neděle
17. ledna 2021
svátek slaví Drahoslav
Ilustrační foto
© Foto: archiv MěKSFrenštátská knihovna rozšiřuje rozvozy knih i do okolních obcí

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM: Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm mezi své služby opět zařazuje rozvoz knih. Zaměstnanci frenštátského kulturního střediska budou rozvážet zdarma k zápůjčce knihy, které si čtenáři objednali telefonicky nebo e-mailem. Novinkou je rozšíření seznamu obcí, kam je možné knihy dovézt. K Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovicím se přidávají Bordovice, Lichnov a Veřovice. Služba rozvozu je k dispozici od 15. ledna 2021.

Autor článku: 
Marian Žárský

Rozvozovou službu knihovna nabízela již před Vánocemi loňského roku a nyní se k této službě vrací. "Možnost rozvozu knih byla ze strany čtenářů velmi vítaná služba. A protože současný vývoj situace ohledně šíření koronaviru není bohužel příznivý, rozhodli jsme se tuto službu opět zavést. Je určena nejen pro čtenáře, kteří patří do rizikových skupin, ale i pro ty, kteří si z nějakého důvodu nemohou vyzvednout knihy přes náš bezkontaktní výdej v knihovně," vysvětluje vedoucí knihovny Pavlína Martiňáková.

Závoz knih pro Frenštát pod Radhoštěm a Trojanovic bude probíhat ve stejném režimu jako dříve, to znamená vždy v úterý odpoledne v době od 17.00 do 19.00 hodin a v pátek v dopolední době od 10.00 do 12.00 hodin. Nově bude rozvoz knih k dispozici i čtenářům z Bordovic, Lichnova a Veřovic. Do těchto obcí bude rozvoz realizován každou středu v odpoledních a podvečerních hodinách. Jedinou podmínkou využití této služby je platná čtenářská registrace a bydliště v konkrétních lokalitách. Vypůjčené knihy mohou čtenáři vracet při dalším závozu, případně osobně jakmile bude knihovna opět otevřená. Další možností je také vrátit knihy přes bibliobox, který stojí u knihovny a je k dispozici nonstop. Objednávky rozvozu knih je možné vyřizovat telefonicky na čísle 556 835 670 nebo e-mailem na knihovna@mufrenstat.cz.

"Knihy jsou v dnešní době potřeba možná více než jindy a to nemluvím o studentech, kteří knihy potřebují pro své studium. Snažíme se tedy udělat maximum a najít cestu, jak se mohou naši čtenáři ke knihám dostat. Doporučujeme všem sledovat internetové stránky naší knihovny, kde naleznete vždy kompletní a aktuální informace," dodává Martiňáková.

www.kulturafrenstat.cz

Mohlo by vás také zajímat...

HRADEC KRÁLOVÉ: Divadlo Drak zasáhla velice smutná zpráva, 14. ledna zemřel náš milovaný kolega Václav Poul. (20. 8. 1951 – 14. 1. 2021) Patřil mezi nejvýraznější herecké osobnosti českého loutkového divadla. Studium herectví na katedře loutkového divadla na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze absolvoval v roce 1979. Ještě během závěrečného ročníku nastoupil společně s Tomášem Dvořákem a Blankou Josephovou - Luňákovou do plzeňského Divadla Alfa, kde strávil čtyři sezony. Po nich přijal na tři roky angažmá v Naivním divadle Liberec a v roce 1985 se stal členem souboru Divadla Drak.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
15.01.2021

LUHAČOVICE: S originální nabídkou pro učitele a rodiče dětí školou povinných přichází Městské divadlo Zlín. Máte své oblíbené herce? Zapojte je do hodiny! Rádi vám pomůžou oživit či ozvláštnit distanční výuku.

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Vzdělávání
Co se děje
15.01.2021

HRADEC KRÁLOVÉ: Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů a jeho mladší část Open Air Program patří již více než čtvrt století mezi nejvýznamnější kulturní události královéhradeckého regionu a představuje největší divadelní přehlídku v České republice. Po červnu 2020, kdy se festival uskutečnil v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, připravují pořadatelé na rok 2021 plnohodnotný 26. ročník. Ten se poprvé představí pod inovovaným názvem a novou vizuální identitou. V termínu od 18. do 25. června 2021 se tak uskuteční REGIONY – Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec
Co se děje
15.01.2021

ČR: Společný projekt bienále Ve věci umění a organizací Slovo 21 a Život 90 vznikl původně jako performance pro živé publikum, z důvodů omezení kulturních akcí v souvislosti s koronavirovou pandemií však tvůrci přistoupili k zásadní změně koncepce, a vznikla tak série čtyř krátkých filmů – intimních portrétů, které skrze zprostředkované příběhy zachycují historii všedního dne a nabízejí divákům možnost prožít zkušenost těch, kteří se často ocitají na pokraji zájmu většinové společnosti. Filmy je možné kdykoliv zdarma streamovat online na plaformách Vimeo a Facebook.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Menšiny a cizinci
Co se děje
14.01.2021