čtvrtek
25. července 2024
svátek slaví Jakub
Natali Santini - Plynutí času (2023)
© Zdroj: Natali SantiniNatali Santini na výtvarné scéně Nymburského posvícení

NYMBURK: Švédská ilustrátorka, malířka, sopranistka a básnířka Natali Santini (20) představí své ilustrace na výtvarné scéně festivalu Nymburské posvícení.

02.09.2023
09:00 - 18:00
Autor článku: 
Martin Knopp

Její díla lze charakterizovat sofistikovaným a hravým použitím barev, které upoutají hned na první pohled. Natali ve své tvorbě citlivě propojuje dva styly: realistický a grafický. Tím jí dodává lehkost a zároveň potřebnou hloubku. Její pestré práce oslovují publikum všech věkových kategorií. Dětem se zejména líbí její digitální ilustrace s roztomilou tématikou. Umělkyně žije a tvoří v Praze a umění je pro ni přirozeným vyjadřovacím prostředkem, který hluboce prostupuje celým jejím životem.

V loňském roce se mohla veřejnost setkat s Natali a jejími pracemi na mezinárodní přehlídce FRAME Prague Comics Art Festival. Letos vystavovala na uměleckém festivalu Polabský Montmartre v Brandýse nad Labem a v prostorách OC Futurum v Kolíně.

Koncem října představí svá díla na festivalu Open ART Fest 2023 v Praze a během listopadu na samostatné autorské výstavě v Městské knihovně v Berouně.     

Výtvarná scéna Nymburského posvícení bude instalována v sobotu 2. září 2023 od 9:00 do 18:00 hodin v areálu farní zahrady Starého děkanství v Nymburce.

Přijďte se osobně poznat s Natali a zeptat se jí na cokoli, co Vás z její tvorby zaujme.

Vstup je ZDARMA.

www.natalisantini.com       

Sociální média:

FB: facebook.com/NataliSantiniArt
TW: twitter.com/santininatali
IG: instagram.com/natalisantini
YT: www.youtube.com/@natalisantini

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČESKÝ TĚŠÍN: Vyšla nová publikaci našeho kolegy historika Mgr. Martina Krůla, Ph.D., s názvem PORTA SILESIAE. JABLUNKOVSKÉ ŠANCE – RANĚ NOVOVĚKÝ FORTIFIKAČNÍ SYSTÉM NA POMEZÍ SLEZSKA, UHER A POLSKA.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Co se děje
23.07.2024

ČR: V zásadních chvílích pro Československo a Česko jsme se vždy shromažďovali na Václavském náměstí pod monumentální sochou sv. Václava, obklopeného patrony české země. Svátek 1. máje symbolizuje zase pro Pražany socha Karla Hynka Máchy na Petříně. Obě sochy jsou dílem Josefa Václava Myslbeka (1848–1922), a ještě mnoho dalších – například mohutná sousoší na Vyšehradě inspirovaná postavami z naší nejstarší historie. Co víme o jejich autorovi? Nejvíce si cenil druhého místa na pařížském Salonu za dílo Krucifix, které se nedávno stalo středem pozornosti nejen na pražské AVU, kde už přes 100 let visí jeho další odlitek, a kterou Myslbek spoluzakládal.

Milada Myslbeková, pravnučka zakladatele moderního českého sochařství, se už loni rozhodla připomenout svého slavného předka velkou výstavou. Proběhla v Praze v Obecním domě a byl to docela husarský kousek, protože jinak se podobnou činností nikdy nezabývala. Ale podařilo se a energické dámě se splnil sen, o kterém si teď vyprávíme, a který by měl mít i pokračování. Vždyť Josef Václav Myslbek je zakladatelem českého moderního sochařství a jako takový by měl mít pevné místo v naší národní paměti. Je to ale tak?

 

 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Ostatní, Památky
Články a komentáře
24.07.2024

PRAHA: Galerie kritiků musí po prázdninách skončit v prostorách pražského paláce Adria, kde sídlí přes 20 let. Nynější provozovatel galerie, Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků, prohrál soutěž, kterou vypsal správce budovy Trade Centre Praha (TCP) po problémech s placením nájemného. ČTK to sdělil zástupce správce Ondřej Šrámek. Předsedkyně sdružení Vlasta Čiháková Noshiro uvedla, že se obrátila na radu hlavního města a primátora, aby zhodnotili regulérnost soutěže. Soutěž vyhrála s nabídkou společnost Art of All, která provozuje on-line galerii Original Gallery. Jednatel Art of All Marcel Sítník uvedl, že v paláci Adria bude její kamenná pobočka. Budova patří magistrátu, pro který ji spravuje TCP.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Senioři
Co se děje
22.07.2024

ČR-ZAHRANIČÍ: Platforma Terén se vydává na téměř měsíční (22. 7. – 19. 8. 2024) zahraniční touring s loutkovou inscenací Návštěva. Kromě hlavního města Soulu ji uvede i v dalších menších městech jako Gwangju nebo Jeonju. Autoři Návštěvy, Robert Smolík a Veronika Vlková, představí tamějšímu publiku a odborné veřejnosti české loutkové divadlo i výtvarné umění. Hostování bude doplněno o doprovodné programy v podobě workshopů, přednášek a diskusí. Program probíhá v rámci projektu PerformCzech, který s podporou Národního plánu obnovy organizuje Institut umění – Divadelní ústav.

zahraničí
Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
19.07.2024