úterý
3. října 2023
svátek slaví Bohumil
Natali Santini - Plynutí času (2023)
© Zdroj: Natali SantiniNatali Santini na výtvarné scéně Nymburského posvícení

NYMBURK: Švédská ilustrátorka, malířka, sopranistka a básnířka Natali Santini (20) představí své ilustrace na výtvarné scéně festivalu Nymburské posvícení.

02.09.2023
09:00 - 18:00
Autor článku: 
Martin Knopp

Její díla lze charakterizovat sofistikovaným a hravým použitím barev, které upoutají hned na první pohled. Natali ve své tvorbě citlivě propojuje dva styly: realistický a grafický. Tím jí dodává lehkost a zároveň potřebnou hloubku. Její pestré práce oslovují publikum všech věkových kategorií. Dětem se zejména líbí její digitální ilustrace s roztomilou tématikou. Umělkyně žije a tvoří v Praze a umění je pro ni přirozeným vyjadřovacím prostředkem, který hluboce prostupuje celým jejím životem.

V loňském roce se mohla veřejnost setkat s Natali a jejími pracemi na mezinárodní přehlídce FRAME Prague Comics Art Festival. Letos vystavovala na uměleckém festivalu Polabský Montmartre v Brandýse nad Labem a v prostorách OC Futurum v Kolíně.

Koncem října představí svá díla na festivalu Open ART Fest 2023 v Praze a během listopadu na samostatné autorské výstavě v Městské knihovně v Berouně.     

Výtvarná scéna Nymburského posvícení bude instalována v sobotu 2. září 2023 od 9:00 do 18:00 hodin v areálu farní zahrady Starého děkanství v Nymburce.

Přijďte se osobně poznat s Natali a zeptat se jí na cokoli, co Vás z její tvorby zaujme.

Vstup je ZDARMA.

www.natalisantini.com       

Sociální média:

FB: facebook.com/NataliSantiniArt
TW: twitter.com/santininatali
IG: instagram.com/natalisantini
YT: www.youtube.com/@natalisantini

 

Mohlo by vás také zajímat...

PARDUBICE: Jedna z významných staveb architekta Josefa Gočára, Winternitzovy automatické mlýny, se po třech letech intenzivní rekonstrukce otevřela veřejnosti. Historický komplex budov, který byl v provozu více než 100 let, zažívá transformaci na moderní kulturně-společenskou městskou čtvrť. Iniciátorem proměny celého areálu je Nadace Automatické mlýny manželů Smetanových. Ti koupili areál v roce 2016 a k obnově národní kulturní památky přizvali město Pardubice a Pardubický kraj. Rekonstrukci celého areálu za tři čtvrtě miliardy korun nastartovala možnost 400 milionové evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), kterou vlastníci objektů dohromady získali prostřednictvím ITI Hradecko-pardubické aglomerace. 

Podrobnosti najdete v připojené tiskové zprávě.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
02.10.2023

PLZEŇ: Další festivalový úspěch pro Voyo. Cenu za nejlepší film nebo minisérii si z plzeňského filmového festivalu Finále Plzeň odnáší třídílná série z dílny Voyo Originál Král Šumavy: Fantom temného kraje režiséra Davida Ondříčka. Porota vyzdvihla zejména „výjimečné filmové provedení a skvělé herecké výkony.“ Kromě hlavní ceny získala série také Cenu studentské poroty Západočeské univerzity v Plzni za „strhující a realistickou výpravu životních příběhů nejen pohraničních stráží SNB.“ Další pokračování příběhu Josefa Hasila je v přípravách a diváci se na něj mohou těšit už v příštím roce exkluzivně na Voyo.

Plzeňský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
02.10.2023

PRAHA: Jeden den v roli filmového diváka i porotce? Takovou možnost nabídl svým účastníkům letošní Young Film Fest, kdy v rámci programu Cena Young Film Festu účastníci vybrali vítězné filmy. Ve věkové kategorii 12+ zvítězil film Prase režiséra Jorna Leeuwerinka. V kategorii 15+ cenu získal snímek Láska bez Lásky režírovaný Veronicou Nielsen. Ve stejné kategorii porota udělila i zvláštní uznání filmu Fairplay režiséra Zoela Aeschbachera. 7. ročník Mezinárodního filmového festivalu Young Film Fest divákům nabídl téměř 50 filmů a probíhal od středy 20. září do neděle 24. září 2023 v Kině Kavalírka a v Centru současného umění DOX.

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
27.09.2023

HRADEC KRÁLOVÉ: Dlouholetý přátelský vztah Soni Červené k Hradci Králové a jejímu orchestru zpečetí název sálu královéhradecké Filharmonie. Jméno nedávno zesnulé operní divy ponese koncertní hala od roku 2025. Sál Soni Červené se tak stane živoucí vzpomínkou na tuto hudební legendu a mimořádně zajímavou ženu. V prostorách Filharmonie Hradec Králové také vzniká prostor pro historické nástroje z dílny továrníků Červených, které pěvkyně hradeckému orchestru věnovala.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Památky
Co se děje
27.09.2023