pondělí
27. září 2021
svátek slaví Jonáš
Primátor města Olomouc Miroslav Žbánek a (vlevo) ředitel Moravské filharmonie Olomouc Jonáš Harman
© Archiv pořadateleMoravská filharmonie Olomouc pomůže obcím zasaženým tornádem

OLOMOUC: Na sobotním letním open air koncertu Moravské filharmonie Olomouc zazněly nejen nejslavnější filmové melodie, ale také slova o tom, že se Moravská filharmonie Olomouc rozhodla věnovat výtěžek ze vstupného na pomoc jihomoravským obcím, které zasáhlo ničivé tornádo.

Autor článku: 
Miloš Adámek

Finanční pomoc, která činí 106 760,- Kč, oznámili před zahájením koncertu společně primátor města Olomouc Miroslav Žbánek a ředitel Moravské filharmonie Olomouc Jonáš Harman, který k rozhodnutí o pomoci dodává: „Open air koncerty, které v této době pořádáme, představují pro Moravskou filharmonii jakési pomyslné nadechnutí se po těžké době koronakrize, kdy jsme nemohli pro veřejnost vůbec hrát. Toto období jsme překonali také díky našim posluchačům a příznivcům, kteří v minulých měsících sledovali naše online koncerty, ty dnešní venkovní navštěvují, a tím nás podporovali a podporují. I my bychom nyní chtěli přispět podporou tam, kde to je potřeba, a proto jsme se rozhodli v návaznosti na události posledních dnů pomoct obyvatelům tornádem postižených obcí jižní Moravy tím, že výtěžek ze vstupného z našeho posledního open air koncertu „Nejslavnější filmové melodie“ věnujeme prostřednictvím našeho zřizovatele, města Olomouce, do této oblasti. Věříme, že ze strany Moravské filharmonie to je nejefektivnější pomoc, jakou dokážeme nabídnout, a že pomůže přesně tam, kde je potřeba. Velký dík samozřejmě patří všem, kteří na koncert přišli a zakoupili si vstupenku, neboť nich by k této pomoci vůbec nemohlo dojít.“

V nejbližších dnech bude v koordinaci se zřizovatelem Moravské filharmonie, kterým je statutární město Olomouc, rozhodnuto o tom, kam konkrétně a jakou formou budou prostředky poukázány.

 

Více informací o MFO:

Moravská filharmonie Olomouc patří k předním a nejstarším symfonickým orchestrům v České republice. Na jejím uměleckém vývoji se podílely významné osobnosti české i světové hudební scény. Za dobu své existence si Moravská filharmonie Olomouc vytvořila mimořádně rozsáhlý a rozmanitý repertoár. Věnuje se především velkým tvůrcům světové hudby 19. a 20. století, propaguje však i soudobou českou a světovou hudební tvorbu, o čemž svědčí i pravidelné a časté uvádění nových děl v jejich premiéře. Moravská filharmonie Olomouc má bohatou diskografii a vystupuje na významných mezinárodních hudebních festivalech doma i v zahraničí. Především je ale kulturní institucí, která se významně podílí na organizaci uměleckého a koncertního života v Olomouci a okolí. Pořádá festivaly Dvořákova Olomouc a Mezinárodní varhanní festival Olomouc. Mezi její činnosti patří také řada vzdělávacích aktivit pro děti a mladé lidi.

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Po třiceti letech skončil kytarista Lubomír Brabec s pořádáním abonentního cyklu "Pražské hudební večery" a předal žezlo svému kamarádovi, houslistovi Pavlu Šporclovi, který bude v Pražských hudebních večerech pokračovat.

Hl. m. Praha
Hudba
Co se děje
24.09.2021

HRADEC KRÁLOVÉ-ZAHRANIČÍ: Maňásková inscenace Divadla Drak Šípková Růženka se v druhé polovině září představí dětskému publiku na dvou mezinárodních festivalech.  První zastávkou bude The International Puppet Theatre Festival – PIF v Chorvatské Záhřebu. Zde inscenaci diváci uvidí 22. 9. 2021. Ze Záhřebu se vydá Divadlo Drak do Srbské Subotice, kde uvede Šípkovou Růženku 24. 9. v rámci 28th International Children´s Theater Festival in Subotica.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.09.2021

PRAHA: S velkým zármutkem a lítostí oznamujeme, že ve věku 69 let zemřel mecenáš a milovník kultury, majitel, podporovatel a zachránce Pražského komorního baletu, JUDr. Ivan Dunovský.

Celá ČR
Divadlo a tanec, Ostatní
Co se děje
20.09.2021

ČR: Po čtyřleté pauze se na hudební scénu vrací anketa Český slavík 21, jejíž počátky sahají až do šedesátých let minulého století, a to pod patronátem matematika a sociálního reformátora Karla Janečka. Galavečer, jenž býval pravidelně jedním z nejúspěšnějších televizních pořadů celého roku a v listopadu jej živě odvysílá televize Nova, připravuje režisér Pepe Majeský.

Celá ČR, Hl. m. Praha, zahraničí
Hudba, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.09.2021