úterý
19. února 2019
Svátek slaví: Patrik

Připravované kulturní akce

20.02.2019
Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Památky, Vzdělávání

OSTRAVA: Oblíbené Knihovnické středy v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě pokračují ve středu 20. února v 16.30 hodin přednáškou, která zavede návštěvníky do Mexika a Guatemaly.

20.02.2019
Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání

ÚSTÍ NAD LABEM: Jak vznikaly staré pověsti české? Přednáška, inspirovaná úvodním obrazem Schichtovy epopeje „Libušino proroctví“, se bude týkat mytických počátků českého státu. Zaměří se na genezi a vývoj obrazu české minulosti na základě napínavého zkoumání výpovědi legend, kronikářských textů a dalších psaných či tištěných literárních pramenů z 10. – 17. století.

20.02.2019
Hl. m. Praha
Živé umění

PRAHA: Ojedinělý hudebník, textař a poeta se po koncertní pauze způsobené zdravotními potížemi s rukou vrací na koncertní pódia. Karel Plíhal v jedné chvíli dokáže publikum rozesmát veselou básničkou, aby vzápětí posluchače rozněžnil a roztesknil emotivním textem písně. Jednočlennou kapelu Karla Plíhala posílil skvělý kytarista Petr Fiala, kterého Karel potkal na hudební škole v Hradci Králové.

21.02.2019
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Reflexe polistopadového vývoje pohledem ženy - matky. Neveselé, truchlivé, jsou ty kraje české... V režii Iva Šormana účinkují Ivana Hádková, Barbora F. Karásková, Veronika Svozílková, Lukáš Křišťan a pes Nelly.

21.02.2019
Plzeňský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání

ZBIROH: Muzeum J. V. Sládka a Městské muzeum Zbiroh zve na úžasné, měsíc trvající dobrodružství Luďka Uzla a jeho synů. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 21. února 2019 v 18.00 hodin v multifunkčním sále MěÚ Zbiroh. Vypravíme se z Andamanských ostrovů uprostřed Indického oceánu na samotný jih Indie.

od 20.02.2019 do 21.02.2019
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK již podruhé přivádí do Prahy proslulého houslového virtuóza Vadima Repina, který se představí 20. a 21. února exkluzivně v pražském Obecním domě v Šostakovičově monumentálním Prvním houslovém koncertu. Před koncertem 20. 2. se uskuteční setkání s umělci v salonku „Cukrárna“ Obecního domu.

21.02.2019
Jihočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání

PÍSEK: Těsně před otevřením Prácheňského muzea v Písku do nové sezóny a v čase dokončování aktuálních výstav pořadatelé zvou na přednášku. Ve čtvrtek 21. února od 16 h představí českobudějovický historik umění PhDr. Jaromír Procházka nově vydanou publikaci „100 let výtvarného umění v jižních Čechách“.

22.02.2019
Olomoucký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

ŠUMPERK. Brněnská kapela Poletíme? bourá v poslední době sály po celé republice. V Šumperku bude mít svoji premiéru 22. února. Před nedávnem kapela vyrukovala s koncertním hitem „Pojď se mnou lásko má“, který se dočkal krásného klipu v režii Báry Polákové a Jiřího Zemana.

22.02.2019
Kraj Vysočina
Lidová kultura, Senioři

VILÉMOV: Klub seniorů ve Vilémově u Golčova Jeníkova /HB/ pořádá v tamním zrekonstruovaném a bezbariérovém Kulturním době koncert hudební skupiny Soňa+Pavla = PiňaKoláda, který se koná v pátek dne 22. 02. 2019 od 19,00 hodin.

22.02.2019
Ústecký kraj
Děti a mládež, Ostatní, Vzdělávání

LITOMĚŘICE: Pro dospělé návštěvníky (zváni jsou všichni zájemci, nejen dospělý doprovod dětí) bude připravena přednáška spojená s projekcí a komentovanou prohlídkou výstavy Za orchidejemi Českého středohoří. Přednášející: botanik Karel Nepraš, jeden z autorů výstavy a rovněž nově vydané publikace.