neděle
28. dubna 2024
svátek slaví Vlastislav
vizuál k projektu
© zdroj: FB profil Sředočeského inovačního centra



Kreativní vouchery Středočeského kraje

STŘEDOČESKÝ KRAJ: 1. 4. spustilo Středočeské inovační centrum (SIC) druhou výzvu úspěšného programu Kreativní vouchery Středočeského kraje. Středočeské firmy a kreativci (tentokrát) z celé ČR se opět mohou pustit do spolupráce. Například na novém webu, grafické identitě, video prezentaci nebo designu produktu. SIC je podpoří částkou až 300 000 Kč.

Autor článku: 
TZ/ika

„Víme, že dobrý design dělá dobrý obchod. Když máte kvalitní web, zaujmete návštěvníky. Produkty v hezkém obalu se zase lépe prodávají. Proto chceme umožnit podnikatelům v kraji, aby posouvali své podnikání a využili finanční pomoci k inovacím, které třeba odkládali. Věříme, že tím zvýšíme jejich konkurenceschopnost v Česku i zahraničí,“ říká Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtmanka Středočeského kraje.

Podle odborníků na marketing se 80 % celkového času stráveného na sociálních sítích uskutečňuje přes mobilní zařízení. Prostřednictvím mobilů je sledováno až 70 % YouTube videí. Až 80 % konzumovaného obsahu v roce 2019 bude právě ve formě videa. Mezi jeho výhody patří vyšší zapojení publika, reálný a aktuální pohled do prostředí a posílení důvěryhodnosti.

A co vy? Máte již propagační video? Nebo webové stránky přizpůsobené prohlížení na chytrých telefonech? Využijte nové trendy v marketingu ve prospěch vašeho podnikání. Využijte služeb odborníků na komunikaci, architektů, designerů nebo fotografů a dopřejte svému byznysu nový kabát pomocí Středočeského kreativního voucheru.

„Kreativní voucher nám umožnil s co nejmenším úsilím vytvořit velmi moderní prezentaci našich výrobků přesahující marketingové hranice ČR, “ říká Jiří Brázda, CEO společnosti JEPA Plastics a.s., českého výrobce plastových obalů převážně pro potravinářský průmysl. „Díky podpoře od SIC formou Kreativního voucheru jsme navázali spolupráci s kreativním studiem We are productions a vytvořili jsme video, které představuje společnost DEVINN prostřednictvím našich myšlenek, projektů, ale i atmosféry, ve které pracujeme“, popisuje výhody kreativního voucheru Jana Sobotová z firmy DEVINN, specialisty na vývojové služby v oblasti automotive. „Komunikace se SIC byla po celou dobu projektu flexibilní a vstřícná. Administrace spojená s projektem byla v porovnání s dalšími dotačními tituly časově zanedbatelná,“ dodává Jana Sobotová.

Více než přívětivá administrace

Zažádat o Kreativní voucher je tak snadné. Podnikatel si vybere z Kreativní galerie, ve které je nyní více než 100 kreativců. Domluví se na zakázce a poté zažádá o Kreativní voucher. Po schválení dotace realizuje zakázku a SIC mu ji poté zpětně, ale rychle proplatí až do výše 75 % z celkových uznatelných nákladů. Minimálně dostane 50 000 Kč, maximálně 300 000 Kč. Celkem SIC rozdá nejrychlejším žadatelům 5 000 000 Kč, které na tento projekt vyčlenil Středočeský kraj ze svých zdrojů. Nejedná se tedy o zahraniční dotační program, ale přímou podporu ze strany kraje vůči regionálním podnikatelům.

„Novinkou oproti první výzvě je doplnění oblasti podpory také o průmyslový a produktový design. V prvním případě je design výrobků určen k průmyslové sériové výrobě. Kreativním designem je chápaná inovační metoda používaná ve firmách za účelem efektivního zlepšení produktu, služeb a procesů,“ vysvětluje novinku Vilém Růžička, ředitel SIC.

Více informací ke Kreativním voucherům naleznete na webu SIC nebo neváhejte kontaktovat projektovou manažerku Barbaru Svojanovskou (+420 775 742 431, svojanovska@s-ic.cz)

Zdroj: Středočeský kraj

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA-ZAHRANIČÍ: Výstava Group Therapy je dialogem a konfrontací uměleckých děl z rostoucích sbírek Galerie hlavního města Prahy a Deutsche Telekom. Ve více než osmdesáti dílech od čtyřiceti šesti současných umělců reflektuje aktuální společenská témata, jako jsou ohrožení demokracie, vzestup autoritářských režimů, nesnášenlivost vůči menšinám, cizincům a lidem s odlišnými názory, apatie a lhostejnost vůči klimatické krizi, terorismus a války. Název výstavy je odvozen od vystaveného díla výtvarnice Evy Koťátkové. Vedle ní v expozici vystavují také další české umělkyně a umělci Lenka Glisníková, Daniel Balabán, bosenská umělkyně Šejla Kamerić, chorvatský multimediální tvůrce Igor Grubić nebo ukrajinská malířka Lesia Khomenko. Výstavu Group Therapy lze v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí navštívit od 26. dubna do 11. srpna 2024.

Hl. m. Praha
Co se děje
26.04.2024

RONOV NAD DOUBRAVOU: V souvislosti s plánovaným dokončením celkových úprav náměstí se vedení města rozhodlo naplnit myšlenku pořízení sochy věnované svému nejslavnějšímu rodákovi. Ta se objevovala již od šedesátých let minulého století, kdy byla v Nečasově vile instalována obrazová galerie určená nejen pro díla Chittussiho, ale i dalších malířů Železných hor.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Senioři, Památky
Co se děje
25.04.2024

ČR-PRAHA: Hlavním cílem předloženého návrhu je především zavést do právního řádu České republiky institut statusu umělce. Děje se tak prostřednictvím novelizace zákona č. 203/2006 Sb. o některých druzích podpory kultury. Za tímto účelem novela zřizuje nový registr umělců, který povede Ministerstvo kultury. Status umělce se stane nástrojem možné finanční podpory pro umělce, kteří mají na trhu práce mnohdy velmi specifické postavení.  

Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
25.04.2024

LIBEREC: Pro Liberec je Botanická zahrada nejen turistickou atrakcí, ale významným vědeckým botanickým centrem. Známost zahrady zvyšuje schopnost vědecká aktivita mezinárodních botanických konferencí, výměna teoretických znalostí přírody a také významná přednášková tvorba.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
25.04.2024