úterý
17. července 2018
Svátek slaví: Martina

Připravované kulturní akce

18.07.2018
Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média

OSTRAVA: Bruno Marion je vizionář a futurolog. Zabývá se globálními trendy, inovacemi a teorií chaosu. Přednáší na prestižních konferencích a radí světovým lídrům, jak se zorientovat v dnešním chaotickém světě. Již 30 let cestuje po celém světě, kde poznává řadu nejrůznějších lidí: ředitele společností, duchovní představitele, umělce, vědce, vězně, bezdomovce ad. Několik let strávil na manažerských pozicích ve významných korporacích.

20.07.2018
Celá ČR, Středočeský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání

ROŽĎALOVICE: Muzeum klasického knihařství zve širokou veřejnost na tvůrčí dílnu - workshop v pátek 20. července. Účastníci si sešijí jednu složku zápisníčku, nasadí desky, potáhnou je knihařským papírem a plátnem a vyzlatí ornament. Na jednoduchém příkladu se tak seznámí se základy ruční vazby knihy.

20.07.2018
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky

PRAHA: Vila Karla Čapka se na krátko otevře veřejnosti. U příležitosti stého výročí založení Československa Praha 10 připraví několik komentovaných prohlídek ve vile, kterou vlastní a kde se scházely mimořádné osobnosti české historie.

21.07.2018
Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Soutěže a festivaly, Živé umění

BROUMOV: Zcela zaplněný klášterní kostel sv. Vojtěcha hostil v sobotu 14. července třetí koncert festivalu Za poklady Broumovska, na němž vystoupili Kristina Fialová a Petr Nouzovský.

od 19.07.2018 do 21.07.2018
Hl. m. Praha
Ostatní

PRAHA: Klasické Kino Dlabačov, které je zároveň jediným kinem na Praze 6, vás láká v červenci na filmovou novinku Mamma Mia: Here We Go Again! a českou celovečerní tragikomedii Úsměvy smutných mužů. Přijďte si odpočinout na letní muzikál anebo na český komediální snímek.

od 20.07.2018 do 21.07.2018
Olomoucký kraj
Soutěže a festivaly

PLUMLOV: Ačkoli Keltská noc dosáhne plnoletosti až příští rok, už letos s ní návštěvníci budou moci zažít skvělé hudební chvilky plné zábavy a rozkoše. Letos sedmnáctiletá hudební akce nabídne výborný program, který bude bavit po dva dny. Přípravy festivalu jsou v plném proudu, první tóny Keltské noci zazní už 20. července.

21.07.2018
Zlínský kraj
Památky, Živé umění

HOLEŠOV: Zámek Holešov bude 21. července od 20 hodin hostit scénické provedení Cavalieriho Rappresentatione di anima et di Corpo (Svár duše s tělem). Sváteční hudební večer je součástí unikátního cyklu staré hudby Bacha na Mozarta! ve Zlínském kraji, jehož realizaci podpořilo i krajské zastupitelstvo.

 

od 20.07.2018 do 21.07.2018
Středočeský kraj
Soutěže a festivaly

SLAPY: Přehrady jsou dvoudenní hudební festival pro celou rodinu. Kromě hudebních vystoupení populárních kapel je to především víkend plný aktivit a zážitků – součástí festivalu Přehrady je totiž u dětí a rodičů tolik populární akce Pigyáda.

od 19.07.2018 do 22.07.2018
Plzeňský kraj
Ostatní, Památky

PLZEŇ: Druhý ročník přehlídky historických i současných automobilů přiveze do plzeňského DEPO2015 skvostné vozy z celého světa. Letos potěší především fanoušky luxusních italských supersportů a formulí, tahákem bude ale i unikátní sbírka legendárního československého Metalexu či americké motocykly Harley Davidson.

22.07.2018
Královéhradecký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

BROUMOV: Cesta Emericha Ratha. Nová divadelní inscenace o osudech česko-německého sportovce a broumovského hrdiny Emericha Ratha v těchto dnech vzniká ve Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov. Světová premiéra se uskuteční 22. července v sále Dřevník, v zahradě broumovského kláštera.