pátek
27. dubna 2018
Svátek slaví: Jaroslav

Připravované kulturní akce

28.04.2018
Středočeský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Památky, Živé umění

BRANDÝS NAD LABEM-STARÁ BOLESLAV: Audience u císaře Karla I. je od roku 2003 již tradiční, každoroční historickou akcí, při níž si město i zámek Brandýs nad Labem připomínají svoji slavnou minulost. Letos se akce koná u příležitosti 100. výročí konce 1. světové války a poslední návštěvy císaře Karla I. ve městě roku 1918, památky událostí let 1618–1648 a výročí návratu Palladia země české roku 1638.

28.04.2018
Liberecký kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

ČESKÝ RÁJ: V sobotu 28. dubna se můžete těšit na již jubilejní 15. ročník zahájení turistické sezóny v Českém ráji v rámci hry „Za pověstmi Českého ráje“. V letošním putování v okolí města Turnova si děti i dospělí vyzkouší své znalosti Českého ráje, setkají se s postavami z českorajských pověstí a za úspěšné splnění všech úkolů obdrží zajímavé ceny.

29.04.2018
Pardubický kraj
Soutěže a festivaly, Živé umění

PARDUBICE: V neděli 29. dubna od 19:00 hodin se v Sukově síni návštěvníci Pardubického hudebního jara budou moci zaposlouchat do barokních árií v podání světově proslulého barytonisty Adama Plachetky a sopranistky, sólistky Národního divadla Praha Kateřiny Kněžíkové za hudebního doprovodu Marka Zvolánka, Vojtěcha Spurného a Komorního orchestru Barocco sempre giovane.

29.04.2018
Moravskoslezský kraj
Živé umění

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: K celosvětovým oslavám jazzu jakožto hudby dialogu a svobody se již popáté připojuje frenštátská iniciativa Beskydský Jazzmaraton, tentokrát koncertem norsko-českého kvartetu NOCZ a světově proslulé performerky Ivy BITTOVÉ.

od 28.04.2018 do 30.04.2018
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Laterna magika, první multimediální divadlo na světě, vstoupila letos do jubilejního 60. roku existence. Divadelní zázrak, který se zrodil na Světové výstavě Expo 58 v Bruselu, je jedním ze symbolů poetiky a vynalézavosti českého divadelnictví. Národní divadlo, jehož je Laterna magika součástí, oslaví její výročí na konci dubna. Diváky čeká výjimečné představení a řada doprovodných programů od 28. do 30. 4. na Nové scéně ND.

 

30.04.2018
Hl. m. Praha
Soutěže a festivaly, Živé umění

PRAHA: Ke stému výročí české státnosti připravili organizátoři spolu s ČRo Vltava speciální hudební dárek – MLADÍ LADÍ JAZZ OPEN-AIR. V rámci Mezinárodního dne jazzu roztančí 30. dubna Karlovo náměstí legendární jazz/hip-hopové uskupení The Herbaliser, které zde představí své nové album Bring Out The Sound. Dále vystoupí legenda česko-slovenského jazzu Laco Deczi, Orchestr Ježkovy stopy, klarinetista Oran Etkin se svým novým projektem a vítěz soutěže Jazzfruit.

01.05.2018
Hl. m. Praha
Ostatní

PRAHA: Přivítejte první máj se sklenkou moravského nebo českého růžového vína. Tak jako každý rok, i letos se můžete těšit na báječné rosé, skvělou atmosféru a různé kulinární dobroty. To vše v nádherném prostředí Villy Richter a Svatováclavské vinice s okouzlujícím výhledem na Prahu. Akce je pořádaná Vinařským fondem a vloni přivítala okolo 3000 návštěvníků.

02.05.2018
Jihomoravský kraj
Handicap, Senioři, Ostatní

HODONÍN: Městská knihovna Vás zve na Čaj o třetí, který se uskuteční dne 2. 5. 2018 od 15 h v zasedací místnosti MěK Hodonín.

03.05.2018
Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média, Vzdělávání

OSTRAVA: V Neapoli žila, baví ji ukazovat cestovatelům něco, co není na první pohled viditelné, dá si s vámi zmrzlinu i nejlepší pizzu v zemi… Jste připraveni objevit s ní Itálii nebo se jen chcete podělit o společné zážitky? Přijďte mezi nás. Průvodkyně cestovní kanceláře Radynacestu Barbora Šupíková vám prozradí vše o Neapoli, Pompejích i dalších místech Neapolského zálivu, přidá zajímavosti ze zákulisí zájezdů i užitečné rady na cestu.

od 02.05.2018 do 05.05.2018
Jihomoravský kraj
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly

BRNO: Krev, pot a slzy na plátně a velkou party s českými i zahraničními celebritami mimo plátno – to slibuje první festival TV a online seriálové tvorby ve střední a východní Evropě Serial Killer. Mezinárodní soutěžní přehlídka zaměřená na TV tvorbu a webové seriály ze střední a východní Evropy představí aktuální trendy televizní produkce. Zaměří se také na Dánsko a především jejich seriály.