pondělí
27. září 2021
svátek slaví Jonáš
Banner
© Zdroj: www.collegiummarianum.czHudební dílny PICCOLI lákají na středověké i moderní umění

KUTNÁ HORA, PRAHA: Dílny Piccoli přinášejí nápaditý program plný hudby, zpěvu i výtvarných dílen určený dětem ve věku od tří let. Pátý ročník se uskuteční v prostorách dvou významných galerií: v sobotu 25. září 2021 v GASKu – Galerii Středočeského kraje, v neděli 17. října 2021 bude dílny hostit klášter sv. Anežky České – Národní galerie Praha. Nově je rozšíří i dvoudenní dílna pro pokročilejší instrumentalisty pod vedením barokní flétnistky Jany Semerádové a cimbalisty a folkloristy Jana Rokyty.

 

od 25.09.2021 do 17.10.2021
Autor článku: 
Monika Václová/ika

Piccoli je jedinečný koncept dílen propojující výtvarné a hudební umění starých i nových uměleckých stylů. V Anežském klášteře objevíte společně s vašimi ratolestmi bohaté umělecké tradice Evropy z dob středověku, renesance i baroka, v Kutné Hoře v GASKu nahlédnete pod pokličku moderního umění.

Nejprve detailně prozkoumáme vybraný obraz stálé expozice, poté se společně vydáme krásnou architekturou k jedinečným hudebním zážitkům v hravých dílnách tematicky navazujících na komentované výtvarné dílo.

Přijďte si pohrát, skotačit a muzicírovat pod vedením zkušených lektorů a umělců. Dílny probíhají v uvedený čas, je potřeba se na ně dopředu zaregistrovat, resp. koupit vstupenku. Podrobný program najdete na www.collegiumdetem.cz.

Program tvořivého festivalu byl sestaven týmem profesionálních hudebníků a zkušených lektorů a pedagogů pod patronací souboru staré hudby Collegium Marianum ve spolupráci s Národní galerií Praha. Jeho dramaturgie si klade za cíl přiblížit hravou formou kulturu historických období, a to zejména dětem ve věku od 3 do 18 let. Kromě mezioborového rozměru festival usiluje i o propojení generací – aktivity podporují spolupráci dětí a rodičů nebo prarodičů.

Kromě dvoudenní ansámblové dílny jsou workshopy otevřené všem dětem a rodičům bez ohledu na dřívější hudební zkušenosti. Registrovat se můžete na stránkách souboru Collegium Marianum nebo v síti GoOut od 2. září 2021.

 

PICCOLI 2021 | 25. 9. v Kutné Hoře

PICCOLI 2021 | 17. 10. v Praze

 

www.collegiumdetem.cz

FB event Kutná Hora: https://bit.ly/3DCwfgK

FB event. Praha: https://bit.ly/3DFv7Jj

 

REZERVACE A VSTUPENKY

www.collegiumdetem.cz

a GoOut: https://goout.net/cs/piccoli-2021/ezefnig/

 

Místní kultura je mediálním partnerem projektu.

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Po třiceti letech skončil kytarista Lubomír Brabec s pořádáním abonentního cyklu "Pražské hudební večery" a předal žezlo svému kamarádovi, houslistovi Pavlu Šporclovi, který bude v Pražských hudebních večerech pokračovat.

Hl. m. Praha
Hudba
Co se děje
24.09.2021

HRADEC KRÁLOVÉ-ZAHRANIČÍ: Maňásková inscenace Divadla Drak Šípková Růženka se v druhé polovině září představí dětskému publiku na dvou mezinárodních festivalech.  První zastávkou bude The International Puppet Theatre Festival – PIF v Chorvatské Záhřebu. Zde inscenaci diváci uvidí 22. 9. 2021. Ze Záhřebu se vydá Divadlo Drak do Srbské Subotice, kde uvede Šípkovou Růženku 24. 9. v rámci 28th International Children´s Theater Festival in Subotica.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.09.2021

PRAHA: S velkým zármutkem a lítostí oznamujeme, že ve věku 69 let zemřel mecenáš a milovník kultury, majitel, podporovatel a zachránce Pražského komorního baletu, JUDr. Ivan Dunovský.

Celá ČR
Divadlo a tanec, Ostatní
Co se děje
20.09.2021

ČR: Po čtyřleté pauze se na hudební scénu vrací anketa Český slavík 21, jejíž počátky sahají až do šedesátých let minulého století, a to pod patronátem matematika a sociálního reformátora Karla Janečka. Galavečer, jenž býval pravidelně jedním z nejúspěšnějších televizních pořadů celého roku a v listopadu jej živě odvysílá televize Nova, připravuje režisér Pepe Majeský.

Celá ČR, Hl. m. Praha, zahraničí
Hudba, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.09.2021