neděle
17. února 2019
Svátek slaví: Miloslava

Připravované kulturní akce

19.02.2019
Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky

ÚSTÍ NAD LABEM: Výstavou z díla německožidovského výtvarníka Huga Steinera-Prag (12. 12. 1880 Praha – 10. 9. 1945 New York), které je zastoupeno ve sbírce Muzea města Ústí nad Labem vás provede její kurátor Mgr. Václav Houfek.  Mezinárodně uznávaný grafik a ilustrátor působil po pražských studiích v Německu, do Prahy se vrátil v letech 1933–1938. Poté odešel do exilu do Švédska a do USA. Jeho dílo bylo ovlivněno dobovou mystikou a okultismem, proslavily ho zejména ilustrace románu Golem od G. Meyerinka.

20.02.2019
Hl. m. Praha
Živé umění

PRAHA: Ojedinělý hudebník, textař a poeta se po koncertní pauze způsobené zdravotními potížemi s rukou vrací na koncertní pódia. Karel Plíhal v jedné chvíli dokáže publikum rozesmát veselou básničkou, aby vzápětí posluchače rozněžnil a roztesknil emotivním textem písně. Jednočlennou kapelu Karla Plíhala posílil skvělý kytarista Petr Fiala, kterého Karel potkal na hudební škole v Hradci Králové.

20.02.2019
Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání

ÚSTÍ NAD LABEM: Jak vznikaly staré pověsti české? Přednáška, inspirovaná úvodním obrazem Schichtovy epopeje „Libušino proroctví“, se bude týkat mytických počátků českého státu. Zaměří se na genezi a vývoj obrazu české minulosti na základě napínavého zkoumání výpovědi legend, kronikářských textů a dalších psaných či tištěných literárních pramenů z 10. – 17. století.

od 20.02.2019 do 21.02.2019
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK již podruhé přivádí do Prahy proslulého houslového virtuóza Vadima Repina, který se představí 20. a 21. února exkluzivně v pražském Obecním domě v Šostakovičově monumentálním Prvním houslovém koncertu. Před koncertem 20. 2. se uskuteční setkání s umělci v salonku „Cukrárna“ Obecního domu.

21.02.2019
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Reflexe polistopadového vývoje pohledem ženy - matky. Neveselé, truchlivé, jsou ty kraje české... V režii Iva Šormana účinkují Ivana Hádková, Barbora F. Karásková, Veronika Svozílková, Lukáš Křišťan a pes Nelly.

22.02.2019
Kraj Vysočina
Lidová kultura, Senioři

VILÉMOV: Klub seniorů ve Vilémově u Golčova Jeníkova /HB/ pořádá v tamním zrekonstruovaném a bezbariérovém Kulturním době koncert hudební skupiny Soňa+Pavla = PiňaKoláda, který se koná v pátek dne 22. 02. 2019 od 19,00 hodin.

22.02.2019
Ústecký kraj
Děti a mládež, Ostatní, Vzdělávání

LITOMĚŘICE: Pro dospělé návštěvníky (zváni jsou všichni zájemci, nejen dospělý doprovod dětí) bude připravena přednáška spojená s projekcí a komentovanou prohlídkou výstavy Za orchidejemi Českého středohoří. Přednášející: botanik Karel Nepraš, jeden z autorů výstavy a rovněž nově vydané publikace.

22.02.2019
Olomoucký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

ŠUMPERK. Brněnská kapela Poletíme? bourá v poslední době sály po celé republice. V Šumperku bude mít svoji premiéru 22. února. Před nedávnem kapela vyrukovala s koncertním hitem „Pojď se mnou lásko má“, který se dočkal krásného klipu v režii Báry Polákové a Jiřího Zemana.

od 22.02.2019 do 23.02.2019
Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Soutěže a festivaly

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: XXVI. ročník celostátního srazu příznivců cestování. Opět můžete v průběhu dvou dnů zhlédnout zajímavé besedy z našich i cizích expedic. Celý sraz vyvrcholí Horobálem.

23.02.2019
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání

PRAHA: CO JE ČINOHERNÍ MINIMALISMUS A Z ČEHO VYCHÁZÍ? První víkendový kurz nabídne základní zkušenost s činoherním minimalismem. Stručně se seznámíme s minimalismem v umění obecně a jeho aspekty, ty pak přeneseme do divadelního konání a uvažování.