neděle
20. září 2020
svátek slaví Oleg
Ilustrační snímek
© OM v LitoměřicíchMěstská památková rezervace Litoměřice

LITOMĚŘICE: Oblastní muzeum v Litoměřicích zve na prezentaci výstavy Městská památková rezervace Litoměřice. Akce proběhne ve čtvrtek 10. září od 10 do 17 h.

10.09.2020
10:00 - 18:30
Autor článku: 
Oblastní muzeum v Litoměřicích

Výstava se měla v plném rozsahu odehrát na jaře tohoto roku. Náhradou za zrušený termín je nyní připravena alespoň jednodenní prezentace spojená s projekcí snímku Dědictví litoměřická a dobových reportáží Československého filmového týdeníku. Od 17 h pak naváže komentovaná prohlídka. Návštěvníky provedou autor výstavy PhDr. Filip Hrbek a kurátor muzea Mgr. Jan Peer. Přiblížena bude mimo jiné situace vedoucí ke vzniku památkové rezervace i výhledy do budoucna.

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Gloriet v Poděbradech, rekonstrukce domu Jana Kubiše v Dolních Vilémovicích a oprava varhan v Markvarticích. To jsou vítězové letošní soutěže veřejných sbírek MÁME VYBRÁNO. Hlasování bylo poprvé rozdělené do dvou kol, 14 krajských finalistů si rozděluje částku 100 tisíc korun.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.09.2020

PRAHA: Zahrada Centra pro dětský sluch Tamtam ve Stodůlkách se 16. září odpoledne proměnila v bradavickou kolej, která vypadala k nerozeznání od té, jakou známe z filmových adaptací úspěšné literární série J. K. Rowlingové o mladém čaroději Harry Potterovi.

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Handicap
Co se děje
18.09.2020

SUŠICE: Třetí ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v Sušici skončil v sobotu. O festivalové dění v netradičním termínu babího léta od 10. do 12. září byl zájem větší, než organizátoři očekávali. Cestu si k nim našlo 550 návštěvníků, a to navzdory nepříznivé epidemiologické situaci a snížení počtu projekcí.

Plzeňský kraj
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
17.09.2020

ZAHRANIČÍ: Dokumentární snímek „Rok na dědině“ režiséra Petra Smělíka, rodáka z Uherského Hradiště a absolventa zlínské filmové školy, zvítězil na 9. ročníku mezinárodního festivalu dokumentárního filmu Acampadoc v La Villa de los Santos v Panamě. Film, který se natáčel kompletně ve Zlínském kraji, uvidí v příštím roce také diváci České televize.

Zlínský kraj, zahraničí
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.09.2020