pátek
18. ledna 2019
Svátek slaví: Vladislav

Připravované kulturní akce

19.01.2019
Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média

MLADÁ BOLESLAV: Zveme Vás v sobotu 19. ledna 2019 v 15 hodin do Městského paláce Templ na projekci filmu světoznámé režisérky Agnieszky Hollandové HOŘÍCÍ KEŘ.

19.01.2019
Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Veselá rodinná pohádka s písničkami o africkém kmeni Bongo Bongo, kde soupeří dobro se zlem o voňavé ovocné plody. V režii Iva Šormana účinkují Barbora F. Karásková a Ivo Šorman.

20.01.2019
Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Živé umění

BEROUN: Nejlepší počiny ve filmu a v televizi za loňský rok se v neděli 20. ledna dočkají prvních ocenění. Vítězové budou vyhlášeni během slavnostního večera 32. audiovizuálních cen TRILOBIT 2019 v Kulturním domě Plzeňka v Berouně. Tato významná událost rovněž vstoupí na obrazovky České televize ve 20.20 hodin na programu ČT art. Večer filmových ocenění Českého filmového a televizního svazu FITES se odehraje v moderaci Martina Myšičky a za hudebního doprovodu písničkáře Vladimíra Merty a zpěvačky i houslistky Jitky Šuranské.

20.01.2019
Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly

BEROUN: Další pokračování audiovizuálních cen TRILOBIT 2019, které vstoupí do svého 32. ročníku, vynese v duchu motta „Na světle a ve stínu“ ty nejkvalitnější české filmové a televizní počiny „ze stínu na světlo“. Ceny budou slavnostně vyhlášeny v neděli 20. ledna 2019 v Kulturním domě Plzeňka v Berouně a počtvrté přenášeny živě Českou televizí na programu ČT art.

20.01.2019
Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly

BEROUN: Ačkoliv v posledních ročnících měla ve finálovém kole převahu dokumentární tvorba, v tom letošním jsou síly hraných a dokumentárních filmů vyrovnané. Ve finále zabodovaly třeba snímky Dabing Street, Chata na prodej, Toman, Hovory s TGM, Švéd v žigulíku či Planeta Česko a další. Šance na ocenění získávají také publicistické pořady, například 168 hodin, Reportéři ČT či cyklus Nedej se!.

 

22.01.2019
Celá ČR
Živé umění

ČR: Bratři Malinové, banjista Luboš (Druhá tráva), kytarista Pavel a houslista Josef, se společně sešli na pódiu v unikátním projektu nazvaném Malina Brothers, ke kterému přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál kvintet). Mají za sebou několik vystoupení v USA, natočili tři řadová CD a právě vyrážejí na turné, které vyvrcholí dubnovým koncertem s legendou americké country music Charliem McCoyem a zpěvačkou Kateřinou García.

23.01.2019
Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média, Ostatní

OSTRAVA: Jak chovat muže poradí Daniela Kovářová a Radim Uzel. Daniela Kovářová je česká advokátka se specializací na rodinnou problematiku, od května 2009 do července 2010 působila jako ministryně spravedlnosti ve vládě Jana Fischera. Je také úspěšná spisovatelka, kniha Jak chovat muže je její čtrnáctou. 

23.01.2019
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Divadlo Kámen uvede ve středu 23. ledna premiéru inscenace Přesně 42 zubů. Hra vychází z románu Svatá kniha vlkodlaka současného ruského spisovatele Viktora Pelevina a je důsledně převedená do českých reálií. Umělecký šéf Petr Odo Macháček říká: „Dosud jsme byli poněkud okrajoví. Chodili k nám především estéti a fajnšmekři. Od minulého roku se poprvé cíleně snažíme nedělat umění pro umění, být přístupnější."

24.01.2019
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Pronikavé, poetické, vtipné – a pikantní. Takové představení slibuje divákům Divadla Na Jezerce (DNJ) režisér a herec Jaroslav Dušek, který tam připravuje novinku na motivy stejnojmenné knihy Jaromíra Rašína Sláva strojů a měst. Společně s výtvarníkem Petrem Niklem a performerem Ondřejem Smeykalem inscenuje divadelní adaptaci neuvěřitelného příběhu amerických inženýrů, německého redaktora a českého včelaře jako bzučivou grotesku. Sám se také představí ve všech ženských i mužských rolích.

 

24.01.2019
Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média, Ostatní

OSTRAVA: Do psychiatrické léčebny Zlomené křídlo nahlédnete s Filipem Kolejákem. Beseda a autogramiáda ostravského rodáka a spisovatele, který se zabývá mezilidskými vztahy, psychologií a dětmi. Poví vám něco ze svého života a také z praxe obchodu.