středa
3. června 2020
svátek slaví Tamara
AutoDEPOkino
© Marek PříhodaZnovu do autokina s DEPO2015, Finále Plzeň a ZL Production

PLZEŇ: Znovu do autokina s DEPO2015, Finále Plzeň a ZL Production. Plzeňské „AUTODEPOKINO“ navazuje na úspěch z minulého víkendu a ohlašuje další dva termíny. A to hned tento víkend 21.–24. května a ten následující 28.-31.května.

od 21.05.2020 do 31.05.2020
Autor článku: 
Adam Vondřička

Spolupráce kreativního prostoru, největšího plzeňského filmového festivalu a týmu zkušených produkčních se vyvedla nad očekávání organizátorů. Ve velmi krátkém čase se podařilo vytvořit autokino, které je na velmi vysoké technické i dramaturgické úrovni. Protože se akce setkala s velkým ohlasem mezi diváky, je o ní velký zájem a nás baví, že můžeme pomáhat znovuobnovení plzeňské kultury, budeme dále pokračovat.

I v následujících víkendech nabídneme nezaměnitelný filmový zážitek

„Jsme rádi, že naši diváci jsou spokojení s konceptem a službami, které jim poskytujeme. Jsme nadšeni ze spolupráce s našimi partnery, kteří události poskytují tu nejlepší možnou kvalitu obrazu a servisu. Jsme přesvědčeni, že je jednou z nejlepších v České republice. Také díky tomu, že projekce probíhá na 12metrové LED obrazovce, můžeme nabídnout skvělý obraz i v podvečerních hodinách, kdy klasická projekce na plátno není možná. Díky tomu, že nám AutoDEPOkino dělá radost, dohodli jsme se na pokračování projektu a doufáme, že návštěvníci budou mít o naše projekce zájem i nadále,“ uvedl za DEPO2015 programový ředitel Jan Štěpán

Program je i tentokrát rozmanitý a každý si v něm najde to své. Obsahuje zfilmované muzikálové klasiky, české filmy, zahraniční drama, dobrodružné filmy i fantasy. Projekce probíhá přímo na parkovišti v DEPO2015 na LED obrazovku širokou 12 metrů. Jedná se o největší možnou kvalitu, co se týká velikosti, obrazu a zvuku. Na místě bude připravena možnost využít občerstvení s bezpečným roznosem přímo do vozu (jídlo i pití).

Během prvního víkendu se diváci se mohou těšit na promítání těchto snímků: Chlap na střídačku, Mamma Mia! Here We Go Again, Pomáda, V síti, Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, Hanebný parchanti, Jumanji: Další level a Spider-Man: Daleko od domova.

Projekce začíná ve čtvrtek a poběží až do neděle po 2 filmech denně, vždy ráno a večer. (časový harmonogram níže) Doporučená věková hranice všech snímků je 15+. Program na další víkend včas zveřejníme.

Vstupenky jsou k dispozici na platformě Plzeňská vstupenka, v síti GoOut i přímo na místě. Cena je 390,- za auto v předprodeji a 450,- na místě. Součástí vstupenky je také malé občerstvení. Počet lidí v autě je libovolný a nabízí se tak možnost sdílet zážitek s rodinou nebo s přáteli a cenu vstupenky tím zvýhodnit. Speciální akce platí pro řidiče veteránů, starších nad 30 let. Ti mají cenu vstupenky za 200,-. Kapacita areálu je 120 aut na jedno promítání.

Pro výběr svého oblíbeného filmu stačí prozkoumat program na webu DEPO2015.

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Omnium z.s. organizuje cyklus vzdělávacích a osvětových seminářů, konferencí, workshopů, výstav, koncertů a dalších aktivit pro širokou i odbornou veřejnost se vztahem k památkové péči pořádaný pod názvem Monumenta VIVA a pracuje na dalších projektech. Jaké akce v oblasti ochrany a obnovy památek připravili pro nadcházející období?

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
02.06.2020

ČR: Evropský vzdělávací program v oblasti filmové výchovy CinEd rozšiřuje své stávající online nástroje, aby umožnil mladému publiku objevovat evropské filmy z pohodlí domova. Nová platforma CinEd doma je studentům a žákům k dispozici v dobách, kdy jsou projekce v běžném formátu ve školních třídách méně dostupné či vůbec nedostupné. Stejně jako celý Cined, i nabídka CinEdu doma je vedle vybraných filmů a učebních materiálů přístupná zdarma.

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
02.06.2020

HRONOV: Přestože je hranice mezi Českem a Polskem z důvodů vládních opatření stále uzavřená, uskuteční se tuto sobotu od 14 h na zelené hranici mezi Náchodskem a Kladskou kotlinou na cestě mezi obcemi Žďárky a Pstrążna (Stroužné) sousedské setkání. “Smyslem tohoto setkání je poukázat na nesmyslnost uzavření hranic mezi dvěma zeměmi, které mají podobnou epidemiologickou situaci a takřka identická ochranná opatření,” uvedl jeden z organizátorů setkání Zdeněk Kozlíček. Toto setkání, které je otevřené všem sousedům a přátelům z obou stran hranice, je součástí mezinárodní občanské iniciativy Soboty pro sousedství / Soboty dla sąsiedztwa, kdy se každou druhou sobotu setkávají na tzv. zelené hranici sousedé, přátelé a rodiny z Česka se svými sousedy z Německa, Rakouska, Slovenska a Polska.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
29.05.2020

ČR: V chatové oblasti Nižbor na Berounsku se potkali Martin Myšička, Ivana Chýlková, Radek Holub, Pavla Beretová, Josef Polášek, Jana Švandová, Tomáš Hanák a mnoho dalších, aby zde natočili nový seriál České televize. Scénáře ke třinácti dílům napsal dvojnásobný držitel Českého lva Petr Kolečko, režie se ujal Radek Bajgar, tvůrce divácky oblíbených komedií Teroristka a Teorie tygra. Pracovní název právě vznikajícího rodinného seriálu je Chataři.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
02.06.2020