úterý
20. listopadu 2018
Svátek slaví: Nikola

Připravované kulturní akce

21.11.2018
Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média

OSTRAVA: Na výlet kolem světa se vydáte s Františkem Mandátem. Publicista, scenárista a spisovatel prožil mládí v Havířově. Vydal prózy Semestrálky (Cena Jiřího Wolkera), Facky do života a jiné. Napsal několik rozhlasových her a dramatizací (Hledám Michaelu, Smyčka). Nyní žije, píše a pracuje jako nakladatel v Praze. 

21.11.2018
Hl. m. Praha
Děti a mládež

PRAHA: 16.00 – 18.00 – Tvůrčí obtisky listů na trička; Vyvobíte si originální trička pomocí listů a dalších přírodnin, které využijeme jako razítka. Trička, přírodniny a barvy na textil budou na kursu k dispozici v různých dětských velikostech, s sebou si můžete přinést vlastní tričko (nebo jiný kus oděvu) a ramínko, na kterém si tričko odnesete. Lektorka: Jitka Sůsová

21.11.2018
Jihomoravský kraj
Knihy, literatura, média

ČR: Dara Rolins, známá zpěvačka, která navíc udává módní trendy, vydává již třetím rokem diář ROK PODLE DARY. Motivační diář, který autorka vytvořila, je odrazem její duše, emocí a životních zkušeností. Svým obsahem cílí především na aktivní a samostatné ženy se zdravým sebevědomím, které si váží všeho, co jim život přináší.

od 21.11.2018 do 22.11.2018
Hl. m. Praha, Jihomoravský kraj, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Menšiny a cizinci, Živé umění

TIBET-BRNO-PRAHA: Iva Tibettová je název akce, v rámci které chce Iva Bittová představit to nejlepší z tibetské hudby české veřejnosti. Proto vyrazila do Malého Tibetu seznámit se s tamním hudebníkem Ančukem, kterého vezme do ČR na dva koncerty v listopadu. Hned na počátku jejího pobytu Ivu přijal samotný Dalajláma a Iva mu zazpívala moravskou lidovou písničku Ej, Lásko, Lásko.

22.11.2018
Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média, Ostatní

OSTRAVA: Na nový rok se připravíte s diářem blogerek A Cup of Style. Lucie a Nicole jsou dvě sestry a nejlepší kamarádky zároveň. Již před více než desetiletím se vrhly do světa blogování. Přes deníček, grafiku a celebrity, o kterých psaly dřív, se propracovaly až k A Cup of Style – blogu o módě, jejich životě a názorech. Na besedě v DOMĚ KNIHY představí svůj nový diář, ve kterém se snoubí elegance s užitečností.

23.11.2018
Jihomoravský kraj
Knihy, literatura, média

HODONÍN: Městská knihovna Hodonín Vás zve v pátek 23. 11. v 17:30 h na literární autorské pásmo Labutí píseň v podání členů POKUKu Brno aneb Poeticko-občanského kabaretu u Karla pod vedením Petra Moučky. 

od 23.11.2018 do 24.11.2018
Pardubický kraj
Děti a mládež, Soutěže a festivaly

PARDUBICE: 5. ročník Festivalu her a hraček pro malé i velké se blíží, letos proběhne ve dnech 23. a 24. listopadu v Pardubicích. I v tomto roce Vás budeme postupně lákat na spoustu novinek z řad deskových her, hlavolamů, autíček, panenek, robotů i modelů. Objevte hry, v nichž si děti budují dovednosti v technickém směru, ale i hračky edukativního charakteru. 

 
 
24.11.2018
Ústecký kraj
Děti a mládež, Soutěže a festivaly, Živé umění

TEPLICE: Na konci září proběhl v Teplicích úspěšně studentský festival SEJF. Druhý ročník ale za rok nečekejme. Myšlenka festivalu se překlopila ve vytvoření kulturní platformy SEJF. Organizátoři se rozhodli vydat cestou tzv. pop-upů, tedy pravidelných akcí, které nabídnou co nejširší výběr ze všech možných kulturních zákoutí a budou se pokaždé objevovat na různých nových místech v Teplicích. První SEJF Pop-up proběhne už 24. 11. v areálu budovy Českého porcelánu a zaměří se na módu.

24.11.2018
Liberecký kraj
Živé umění

SLANÁ: Divadelní soubor Tyl Slaná si všechny své přátele a příznivce dovoluje pozvat na derniéru divadelního představení Účel světí prostředky v podání našeho slánského souboru. Derniéra se uskuteční v sobotu 24. listopadu 2018 od 19:30 hodin v Kulturním domě ve Slané. 

od 24.11.2018 do 25.11.2018
Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

VIZOVICE, ZLÍN: Příležitostí, kterou by si neměli nechat ujít milovníci jak současné, tak i klasické duchovní hudby, jsou dvě vystoupení dvou komorních sborů s orchestrem a sólisty při vůbec prvním provedení díla Requiem současného českého autora Miroslava Hromádky. Koncerty se uskuteční o víkendu 24. a 25. listopadu ve Vizovicích a ve Zlíně.