čtvrtek
20. června 2019
Svátek slaví: Květa

Připravované kulturní akce

21.06.2019
Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání

CHOMUTOV: Filozof Václav Janoščík představí v pátek 21. června v chomutovské senátorské kanceláři svou knihu Nespavost. Bude také mluvit o současné politice nebo o roli umění při přeměně průmyslového severozápadu Čech. Senátor Přemysl Rabas chce v kanceláři dát prostor k prezentaci místních talentů, kteří svými aktivitami překročili hranice Chomutovska. Chomutovský gymnazista Janoščík je jedním z nich.


21.06.2019
Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

BROUMOV: V pátek 21. června vystoupí v zahradě broumovského kláštera Tata Bojs s Filharmonií Hradec Králové. Zahájí tak sezónu letních open airů, které se budou ve Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov konat během července a srpna.

21.06.2019
Královéhradecký kraj
Soutěže a festivaly

HRADEC KRÁLOVÉ: Jedna z nejlepších českých alternativních kapel se opět spojí se symfonickým tělesem a vystoupí pod širým nebem v zahradě broumovského kláštera. V premiéře uslyšíte originální aranže jejích nejlepších písní z následujících alb: Futuretro, Biorytmy, Nanoalbum, Kluci kde ste?, Ležatá osmička, A/B

21.06.2019
Hl. m. Praha
Živé umění

PRAHA: Holešovické Studio ALTA uvede 21. června 2019 v 19:30  premiéru autorského představení z produkce Dana Pala Creativity s názvem Nincs (z maďarštiny “není, neexistuje”). Taneční inscenace o principech hry je inspirována originálními výtvarnými plánky deskových her a herních objektů od výtvarníka Jana Kopřivy.

21.06.2019
Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PŘÍBOR: Město Příbor Vás srdečně zve v pátek 21. 6. 2019, v 19 hod., do piaristické zahrady v Příboře na 3. LETNÍ HUDEBNÍ PODVEČER. Můžete se zaposlouchat do známých filmových melodií 20. století v podání Aleny Obrusníkové – zpěv, Milana Sklenovského – bicí a Příborského žesťového kvinteta.

21.06.2019
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění

PRAHA: Oslavy 60. výročí Divadla Na zábradlí vyvrcholí slavnostním křtem publikace, která mapuje šest dekád této významné české scény. Spletitou historii divadla naplněnou prací mimořádných osobností zachytila Ilona Smejkalová. Vášně, emoce, potlesk - to vše divadlo vzbuzuje a my doufáme, že alespoň zlomek z toho zrcadlí naše kniha ZÁBRADLÍ 1958 - 2018. OD VYSKOČILA K MIKULÁŠKOVI, kterou slavnostně pokřtíme tento pátek 21. června v 18:15 v Divadle Na zábradlí.

 

od 21.06.2019 do 22.06.2019
Hl. m. Praha
Soutěže a festivaly

PRAHA: Léto ještě neskončilo a Metronome Festival Prague už ohlašuje první velké jméno svého čtvrtého ročníku. Po šesti letech se do Prahy vrátí, českými hudebními příznivci milovaná, britská kapela Morcheeba. Festival, který se už po třech úspěšných ročnících stal v hlavním městě tradicí, se uskuteční ve dnech 21.–22. června 2019 na své zavedené lokaci na pražském Výstavišti.

od 21.06.2019 do 22.06.2019
Hl. m. Praha
Soutěže a festivaly, Živé umění

PRAHA: Metronome Festival Prague ohlašuje další jméno programu svého čtvrtého ročníku. Jsou jím jedni z průkopníků elektronické hudební scény, němečtí Kraftwerk. Jejich vystoupení, se kterým sjezdili nejprestižnější lokace celého světa, bude plnocenným audiovizuálním zážitkem. Kvůli jeho stoprocentnímu vychutnání obdrží každý návštěvník speciální brýle pro sledování projekcí ve formátu 3D.

od 21.06.2019 do 22.06.2019
Hl. m. Praha
Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Živé umění

PRAHA: Hlavním lákadlem čtvrtého ročníku Metronome Festivalu Prague, který proběhne 21.–22. června v Praze na Výstavišti, bude samozřejmě hudba. Pořadatelé však, stejně jako každý rok, prezentují i mimohudební přesahy. Letos se zaměří na vzdělávání a jeho budoucnost.

od 21.06.2019 do 22.06.2019
Hl. m. Praha
Soutěže a festivaly

PRAHA: Čtvrtý ročník Metronome Festivalu Prague představí kromě světových hvězd, jakými jsou Liam Gallagher - zpěvák legendární skupiny Oasis, skupina Morcheeba nebo němečtí Kraftwerk, také mnoho novinek. Patří mezi ně i finálové klání kapel nominovaných do sedmého ročníku projektu Czeching Radia Wave. To vše v rámci doplnění festivalu o další hudební i doprovodný program a rozšíření areálu festivalu o novou velkou noční scénu, na které bude po skončení hlavních venkovních scén pokračovat bohatý program.