které vybrala programová rada z návrhů vzešlých z 18 krajských postupových přehlídek. Těch se zúčastnilo přes 100 souborů.

28.04.2017
Jihomoravský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média

BRNO: Moravská zemská knihovna v Brně vyhlašuje z pověření Ministerstva kultury ČR projekt ČESKÁ KNIHOVNA pro rok 2017 -  podporující nákup nekomerčních titulů uměleckých děl české literatury, české ilustrované beletrie pro děti a mládež, vědy o literatuře pro veřejné a vybrané vysokoškolské knihovny.

28.04.2017
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce
Soutěže a festivaly
luk

OSTRAVA: Slezskoostravský hrad oslaví ve dnech 13. – 14. května třinácté výročí svého otevření. Program oslav se bude nést v tématu "300 let Marie Terezie...Od Laudona po Napoleona." Těšit se můžete na různorodé umělecké a kulturní žánry – barokní tance, divadlo komedie deľarte, dragouny, historickou muziku, kejklíře a komedianty, kanonýry a zobrazení živé historie. 

28.04.2017
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Soutěže a festivaly

PRAHA: Pro letošní ročník připravili organizátoři velkou lahůdku do průvodu – za jednotlivé univerzity zahrají na jejich alegorických vozech největší hvězdy Majálesu. Tomáš Klus, Marpo & TroubleGang, Jelen, Rybičky 48, Vypsaná Fixa nebo Inekafe – ti všichni se zúčastní letošního majálesového průvodu, který zahájí svou pouť do Letňan v sobotu 29. dubna od 10.00 na nároží ulic Vodičkova a Jungmannova v centru Prahy.

28.04.2017
Plzeňský kraj
Tisková konference
Soutěže a festivaly

PLZEŇ: Tisková konference k festivalu Náplavka k světu. 0.2  proběhne v Plzni  od 26. května do 5. července. Tisková konference se uskuteční příští týden ve středu 3. května od 10 hodin v Ateliéru k světu.