neděle
28. dubna 2024
svátek slaví Vlastislav
© www.kr-jihomoravsky.cz



14. ročník literární soutěže SKRYTÁ PAMĚŤ MORAVY je vyhlášen

JIHOMORAVSKÝ KRAJ: K říjnovému výročí vzniku samostatné Československé republiky připravil Památník písemnictví na Moravě 15. října 2019 slavnostní odpoledne, během kterého byl zahájen nový ročník literární soutěže Skrytá paměť Moravy. Téma XIV. ročníku – Sítě – vyhlásil Tomáš Soukal, radní Jihomoravského kraje pro oblast kultury a památkové péče.

Autor článku: 
luk

V úvodní části programu promluvila Hana Kraflová z Moravského zemského muzea o tom, jak vypadal literární život na Moravě před sto lety a z jaké nabídky si tehdejší čtenáři mohli vybírat. Tvorbu nastupující spisovatelské generace představily na autorském čtení vítězky XIII. ročníku Skryté paměti Moravy – Markéta Kučerová a Lucie Braunerová. Jejich texty si spolu s dalšími oceněnými příspěvky mohou zájemci přečíst v literární příloze Sborníku Muzea Brněnska 2019 a na jeho webových stránkách.
V průběhu odpoledne se představili také žáci ZUŠ Židlochovice – pobočka Rajhrad pod vedením Jiřího Brady.

 

SOUTĚŽ: Skrytá paměť Moravy – XIV. ročník, literární soutěž pro mládež od 11 do 19 let
VYHLAŠOVATEL: Jihomoravský kraj
ORGANIZACE SOUTĚŽE: Muzeum Brněnska, příspěvková organizace, pobočka Památník písemnictví na Moravě
VYHLÁŠENÍ XIV. ROČNÍKU: 15. října 2019 v 15 hod.
DATUM UZÁVĚRKY: 31. března 2020
VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ SOUTĚŽE: 12. června 2020, areál Památníku písemnictví na Moravě
KONTAKT: Památník písemnictví na Moravě, Rajhrad, Mgr. Andrea Procházková, Ph.D.,
e- mail: a.prochazkova@muzeumbrnenska.cz , tel.: 544 544 282

 

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA-ZAHRANIČÍ: Výstava Group Therapy je dialogem a konfrontací uměleckých děl z rostoucích sbírek Galerie hlavního města Prahy a Deutsche Telekom. Ve více než osmdesáti dílech od čtyřiceti šesti současných umělců reflektuje aktuální společenská témata, jako jsou ohrožení demokracie, vzestup autoritářských režimů, nesnášenlivost vůči menšinám, cizincům a lidem s odlišnými názory, apatie a lhostejnost vůči klimatické krizi, terorismus a války. Název výstavy je odvozen od vystaveného díla výtvarnice Evy Koťátkové. Vedle ní v expozici vystavují také další české umělkyně a umělci Lenka Glisníková, Daniel Balabán, bosenská umělkyně Šejla Kamerić, chorvatský multimediální tvůrce Igor Grubić nebo ukrajinská malířka Lesia Khomenko. Výstavu Group Therapy lze v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí navštívit od 26. dubna do 11. srpna 2024.

Hl. m. Praha
Co se děje
26.04.2024

RONOV NAD DOUBRAVOU: V souvislosti s plánovaným dokončením celkových úprav náměstí se vedení města rozhodlo naplnit myšlenku pořízení sochy věnované svému nejslavnějšímu rodákovi. Ta se objevovala již od šedesátých let minulého století, kdy byla v Nečasově vile instalována obrazová galerie určená nejen pro díla Chittussiho, ale i dalších malířů Železných hor.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Senioři, Památky
Co se děje
25.04.2024

ČR-PRAHA: Hlavním cílem předloženého návrhu je především zavést do právního řádu České republiky institut statusu umělce. Děje se tak prostřednictvím novelizace zákona č. 203/2006 Sb. o některých druzích podpory kultury. Za tímto účelem novela zřizuje nový registr umělců, který povede Ministerstvo kultury. Status umělce se stane nástrojem možné finanční podpory pro umělce, kteří mají na trhu práce mnohdy velmi specifické postavení.  

Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
25.04.2024

LIBEREC: Pro Liberec je Botanická zahrada nejen turistickou atrakcí, ale významným vědeckým botanickým centrem. Známost zahrady zvyšuje schopnost vědecká aktivita mezinárodních botanických konferencí, výměna teoretických znalostí přírody a také významná přednášková tvorba.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
25.04.2024