úterý
15. října 2019
Svátek slaví: Tereza

Připravované kulturní akce

16.10.2019
Plzeňský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění

PLZEŇ: „A máte to polepený!“ je název happeningu, který se uskuteční 16. října 2019 od 16.00 hodin na Americké třídě 42 v Plzni. V rámci happeningu dojde k polepení budovy bývalého domu KV KSČ na Americké 42 kopiemi dobových plakátů a letáků tak, jak to před třiceti lety v listopadových dnech provedli studenti plzeňských vysokých škol.

16.10.2019
Hl. m. Praha
Děti a mládež, Soutěže a festivaly

PRAHA: DEN STROMŮ – poznávací a orientační soutěž pro děti pro děti v Praze 4

16.10.2019
Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Ostatní, Vzdělávání

OSTRAVA: Přednáška a křest knihy Maminko, není mi dobře od zkušeného pediatra MUDr. Ladislava Hanouska. Autor má mnohaletou praxi z dětské ambulance i z práce v nemocnici. Kmotrou knihy, která má být spolehlivým pomocníkem rodičů, bude vedoucí odd. neonatologie Fakultní nemocnice Ostrava MUDr. Hana Podešvová.

16.10.2019
Moravskoslezský kraj
Ostatní, Vzdělávání

OSTRAVA: Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě představí ve středu 16. 10. 2019 v 17.00 přednášku režiséra Radovana Lipuse o stopách českých architektů, malířů, keramiků, ale i vinařů pod Jižním křížem. Od Perthu přes Sydney, Sněžné hory, Melbourne a Hobart až na Nový Zéland. 

17.10.2019
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Šestičlenná vokální skupina Skety absolvovala za pět let své existence řadu koncertů, ale ten, který se uskuteční 17. října v Praze, bude ojedinělý. V jediném a jedinečném představení ušitém na míru přímo koncertnímu sálu Městské knihovny v Praze se propojí hudba Sket s projekcí a vizuálními efekty z dílny Primal Ritual.

17.10.2019
Plzeňský kraj
Živé umění

PLZEŇ: Dvojí výročí 17. listopadu z let 1939 a 1989 připomene Plzeňská filharmonie mimořádným koncertem Radost ze svobody.  Prostřednictvím hudby i vizuálních efektů a hrané interakce přiblíží návštěvníkům atmosféru oné doby.

17.10.2019
Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média, Handicap, Senioři, Ostatní, Vzdělávání

OSTRAVA: Najít příčinu vaší bolesti pomůže Tomáš Rychnovský a Milan Studnička

17.10.2019
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: V kostele sv. Františka v Anežském klášteře se 17. října rozezní struny kytar Elišky Holé a Tomáše Hoňka a mandolíny Jana Brabce, zvuk akordeonu Ladislava Horáka, a především sugestivní hlas mladého barytonisty Jiřího Rajniše.

18.10.2019
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: V Divadle Na zábradlí právě startuje nová divadelní sezona nabitá pěti premiérami i zahraničním hostováním v Paříži a v Londýně. V neposlední řadě překvapí novým vizuálním stylem z dílny Studia Najbrt. Herecký soubor se rozroste o mladé tváře Kateřiny Císařové a Vojtěcha Vondráčka.

18.10.2019
Hl. m. Praha
Živé umění

PRAHA: V hlavním městě poprvé vystoupí virtuózní klavíristka Lola Astanová. Je několik důvodů, proč je nutné její vystoupení nejen slyšet, ale i vidět: Lola Astanová je nejpopulárnější performerkou klasické hudby na světě, a to nejsou jen slova: podle počtu fanoušků na sociálních sítích se s ní žádný z jejích kolegů nemůže srovnávat, a videa klavíristky na YouTube jenom v roce 2018 měla více než 30 milionů zhlednutí.