pátek
24. ledna 2020
svátek slaví Milena

Připravované kulturní akce

25.01.2020
Celá ČR, Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly

BEROUN: Filmové ocenění, které jako historicky druhé nejstarší poukazuje na nejzdařilejší filmové počiny předešlého roku, rozdá hodnotné křišťálové trofeje, vtáhne diváky do světa swingu a pozve i na taneční parket. Stane se tak v sobotu 25. ledna 2020, po dvacáté v Berouně a po páté v záběrech kamer České televize, která přenos ze slavnostního udílení cen odvysílá od 20.20 hodin na ČT art.

od 25.01.2020 do 26.01.2020
Pardubický kraj
Ostatní, Soutěže a festivaly

PARDUBICE: Inspirace, rady profesionálů, jak si udělat svůj svatební den nezapomenutelným, ale i módní přehlídky svatebních a společenských šatů, ukázky svatebních účesů a líčení, květinových vazeb a dekorací, ochutnávky svatebního cukroví a dortů a mnoho dalšího opět předvede tradiční akce s nabitým programem ve 3 plných patrech budovy ČSOB Pojišťovny na Masarykově náměstí v Pardubicích.

 

04.02.2020
Moravskoslezský kraj

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: Máte chuť se rozesmát až k slzám? Přijďte se podívat na slavnou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví.

05.02.2020
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení

PRAHA: Slavný román Karla Čapka Matka o střetu ženského a mužského vidění smyslu a poslání života nastuduje divadlo MANA v Praze – Vršovicích, premiéru tu bude mít 5. února 2020. Pod taktovkou renomovaného režiséra Petera Gábora se v hlavní roli matky představí charismatická herečka Jitka Smutná: ta ve hře volí mezi odpovědností ke společnosti a mateřskou láskou. Nové nastudování připomíná i 130 let od Čapkova narození: světoznámý spisovatel a dramatik se narodil 9. ledna 1890.

od 15.02.2020 do 18.02.2020
Celá ČR
Soutěže a festivaly

ČR: „METALLICA S & M Tribute Show“ se symfonickým orchestrem je bezprecedentním projektem, který nemá ve světě obdoby! Klasika i modernost se spojí do jediného celku a objeví se před diváky ve své jedinečné mystické kráse.

20.02.2020
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení

PRAHA: Celosvětově uznávaný kanadský kytarista, skladatel a producent Jesse Cook, jež ve své tvorbě dokonale kombinuje prvky jazzu a flamenca, se na začátku nového roku poprvé představí českému publiku. Vystoupí za doprovodu svého bandu ve čtvrtek 20. února v pražském Lucerna Music Baru. V roli předskokana se objeví slovenské uskupení BlueZodiac. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.

07.03.2020
Hl. m. Praha

PRAHA: Mireille Mathieu bude opět příští rok koncertovat v Praze. Natočila zde své poslední album a na Pražském hradě i videoklip. Posluchače i kritiky udivuje po léta svou zvláštní odtažitostí, s níž neosobně plní umělecké záměry jako robot nebo loutka na provázku, a přitom všechny fascinuje brilantní pěveckou technikou a ohromující pracovitostí.

26.03.2020
Celá ČR, Hl. m. Praha
Knihy, literatura, média

PRAHA, ČR: Kapela UDG na začátku roku svým fanouškům slibovala překvapení v podobě speciální dvouhodinové show na koncertech, nových písní, i jejich největšího koncertu. Tento rok je tomu totiž již 20 let od založení kapely a oslavy začínají nabírat na obrátkách. Nyní kapela zveřejnila nový videoklip k písni Parfémy, kterou měli možnost už slyšet návštěvníci vyprodaných koncertů v rámci jarního turné.

od 31.03.2020 do 04.04.2020
Jihomoravský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly

BRNO: Studenti Janáčkovy akademie múzických umění v Brně pořádají jubilejní 30. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2020. Za dobu svého fungování přilákala přehlídka rozličné žánry, díla a země z různých koutů světa. Protože kulaté výročí svádí k rekapitulaci let minulých, bylo jako komunikační téma příhodně vybráno TASTE THE TIME.
 

04.04.2020
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení

PRAHA: Zářijový koncert Jiřího Korna v pražské O2 Areně byl nejen koncertem superlativů, ale i neskutečně bombastickou, výpravnou a v našich krajích u tuzemských interpretů nevídanou show právem aspirující na titul Show roku 2019. Na základě tohoto úspěchu se producent koncertu Tomáš Ságl rozhodl uvést koncert Jiřího Korna v pražské O2 Areně ještě jednou, a to 4. dubna příštího roku pod názvem Dík, že se líbilo.