čtvrtek
18. dubna 2019
Svátek slaví: Valérie

Archiv textů

15.04.2019
Celá ČR, Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Živé umění
Nicola Škvarová

KUKS: Jak vypadala „Já, písnička“ před 300 lety? Kancionál Slavíček rájský, vlastně takový velmi rozsáhlý zpěvník (obsahuje více než 800 písní – pro srovnání, The Rolling Stones mají celkem okolo tři sta sedmdesáti písniček), sestavoval farář Jan Josef Božan. Vyšel tiskem roku 1719 v Hradci Králové za vydatné finanční pomoci hraběte Františka Antonína Šporka a má letos výročí 300 let od vzniku.

08.04.2019
Celá ČR
Pozvánky na akce, Nepřehlédněte
Soutěže a festivaly
Karolína Bulínová

ČR: V letošním roce se uskuteční již sedmý ročník projektu Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby s novým názvem ARTýden, který pořádá Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS). Cílem projektu je upozorňovat na bohatství a rozmanitost forem uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby na území ČR, a to napříč žánry, úrovněmi i věkovými skupinami.

02.04.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
ČTK

PRAHA: Jaké byly poválečné osudy Jiřího Voskovce, jenž se na rozdíl od Jana Wericha rozhodl, že v komunistickém Československu nezůstane? Jaký stín dopadá na Voskovce s Werichem? Nuže, vydejme se do nedávné minulosti a nechme se unést poetikou hudby Jaroslava Ježka. Prožijme kus života klaunů, které neopouští humor ani ve chvílích nejtěžších.

25.03.2019
Pardubický kraj
Nepřehlédněte
Cestovní ruch, Památky
luk

LITOMYŠL: V roce 2019 se veškerá pozornost zámku v Litomyšli (a jeho partnerů) bude obracet k 20. výročí zapsání zámeckého areálu v Litomyšli do seznamu světového dědictví UNESCO. Dne 4. 12. 1999 byl zámek v Litomyšli, a budovy k němu patřící, zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO jako příklad vzácné ukázky úpravy italského renesančního paláce pro podmínky zaalpských zemí.

14.03.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
TZ/ika

PRAHA: Na konci března odstartuje 10. ročník mezinárodního festivalu Mladí ladí Jazz nezaměnitelná britská zpěvačka Andreya Triana, která originálně proplouvá mezi soulem, popem a jazzem. Její vystoupení 30. března v Divadle Archa podpoří v roli předskokanky Klára Vytisková se svou kapelou.

11.03.2019
Jihočeský kraj
Nepřehlédněte
Vzdělávání, Živé umění
luk

MALOVICE: Divadlo Continuo pořádá na Švestkovém Dvoře v Malovicích intenzivní osmidenní workshop. Od 6. do 14. 4. 2019. Pro herce, performery, tanečníky, výtvarníky a muzikanty. Profesionální zkušenosti nejsou podmínkou.

04.03.2019
Celá ČR, Moravskoslezský kraj
Nepřehlédněte
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly

OSTRAVA: V pátek 1. března se v ostravském Trojhalí Karolina sešly hvězdy české knižní scény, nakladatelé a další významní hosté při příležitosti předávání ocenění Český bestseller za rok 2018. Deset autorů slavnostně převzalo křišťálovou plaketu v jednotlivých kategoriích a hlavní ocenění v podobě sošky Olbrama Zoubka získal Patrik Hartl za titul Nejlepší víkend.  

25.02.2019
Zlínský kraj
Nepřehlédněte
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Alena Babicová

ZLÍN: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo novou výstavu, která je věnovaná významné budově zlínské historie a je připomínkou 125. výročí založení firmy Baťa. Expozice je ke zhlédnutí v 1. podlaží budovy 14.

20.02.2019
Celá ČR
Co se děje, Nepřehlédněte
Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Karel Souček

ČR: Po Martě Kubišové, Věře Čáslavské a Soně Červené připravuje přední česká dokumentaristka Olga Sommerová film o další nepřehlédnutelné osobnosti. Celovečerní dokumentární film s pracovním názvem Legenda Suchý představí tohoto muže talentovaného v mnoha profesích, který svojí tvorbou ovlivnil hned několik generací. Snímek bude dokončen v létě a do kin zamíří na podzim.

18.02.2019
Královéhradecký kraj
Co se děje, Nepřehlédněte
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Kateřina Ostradecká

BROUMOV: Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa letos míří do 9. ročníku, na který právě odstartovala registrace. Soutěž se uskuteční ve dnech 5. – 7. dubna 2019 v broumovském klášteře. Uzávěrka přihlášek je 29. března 2019.