sobota
23. června 2018
Svátek slaví: Zdeňka

Připravované kulturní akce

od 24.06.2018 do 25.06.2018
Hl. m. Praha, Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Živé umění

PRAHA-OSTRAVA: Jediná dvě představení Hábovy šestinotónové opery se konají 24. a 25. června v Divadle Jiřího Myrona v Ostravě. Originální šestinotónové harmonium, jehož koupi finančně podpořil prezident T. G. Masaryk a stejnou částkou (10 000 Kč v tehdejší měně) také Ministerstvo školství a národní osvěty, zapůjčí pro provedení opery Národní muzeum – České muzeum hudby.

 

25.06.2018
Hl. m. Praha
Živé umění

PRAHA: V rámci sekce filmové návraty zařadilo kino Dlabačov na svůj program filmové perličky z roku 1969: Postava k podpírání & Případ pro začínajícího kata. Dva příběhy od českých režisérů tzv. české nové vlny 60. let 20. století Jan Schmidta a Pavla Juráčka budete moci navštívit 25. června.  

25.06.2018
Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média

OSTRAVA: Během degustace Vám pro velký úspěch nabídneme opět to nejlepší z rodinné dílny OLIVER&OLIVER. Dozvíte se zajímavé informace z rumové historie i o průběhu samotné výroby. Kromě ochutnání vzorků také zjistíte, jak správně degustovat a jak si každé popíjení tohoto nápoje vždy naplno prožít. Na akci je nutná rezervace za poplatek 390 Kč.

26.06.2018
Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Památky

NÁCHOD: Muzeum Náchodska pořádá od června 2018 do května 2019 sbírku všech retro, starých, nemoderních a dalšími přívlastky označovaných věcí, které se povalují u vás doma, ale je vám líto je jednoduše vyhodit. Pro mnohé lidi již nemají předměty, jež byly vyrobeny před rokem 1989, žádnou jinou hodnotu než tu sentimentální, i tak se však mezi nimi mohou skrývat poklady, kterým právem patří své místo v muzejních sbírkách.

26.06.2018
Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení

ÚSTÍ NAD LABEM: Vernisáž výstavy fotografa Adolfa Čejchana, představující autorovu současnou tvorbu, se uskuteční v Muzeu města Ústí nad Labem 26. června od 17.00 hod.

26.06.2018
Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média

OSTRAVA: Spisovatelka Inna Rottová se narodila v Leningradu českým rodičům a jako dívenka zde zažila jednu z nejděsivějších událostí druhé světové války. Blokádu města trvající 872 dní. Je jedním z posledních očitých svědků této události, v České republice asi vůbec posledním. Své vzpomínky přibližuje ve špičkově hodnocené knize Norkový kožich za hrst vloček.

26.06.2018
Hl. m. Praha
Živé umění

PRAHA: V úterý 26. června odehraje Činohra ND stou reprízu inscenace Audience u královny. Dostat se na takový počet jejího uvedení se podařilo po pouhých třech sezonách –
inscenaci hry britského dramatika a scenáristy Petera Morgana se tedy na scéně Národního divadla zjevně daří.

26.06.2018
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Další ročník oblíbené shakespearovské přehlídky pod širým nebem otevře 26. června premiéra komedie DOBRÝ KONEC VŠECHNO SPRAVÍ v režii Jana Antonína Pitínského. Na programu nebudou chybět oblíbené inscenace z předchozích ročníků Slavností, rozloučíme se s představeními SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ a ROMEO A JULIE.

27.06.2018
Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média

OSTRAVA: Netradiční povídání dvou Američanů žijících v Ostravě, kteří zde hrají americký fotbal za prvoligový tým Steelers Ostrava a zároveň učí anglický jazyk na jazykové škole 1st English. 

28.06.2018
Kraj Vysočina
Handicap, Živé umění

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU: Začátkem tohoto roku oznámila kapela The Tap Tap přípravy výjimečné koncertní akce. Spolu se svými hosty vystoupí The Tap Tap 28. 6. v 19:00 v ženské věznici ve Světlé nad Sázavou. Do příprav koncertu se zapojí místní vězenkyně a vězeňská kapela Wsedě.