pátek
25. června 2021
svátek slaví Ivan
Plakát k akci
© Archiv pořadateleStředočeská vědecká knihovna v Kladně slavnostně otevře výstavu věnovanou Miroslavu Horníčkovi

KLADNO: Středočeská vědecká knihovna zve na vernisáž výstavy věnované stoletému výročí narození Miroslava Horníčka, laskavého humoristy, vtipného glosátora, skvělého vypravěče, herce, dramatika, spisovatele, fotografa a dobrého společníka svých přátel, která se koná dnes 6. 9. od 18. 30 h v Malé galerii a studovně. Vstup zdarma.
 

06.09.2018
18:30
Autor článku: 
Jitka Hrušková

Díky panu Milanu Svobodovi, který zakoupil část pozůstalosti od dědiců, se z Horníčkova oblíbeného Vinohradského útočiště dochovalo mnoho artefaktů z jeho soukromého archivu. A zásluhou paní Vladimíry Šplíchalové, bývalé dlouholeté ředitelky Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami, která se s energií sobě vlastní pustila do uspořádání této pozůstalosti do tematických celků, mohla vzniknout kvalitní a zajímavá výstava představující Horníčka jako průvodce vlastním domovem, divadlem, tvorbou i vztahy s přáteli.

Mezi exponáty nebude chybět pověstné křeslo se stolkem, psací stroj či fotoaparát zn. Yashika, ale také autorské koláže.

Knihovna si jako součást slavnostního otevření výstavy na tento den pro návštěvníky připravila překvapení v podobě vzpomínkového pořadu na Miroslava Horníčka v podání herce divadla Semafor Václava Kopty (někdejšího dívčího idolu z filmu Sněženky a machři), kterého bude zpovídat moderátor Petr Voldán. Návštěvníci se tak mohou těšit na příjemně strávený večer plný inteligentního humoru.

Knihovníci po dobu trvání výstavy připravili pro čtenáře výběr z Horníčkových knih, které si samozřejmě bude možno vypůjčit. Výstavu je možno zhlédnout do 9. 10. 2018.

Mohlo by vás také zajímat...

KUKS: Od 26. června do 21. srpna 2021 se uskuteční 12. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks, který nabídne celkem pět koncertů. Zahajovací koncert se bude konat v kostele Církve československé husitské ve Dvoře Králové nad Labem. V podání Plzeňské filharmonie zazní symfonie W. A. Mozarta a J. V. Voříška.

Královéhradecký kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
25.06.2021

BERNARTICE NAD ODROU: Ve středu 23. června 2021 byla v turistické oblasti Poodří v Moravskoslezském kraji oficiálně otevřena unikátní designová cyklostezka vedoucí z Hůrky do Vražného přes Jeseník nad Odrou. Tato 4,8 kilometru dlouhá trasa je nejen vítanou spojkou mezi obcemi, ale kromě pohodlné a bezpečné jízdy nabízí cyklistům ještě něco navíc. Její povrch je totiž „potištěn“ kresleným slovníkem moravskoslezského nářečí, jehož autorem je designér Radek Leskovjan, majitel značky ikonických triček s potiskem UAX!.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění
Co se děje
25.06.2021

ČR: Český rozhlas loni zaujala kniha Egon: Děsná psina Petry Baďurové, kterou vydalo koncem roku 2019 pražské nakladatelství Titanic a během první vlny epidemie koronaviru z ní na ČRo Dvojka předčítal jednadvacet vybraných kapitol Igor Bareš. Role psího seniora Egona, který vypráví svérázným psím jazykem historky o své nesnesitelné paničce a shovívavém páníčkovi, se ujal bravurně. Rozhlasová četba měla u posluchačů velký úspěch a mnoho ohlasů, a Radioservis ji tedy nyní v červnu vydal jako audioknihu. Můžete si ji pořídit na CDmp3 nebo je ke stažení ve formátu mp3 v e-shopu www.radioteka.cz.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
24.06.2021

PRAHA: Český umělec a výtvarník David Černý představil novou sochu s názvem Sekretářka. Silueta ženy sedící na vysoké židli s točícíma nohama se nově vyjímá před budovou společnosti Ahrend, která se zabývá kancelářským nábytkem.

Hl. m. Praha
Výtvarné umění
Co se děje
24.06.2021