čtvrtek
25. července 2024
svátek slaví Jakub
Ilustrátorka Natali Santini
© Martin KnoppVýstava „Hvězdná záře“ umělkyně Natali Santini zamíří do Dobřanské galerie

DOBŘANY: Po premiéře ve středočeském Berouně, následované severočeskou Roudnicí nad Labem jsou západočeské Dobřany třetím městem, kde bude možné shlédnout výstavu ilustrací „Hvězdná záře“ švédské autorky Natali Santini.

od 29.03.2024 do 26.04.2024
08:30 - 16:00
Autor článku: 
Martin Knopp

Umělkyně tvoří zejména digitálně, v jejím repertoáru však nechybí i akrylové malby na plátnech. Její podmanivá díla vyprávějí příběhy, vyvolávají silné emoce a zvou diváky všech věkových kategorií do imaginativního světa. Mají tak vynikající potenciál prorazit až do jejich srdcí.

„Jsem ráda, že se stávající cyklus mých uměleckých expozic těší nejenom zájmu široké veřejnosti, ale i pozornosti regionálních televizních stanic, které o něm natočili již dvě samostatné reportáže,“ říká ilustrátorka.

Natali představí v Dobřanech práce z mnoha zákoutí své činnosti, a to od plakátů, obálek pro časopisy, dětskou ilustraci až po její osobní tvorbu, ve které vždy usiluje, aby vyzařovala pozitivní energii. Její jedinečný výtvarný styl klade důraz na barevnou harmonii a promyšlený vizuální kontrast. Každý odstín je pečlivě vybírán tak, aby vyvolával konkrétní emoce a umocňoval tím celkový dojem autorčiných kompozic.

Dobřanská galerie, která se nachází na náměstí Tomáše G. Masaryka 5 je součástí tamního Městského kulturního střediska.

Výstava začíná 29. března a potrvá až do 26. dubna 2024.

Je přístupná dopoledne od 8.30 do 12:15 hodin a odpoledne od 13:00 do 16:00 hodin, vždy od pondělí až do pátku.

Všichni jste srdečně zváni.

kacko.cz | natalisantini.com

Mohlo by vás také zajímat...

ČESKÝ TĚŠÍN: Vyšla nová publikaci našeho kolegy historika Mgr. Martina Krůla, Ph.D., s názvem PORTA SILESIAE. JABLUNKOVSKÉ ŠANCE – RANĚ NOVOVĚKÝ FORTIFIKAČNÍ SYSTÉM NA POMEZÍ SLEZSKA, UHER A POLSKA.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Co se děje
23.07.2024

ČR: V zásadních chvílích pro Československo a Česko jsme se vždy shromažďovali na Václavském náměstí pod monumentální sochou sv. Václava, obklopeného patrony české země. Svátek 1. máje symbolizuje zase pro Pražany socha Karla Hynka Máchy na Petříně. Obě sochy jsou dílem Josefa Václava Myslbeka (1848–1922), a ještě mnoho dalších – například mohutná sousoší na Vyšehradě inspirovaná postavami z naší nejstarší historie. Co víme o jejich autorovi? Nejvíce si cenil druhého místa na pařížském Salonu za dílo Krucifix, které se nedávno stalo středem pozornosti nejen na pražské AVU, kde už přes 100 let visí jeho další odlitek, a kterou Myslbek spoluzakládal.

Milada Myslbeková, pravnučka zakladatele moderního českého sochařství, se už loni rozhodla připomenout svého slavného předka velkou výstavou. Proběhla v Praze v Obecním domě a byl to docela husarský kousek, protože jinak se podobnou činností nikdy nezabývala. Ale podařilo se a energické dámě se splnil sen, o kterém si teď vyprávíme, a který by měl mít i pokračování. Vždyť Josef Václav Myslbek je zakladatelem českého moderního sochařství a jako takový by měl mít pevné místo v naší národní paměti. Je to ale tak?

 

 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Ostatní, Památky
Články a komentáře
24.07.2024

PRAHA: Galerie kritiků musí po prázdninách skončit v prostorách pražského paláce Adria, kde sídlí přes 20 let. Nynější provozovatel galerie, Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků, prohrál soutěž, kterou vypsal správce budovy Trade Centre Praha (TCP) po problémech s placením nájemného. ČTK to sdělil zástupce správce Ondřej Šrámek. Předsedkyně sdružení Vlasta Čiháková Noshiro uvedla, že se obrátila na radu hlavního města a primátora, aby zhodnotili regulérnost soutěže. Soutěž vyhrála s nabídkou společnost Art of All, která provozuje on-line galerii Original Gallery. Jednatel Art of All Marcel Sítník uvedl, že v paláci Adria bude její kamenná pobočka. Budova patří magistrátu, pro který ji spravuje TCP.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Senioři
Co se děje
22.07.2024

ČR-ZAHRANIČÍ: Platforma Terén se vydává na téměř měsíční (22. 7. – 19. 8. 2024) zahraniční touring s loutkovou inscenací Návštěva. Kromě hlavního města Soulu ji uvede i v dalších menších městech jako Gwangju nebo Jeonju. Autoři Návštěvy, Robert Smolík a Veronika Vlková, představí tamějšímu publiku a odborné veřejnosti české loutkové divadlo i výtvarné umění. Hostování bude doplněno o doprovodné programy v podobě workshopů, přednášek a diskusí. Program probíhá v rámci projektu PerformCzech, který s podporou Národního plánu obnovy organizuje Institut umění – Divadelní ústav.

zahraničí
Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
19.07.2024