pátek
14. prosince 2018
Svátek slaví: Lýdie

Připravované kulturní akce

15.12.2018
Královéhradecký kraj
Živé umění

HRADEC KRÁLOVÉ: Koncert renesančních madrigalů bude z jedním z adventních koncertů, které v Hradci Králové nezaznívají příliš často. Vokální soubor Octopus Vocalis a ansámbl Plaisirs de Musique provede v autentické interprataci středověké francouzské a anglické madrigaly skladatelů Williama Byrda, Johna Dowlanda a dalších. Zajímavostí bude jistě i madrigal, jehož autorem je anglický král Jindřich VIII. Tudor, který se jako vpravdě renesanční osobnost věnoval i kompozici. Za doprovodu fléten, loutny a zpěvu na vás dýchne pravá vánoční atmosféra. Vstupenky v předprodeji na HKpointu. Více informací www.hradeckanokturna.cz

15.12.2018
Ústecký kraj
Děti a mládež

ÚSTÍ NAD LABEM: V průběhu léta byly v různých místech na březích Labe spatřeny podivné bytosti. Zprávy byly nepřesné, výpovědi očitých svědků se lišily, ale nyní se již vše vysvětlilo. Jsou to dlouhonozí skřítci! Přijďte si s nimi do Muzea města Ústí nad Labem užít veselý den.

15.12.2018
Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Adventní veselá rodinná pohádka o trampotách čertů v pekelné rachotě. V režii Iva Šormana účinkují Lukáš Křišťan, Barbora F. Karásková, Ivo Šorman. Vstupné 100/80,- Kč, rodinné vstupné 150,- Kč (2+1 a více).  Z důvodu omezené kapacity hlediště rezervace nutné.

Divadlo Neklid, Ruská 60, Praha 10-Vršovice, tel. 224 254 967, 774 125 443, divadlo_neklid@email.cz, www.divadelnistudioneklid.cz

15.12.2018
Karlovarský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení
KARLOVY VARY: Muzeum Karlovy Vary pořádá v sobotu 15. prosince "Tvořivou dílnu pro děti"na téma zima a zimní sporty. Výtvarná dílna bude zaměřená na výrobu drobných dárků, dekoračních minisáněk ze dřeva, vánočních ozdob, přání vánočních a novoročních a jmenovek na dárky z textilu a papíru s tématikou zimního folklóru a Vánoc. Vystavené výroby budou k prodeji. Dílna trvá od 14 do 17 hodin.
16.12.2018
Kraj Vysočina
Lidová kultura

KRAJ VYSOČINA: Dechová hudba Vysočanka z Brtnice, s kapelníkem Jiřím Vorlíčkem ml., zve příznivce dechové hudby na serii předvánočních koncertů, které pravidelně pořádají již  19. let. 

16.12.2018
Pardubický kraj
Lidová kultura

PARDUBICE: Dechová hudba Pernštejnka s kapelníkem Vladimírem Černým pořádá tradiční koncert Vánoce s Pernštejnou spolu s hostem z Moravy, dechovou hudbou Krumsíňanka, a to v Klubu ABC v Pardubicích, Na olšinkách v neděli dne 16. 12. 2018 od 14 hodin.

19.12.2018
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: František Nedvěd patří mezi nejvýznamnější osobností české hudební scény, vystupoval v kapelách Brontosaurus a Spirituál kvintet, až pak se vydal na sólovou dráhu. Známé jsou jeho hity Ostrov jménem Mládí, Valčíček, Kočovní herci a další. 

19.12.2018
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Živé umění

PRAHA: Co se vám vybaví, když se řekne „neslyšící“? Víte třeba, že i neslyšící si můžou užít hudbu? Díky uměleckému tlumočení hudby se můžou sejít neslyšící i slyšící a prožít vánoční atmosféru koncertu společně. Tradiční Adventní koncert Tichého světa proběhne 19. 12. 2018 od 18:00 v Bazilice svatého Petra a Pavla na Vyšehradě. Vystoupí studentský pěvecký sbor Besharmonie a uměleckého tlumočení do českého znakového jazyka se ujmou tlumočníci Tichého světa a seskupení Hands Dance.

od 17.12.2018 do 19.12.2018
Zlínský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Vzdělávání

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: I letos se Slovácké muzeum promění na tři dny v místo, kde načerpáte všemi smysly vánoční pohodu a atmosféru. Přizvaní lidoví tvůrci se určitě postarají o předčasnou vánoční nadílku. Vánoce ve Slováckém muzeu startují v pondělí 17. prosince a radost budou nadělovat do středy 19. prosince, vždy od 8.15 do 15.00 hodin.

20.12.2018
Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Živé umění

POLIČKA: Vznik samostatného Československa zastihl Bohuslava Martinů jako mladého skladatele, stojícího teprve na prahu velmi nejisté umělecké kariéry. Zastihl ho ale připraveného, a dosud neznámý autor díky skladbě, kterou přispěl k oslavám právě nabyté národní svobody, zaznamenal první významný úspěch na české hudební scéně.