středa
3. června 2020
svátek slaví Tamara
Pozvánka
© Archiv muzeaPozvánka do Středočeského muzea v Roztokách u Prahy

ROZTOKY: Ve středu 13. května zahajuje muzeum plný provoz v běžné otevírací době, tedy od středy do neděle od 10 do 18 h. Jako první je po nucené odmlce připravena výstava V zahradách Tichého údolí, která mapuje zahrady vil jednoho z prvních pražských letovisek, které tvořily neodmyslitelnou součást pohodlného letního pobytu a dodnes dotvářejí podobu Tichého údolí v Roztokách. Exteriérová výstava je přístupná v zahradě Braunerova mlýna, jejíž součástí je také Ateliér Zdenky Braunerové. Nabízí se tak návštěvu rovnou spojit s příjemnou procházkou Tichým údolím, případně se zúčastnit některé z plánovaných komentovaných procházek.

od 13.05.2020 do 01.11.2020
Autor článku: 
Zita Suchánková

Výstava V zahradách Tichého údolí je otevřena od 13. května do 1. listopadu 2020, více informací naleznete ZDE.

"Velmi rádi bychom Vás pozvali k návštěvě zámeckých expozic a Ateliéru Zdenky Braunerové. V době uzavření muzea jsme připravili video pozvánky do jednotlivých prostor, kterými provázejí kurátorky a spoluautorky expozic. Pokud ještě váháte, nakolik se pohybovat na veřejnosti, můžete se do našich expozic podívat alespoň on-line," zve ředitelka muzea PhDr. Zita Suchánková.

Komentovaná prohlídka zámecké expozice Vrchnostenská správa panství aneb jak bydlel a úřadoval pan správce je ke shlédnutí ZDE.

Komentovaná prohlídka zámecké expozice Život v letovisku aneb jak se jezdilo do Roztok na letní byt je ke shlédnutí ZDE.

Komentovaná prohlídka Ateliéru Zdenky Braunerové je ke shlédnutí ZDE.

Muzeum bude otevřeno při dodržení všech hygienických opatření, pečlivě dbáme na zdraví a bezpečnost návštěvníků a zaměstnanců.

 

Více informací o plánovaných výstavách a akcích naleznete v Newsletteru muzea ZDE.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Omnium z.s. organizuje cyklus vzdělávacích a osvětových seminářů, konferencí, workshopů, výstav, koncertů a dalších aktivit pro širokou i odbornou veřejnost se vztahem k památkové péči pořádaný pod názvem Monumenta VIVA a pracuje na dalších projektech. Jaké akce v oblasti ochrany a obnovy památek připravili pro nadcházející období?

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
02.06.2020

ČR: Evropský vzdělávací program v oblasti filmové výchovy CinEd rozšiřuje své stávající online nástroje, aby umožnil mladému publiku objevovat evropské filmy z pohodlí domova. Nová platforma CinEd doma je studentům a žákům k dispozici v dobách, kdy jsou projekce v běžném formátu ve školních třídách méně dostupné či vůbec nedostupné. Stejně jako celý Cined, i nabídka CinEdu doma je vedle vybraných filmů a učebních materiálů přístupná zdarma.

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
02.06.2020

HRONOV: Přestože je hranice mezi Českem a Polskem z důvodů vládních opatření stále uzavřená, uskuteční se tuto sobotu od 14 h na zelené hranici mezi Náchodskem a Kladskou kotlinou na cestě mezi obcemi Žďárky a Pstrążna (Stroužné) sousedské setkání. “Smyslem tohoto setkání je poukázat na nesmyslnost uzavření hranic mezi dvěma zeměmi, které mají podobnou epidemiologickou situaci a takřka identická ochranná opatření,” uvedl jeden z organizátorů setkání Zdeněk Kozlíček. Toto setkání, které je otevřené všem sousedům a přátelům z obou stran hranice, je součástí mezinárodní občanské iniciativy Soboty pro sousedství / Soboty dla sąsiedztwa, kdy se každou druhou sobotu setkávají na tzv. zelené hranici sousedé, přátelé a rodiny z Česka se svými sousedy z Německa, Rakouska, Slovenska a Polska.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
29.05.2020

ČR: V chatové oblasti Nižbor na Berounsku se potkali Martin Myšička, Ivana Chýlková, Radek Holub, Pavla Beretová, Josef Polášek, Jana Švandová, Tomáš Hanák a mnoho dalších, aby zde natočili nový seriál České televize. Scénáře ke třinácti dílům napsal dvojnásobný držitel Českého lva Petr Kolečko, režie se ujal Radek Bajgar, tvůrce divácky oblíbených komedií Teroristka a Teorie tygra. Pracovní název právě vznikajícího rodinného seriálu je Chataři.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
02.06.2020