sobota
31. října 2020
svátek slaví Štěpánka
Pozvánka
© Archiv pořadateleSvátek české státnosti na Kuksu

KUKS: Nenechte si ujít jedinečný zážitek. V domě U Zlatého slunce v Kuksu bude v pondělí 28. září od 11. do 16. 00 h k vidění umělecká kopie Svatováclavské koruny.
Součástí výstavy bude i Svatováclavský koncert v Kostele Nejsvětější Trojice, Hospital Kuks

 
28.09.2020
11:00
Autor článku: 
TZ/jal

PROGRAM:

Dům U Zlatého slunce, Kuks čp. 26
11:00–16:00 Prohlídka Svatováclavské koruny (umělecká kopie), vstupné 50,-

Kostel Nejsvětější Trojice, Hospital Kuks
17:30 Prohlídka Svatováclavské koruny
18:00 Zahájení
Sváteční promluva, Aleš Svoboda
Svatováclavský koncert – Komorní pěvecké sdružení Jaromír, sbormistr Mgr. Bc. Vlastimil Kovář
Moderuje David Hamr
vstupné 200,-

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Duben a květen byly rekordními měsíci dárcovství. Na podzim se oproti jaru něco změnilo. Malá divadla, neziskovky, sociální služby, sociální podniky, na ty všechny má situace brutální dopad a v první vlně spouštěly své kampaně s žádostmi o dary. Teď se společnost opět ocitla v situaci, která je pro všechny stresující. Mnozí jsou ale už vyčerpaní, paralyzovaní a nevěří, že to má smysl. Pojďme společně najít cesty, jak pomoci i v druhé vlně!

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
30.10.2020

ČR: Ministerstvo kultury udělilo k 28. říjnu 2020 Státní ceny a Ceny Ministerstva kultury pro rok 2020. Letošní porota jmenovaná ministrem kultury ocenila celkem osm mimořádných osobností české kulturní scény; cena in memoriam za přínos v oblasti kinematografie a audiovize byla udělena Miloši Formanovi.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Senioři
Co se děje
28.10.2020

ČR: Hlavní roli v novém seriálu Terapie sdílením hrají esemesky. Osm zpráv, osm epizod a osm příběhů. Příběhů, které inspirovali reální odesilatelé a příjemci krátkých vzkazů, jež jsou na první pohled zdánlivě úsměvné a prosté, ve skutečnosti ale vypovídají mnohem víc. Svou autentičností reflektují realitu současných vztahů, které se z velké části odehrávají na displejích našich telefonů. A zatímco jejich pokročilé funkce jsme se naučili ovládat, abychom zůstali v kontaktu, paradoxně jsme v zajetí jedniček a nul osaměli. A právě o tom, že v tom nejsme sami, seriálová novinka internetové televize Mall.tv je. V dobrém i zlém.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
30.10.2020

ČR: Vydavatelství Radioservis představuje audioknihu Pavel Kosatík: ČLOVĚK MÁ DĚLAT TO, NAČ MÁ SÍLU. Pět kapitol ze života Olgy Havlové čte Jiří Ornest. Je to už skoro čtvrt století od chvíle, kdy odešla Olga Havlová, první manželka Václava Havla. Přesto zůstává zapsána v srdcích pamětníků, v poslední době se dokonce zdá, že cestu k ní si dokážou najít i mladší generace.

 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
29.10.2020