sobota
31. října 2020
svátek slaví Štěpánka
Zámek Lednice
© CBS Nakladatelství s.r.o.Turisté si z Břeclavska odvezou pěknou knihu

JIHOMORAVSKÝ KRAJ: Už jste se někdy vznášeli nad Pálavou, Lednicko-valtickým areálem, který je nazýván Zahradou Evropy, Mikulovem, Břeclaví, Novomlýnskými nádržemi nebo Věstonicemi, které proslavila legendární soška Věstonické Venuše? Že ne? Zanedlouho budete mít možnost vzlétnout alespoň pomyslně nad tímto krajem vína, lidových tradic i cyklistiky.

Autor článku: 
Jitka Mlčáková

Zlínské CBS Nakladatelství připravuje novou knihu s leteckými fotografiemi tohoto okresu Břeclavsko z nebe, která bude plná nádherných a netradičních pohledů na známá i méně známá místa a zákoutí, která jsou mnohdy při běžném pohledu ze země skryta.

Region, který je oblíbeným cílem návštěvníků z celé republiky i mnoha zemí světa, to je Břeclavsko. Místo, kde se stékají dvě nejvýznamnější řeky Slovácka, Morava a Dyje a v jejich blízkosti se nachází dvě pozoruhodná území Pálava a rozsáhlý Lednicko-valtický areál.

Okres je doslova protkaný sítí cyklostezek, které vás po převážně rovinatém terénu dovedou k zajímavým místům i městům jako jsou Břeclav, Mikulov, Dolní Dunajovice, Dolní Věstonice, Lednice, Velké Pavlovice, Hustopeče. Projedete řadu malebných vesnic, kde se doposud zachovávají bohaté lidové tradice i kulturní život, nahlédnete do řemesla vinařského, v místních sklípcích při sklenici dobrého vína vás vinaři ochotně seznámí s postupem výroby tohoto moku, ve kterém je ukryta pravda.

Nyní regionální projektový manažer sbírá informace a zajímavosti přímo v terénu, vítány jsou obce, města, školy i firmy, které nakladatelství pomáhají s obsahovou částí knihy a poskytují cenné informace z daného regionu.

Kniha vyjde v prvním čtvrtletí nového roku 2020.

Více informací se dozvíte zde: www.cbs-cesko.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Duben a květen byly rekordními měsíci dárcovství. Na podzim se oproti jaru něco změnilo. Malá divadla, neziskovky, sociální služby, sociální podniky, na ty všechny má situace brutální dopad a v první vlně spouštěly své kampaně s žádostmi o dary. Teď se společnost opět ocitla v situaci, která je pro všechny stresující. Mnozí jsou ale už vyčerpaní, paralyzovaní a nevěří, že to má smysl. Pojďme společně najít cesty, jak pomoci i v druhé vlně!

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
30.10.2020

ČR: Ministerstvo kultury udělilo k 28. říjnu 2020 Státní ceny a Ceny Ministerstva kultury pro rok 2020. Letošní porota jmenovaná ministrem kultury ocenila celkem osm mimořádných osobností české kulturní scény; cena in memoriam za přínos v oblasti kinematografie a audiovize byla udělena Miloši Formanovi.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Senioři
Co se děje
28.10.2020

ČR: Hlavní roli v novém seriálu Terapie sdílením hrají esemesky. Osm zpráv, osm epizod a osm příběhů. Příběhů, které inspirovali reální odesilatelé a příjemci krátkých vzkazů, jež jsou na první pohled zdánlivě úsměvné a prosté, ve skutečnosti ale vypovídají mnohem víc. Svou autentičností reflektují realitu současných vztahů, které se z velké části odehrávají na displejích našich telefonů. A zatímco jejich pokročilé funkce jsme se naučili ovládat, abychom zůstali v kontaktu, paradoxně jsme v zajetí jedniček a nul osaměli. A právě o tom, že v tom nejsme sami, seriálová novinka internetové televize Mall.tv je. V dobrém i zlém.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
30.10.2020

ČR: Vydavatelství Radioservis představuje audioknihu Pavel Kosatík: ČLOVĚK MÁ DĚLAT TO, NAČ MÁ SÍLU. Pět kapitol ze života Olgy Havlové čte Jiří Ornest. Je to už skoro čtvrt století od chvíle, kdy odešla Olga Havlová, první manželka Václava Havla. Přesto zůstává zapsána v srdcích pamětníků, v poslední době se dokonce zdá, že cestu k ní si dokážou najít i mladší generace.

 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
29.10.2020