středa
24. ledna 2018
Svátek slaví: Milena

Připravované kulturní akce

25.01.2018
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: První repríza úspěšné autorské hry o české mediální bažině. V režii Iva Šormana účinkují Zuzana Rendek, Lukáš Křišťan, Filip Minařík a Ivo Šorman.

Vstupné 220/170,- Kč.

Z důvodu omezené kapacity hlediště rezervace nutné !

Divadlo Neklid, Ruská 60, Praha 10-Vršovice, tel. 224 254 967, 774 125 443, divadlo_neklid@email.cz, www.divadelnistudioneklid.cz

25.01.2018
Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Živé umění

BOHUMÍN: Internetových seznamek nabízejících snadné nalezení partnera je nepočítaně, ne každému ale mohou vyhovovat. Městská agentura K3 Bohumín proto přichází s netradiční novinkou v podobě zážitkové seznamky. Už v lednu budou mít zájemci z celého regionu možnost najít si svou spřízněnou duši během speciální zábavné akce plné divadla, recese a prohlídky pivních lázní. Hlásit se mohou už nyní.

25.01.2018
Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Živé umění

OSTRAVA: Antikvariát a klub Fiducia vás srdečně zve na literární večer Židovská básnířka Ilse Weberová, věnovaný spisovatelce knih pro děti, básnířce a skladatelce a mimořádné osobnosti meziválečné ostravské židovské komunity. Přijďte si poslechnout písně i úryvky z básní, próz a dopisů vítkovické rodačky, jejíž osud skončil tragicky v osvětimském koncentračním táboře.

25.01.2018
Hl. m. Praha
Živé umění

PRAHA: Před 10 lety měla na premiéru zřejmě nejdiskutovanější inscenace Divadla u.s.MARVIN „Zabiju tě sekerou!“  od brněnského autora Pavla Trtílka.

26.01.2018
Jihočeský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Do druhého ročníku vstoupí 26. ledna v českobudějovickém Divadle U Kapličky hudební série Večery S. Jejím cílem je dát prostor začínajícím jihočeským kapelám a písničkářům, kteří hrají folk a spřízněné žánry. Patronem cyklu je Víťa Troníček, kapelník skupiny Marien a spoluzakladatel hnutí Folk žije!

26.01.2018
Hl. m. Praha, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Olomoucký kraj, Středočeský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní

ČR: 26. ledna 2018 se otevřou pro místní obyvatele na jednu noc dveře mnoha hotelů v Praze, Brně, Karlových Varech, Olomouci a v několika městech Středočeského kraje. Tento den a večer otevírají hoteliéři již podruhé své hotely pro obyvatele čtvrtí, ve kterých podnikají. Smyslem akce je poděkovat místním obyvatelům za vstřícnost k turistům, nabídnout jim nový zážitek v jejich městě, ale také zdůraznit, jak cestovní ruch přispívá ke zlepšování jejich životní úrovně.

26.01.2018
Celá ČR, Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání

OSTRAVA: CinEd, Minikino a Asociace českých filmových klubů Vás tímto zvou na ukázkový seminář filmové výchovy pro pedagogy a další zájemce, který se uskuteční 26. 1. 2018 v Ostravě v Minikině. Mezinárodní program filmové výchovy CinEd zpřístupňuje evropské filmy dětem a mladým divákům ve věku 6-19 let. Filmy jsou organizátorům představení nabízeny zdarma a instituce mohou programy zpoplatnit jen do výše pokrytí svých provozních nákladů spojených s projekcí.

27.01.2018
Hl. m. Praha
Děti a mládež, Živé umění

PRAHA: V pohádkovém karnevalu si děti nejen zatančí, zadovádí a zaskotačí, ale během celého pořadu mají jedinečnou šanci proměnit se v pohádkové postavy a plnit pravé pohádkové úkoly. 

od 26.01.2018 do 27.01.2018
Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly

VSETíN: Dvoudenní přehlídka nejzajímavějších evropských filmů loňského roku se v kině Vatra ve Vsetíně uskuteční již po páté. V pátek a sobotu 26. - 27. ledna bude na programu hned devět filmů včetně vítěze Evropských filmových cen i Zlaté palmy v Cannes.

27.01.2018
Jihomoravský kraj
Lidová kultura

RATÍŠKOVICE: Osvětová beseda Ratíškovice vás zve na jubilejní 70. Krojový ples, který se koná v sobotu 27. 1. ve Spolkovém domě Ratíškovice. Vstup pouze v kroji.