středa
14. dubna 2021
svátek slaví Vincenc
Logo
© Archiv pořadateleKnihovna Třinec chystá tradiční Noc s Andersenem v netradičním formátu

TŘINEC: Noc s Andersenem je tradiční akcí v programech knihoven, škol a dalších organizací, které se věnují dětem. Smyslem noci je strávit čas s literaturou v netradičním prostoru, jenže do organizování v loňském roce vstoupil Covid-19, který setkávání znemožnil. Letošní rok bude bohužel stejný, proto se třinečtí knihovníci rozhodli pro netradiční on-line formát, díky kterému se v pátek 9. dubna virtuálně přesunou k rodinám a dětem domů.

Autor článku: 
Honza Delong

On-line podobu Noci s Andersenem jsme si vyzkoušeli už v loňském roce a měla až nečekaný úspěch. Připojilo se k nám více než 60 rodin z celé české republiky a děti zvládly dlouhý více než tříhodinový program plný aktivit, čtení a společného tvoření. Proto jsme se rozhodli, že letos se to pokusíme zopakovat, program jsme ještě více vyšperkovali a děti a rodiče díky tomu opět čeká jedinečný zážitek,“ říká Marika Zadembská z Knihovny Třinec.

Letošní třinecká Noc s Andersenem odstartuje v pátek 9. dubna od 19:00. Knihovníci budou živě vysílat přes Facebook Knihovny Třinec a pro děti připravili zhruba tříhodinový program. Během večera a noci se bude číst, tvořit, hrát a dojde i na závěrečné počítání oveček, které v loňském roce sklidilo velký úspěch a nadšené ohlasy. Zúčastnit se může prakticky kdokoliv, ale doporučené je přihlášení předem, aby mohli organizátoři rodiny kontaktovat a předat jim podrobné instrukce. Registrace jsou spuštěny na webových stránkách knihovny www.knihovnatrinec.cz v sekci Události.

Zpracoval Jan Delong, PR a koordinační manažer Knihovny Třinec.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: České amatérské divadlo je světový unikát s dlouhou tradicí a tuhým kořínkem. Momentálně jej ale bohužel stejně jako jiné aktivity zastavila pandemie. Amatérské divadelní soubory (s malou pauzou) více než rok nehrají, ani nezkoušejí nové inscenace. To kromě nehmotných kulturních škod, způsobilo i škody finanční. O své příjmy přišly nejen samotné soubory, ale i stát. Kulturní průmysl (i ten neprofesionální) má svůj podíl na HDP.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Ostatní
Co se děje
14.04.2021
JIHLAVA: Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava udělí Cenu za nejlepší dokumentární knihu, napsanou v českém jazyce nebo českým autorem/kou. Vnímání knihy jako dokumentární určuje její vztah k realitě. Svět jejího textu se musí vztahovat k žité skutečnosti. Kniha smí být vytvořena písmem, fotografiemi a dalšími výtvarnými technikami. Fakta mohou být zachycena různými autorskými způsoby. Hranice mezi žánry jsou volné. Tematická pestrost i osobní a politické postoje autorů jsou svědectvím doby.
Kraj Vysočina
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
13.04.2021

NOVÝ BOR: V Městském divadle v Novém Boru uspořádala Kultura Nový Bor, s.r.o. vernisáž výstavy dokumentárního fotografa Jindřicha Štreita s názvem Vztahy.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění
Co se děje
12.04.2021

ČR: Letošní udílení Cen AVA – Alza.cz Audiokniha roku 2020 zná svého prvního vítěze. Cenu za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova získal herec Jiří Lábus. Cenu uděluje AVA od roku 2014. Jejími držiteli jsou Martin Stránský, Jan Jiráň, Hana Maciuchová, Zdeněk Svěrák, Josef Somr a Jiří Dvořák.

 

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
12.04.2021