sobota
31. října 2020
svátek slaví Štěpánka
Malí kouzelníci mohli okoukat i pár triků od zkušenějšího kolegy.
© Foto: Lucie KřesťanováVítejte v Tamtamu… totiž v Bradavicích!

PRAHA: Zahrada Centra pro dětský sluch Tamtam ve Stodůlkách se 16. září odpoledne proměnila v bradavickou kolej, která vypadala k nerozeznání od té, jakou známe z filmových adaptací úspěšné literární série J. K. Rowlingové o mladém čaroději Harry Potterovi.

Autor článku: 
Lucie Křesťanová

Desítky dětí se sluchovým postižením v doprovodu rodičů či pedagogů nebo vychovatelů si zde užívaly zábavné odpoledne plné her a soutěží inspirovaných kouzelnickými příběhy. Na jednotlivých stanovištích malí čarodějové odvážně plnili uložené úkoly – u profesora Snapea míchali lektvary s všelikými účinky, vyprošťovali se z Aragogovy pavučiny, luštili starodávné runy, bojovali s překážkami na cestě do Prasinek, zahráli si famfrpál, krotili dravé ptactvo a užili si i mnohá další dobrodružství.

Veselým programem tlumočeným do znakového jazyka je provázel moderátor Jaroslav Dušek a k poslechu i tanci hrála kapela Napořád. Kromě malých kouzelníků své umění předvedl i profesionál Stanislav, který naučil děti pár užitečných triků pro život, například jak si vyčarovat pizzu na přání.

Venkovní akce probíhala v souladu se všemi doporučenými hygienickými opatřeními, včetně nezbytných dezinfekčních prostředků, které byly k dispozici na jednotlivých čarodějných stanovištích i jinde v areálu.

CDS Tamtam letos slaví významné výročí - tato nezisková organizace poskytuje služby rodinám s dětmi se sluchovým postižením na území celé České republiky již 30 let. Zahradní slavnosti pořádá ve spolupráci s Informačním centrem rodičů a přátel sluchově postižených.

Akci finančně podpořily Městská část Praha 13, Městská část Praha 5, Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy, Nadace Umění pro zdraví a společnost Presco Group.

www.tamtam.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Duben a květen byly rekordními měsíci dárcovství. Na podzim se oproti jaru něco změnilo. Malá divadla, neziskovky, sociální služby, sociální podniky, na ty všechny má situace brutální dopad a v první vlně spouštěly své kampaně s žádostmi o dary. Teď se společnost opět ocitla v situaci, která je pro všechny stresující. Mnozí jsou ale už vyčerpaní, paralyzovaní a nevěří, že to má smysl. Pojďme společně najít cesty, jak pomoci i v druhé vlně!

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
30.10.2020

ČR: Ministerstvo kultury udělilo k 28. říjnu 2020 Státní ceny a Ceny Ministerstva kultury pro rok 2020. Letošní porota jmenovaná ministrem kultury ocenila celkem osm mimořádných osobností české kulturní scény; cena in memoriam za přínos v oblasti kinematografie a audiovize byla udělena Miloši Formanovi.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Senioři
Co se děje
28.10.2020

ČR: Hlavní roli v novém seriálu Terapie sdílením hrají esemesky. Osm zpráv, osm epizod a osm příběhů. Příběhů, které inspirovali reální odesilatelé a příjemci krátkých vzkazů, jež jsou na první pohled zdánlivě úsměvné a prosté, ve skutečnosti ale vypovídají mnohem víc. Svou autentičností reflektují realitu současných vztahů, které se z velké části odehrávají na displejích našich telefonů. A zatímco jejich pokročilé funkce jsme se naučili ovládat, abychom zůstali v kontaktu, paradoxně jsme v zajetí jedniček a nul osaměli. A právě o tom, že v tom nejsme sami, seriálová novinka internetové televize Mall.tv je. V dobrém i zlém.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
30.10.2020

ČR: Vydavatelství Radioservis představuje audioknihu Pavel Kosatík: ČLOVĚK MÁ DĚLAT TO, NAČ MÁ SÍLU. Pět kapitol ze života Olgy Havlové čte Jiří Ornest. Je to už skoro čtvrt století od chvíle, kdy odešla Olga Havlová, první manželka Václava Havla. Přesto zůstává zapsána v srdcích pamětníků, v poslední době se dokonce zdá, že cestu k ní si dokážou najít i mladší generace.

 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
29.10.2020