sobota
11. července 2020
svátek slaví Olga
Divácký hit z Benátek s vycházející hvězdou Elizou Scanlen (Ostré předměty, Malé ženy)
© Zdroj: KVIFF DistributionDivácký hit z Benátek „Než skončí léto“ zahájí přehlídku TADY VARY

ČR: Ceněný snímek australské režisérky Shannon Murphy Než skončí léto (Babyteeth), který se stal jedním z nejvýraznějších titulů soutěže a diváckým hitem loňského festivalu v Benátkách, zahájí v pátek 3. července ve 20:00 přehlídku TADY VARY ve vašem kině. Stejně jako v případě dalších 15 filmů ve výběru i tento snímek bude ve všech 96 kin zapojených kinech uveden pouze jednou ve stejném termínu. Čeští diváci se na akci konečně dočkají také Proximy, jejíž premiéra musela být odložena kvůli opatřením spojeným s koronavirovou krizí.

03.07.2020
Autor článku: 
Radka Urbancová/ika

Projekce Proximy s Evou Green v hlavní roli astronautky, která je zároveň milující matkou sedmileté dcery, proběhne v úterý 7. července. Oba filmy pak v následujících týdnech vstoupí do všech českých kin v péči distribučního labelu KVIFF Distribution, v němž se spojují aktivity MFF KV, České televize a Aerofilms.

Představujeme vám nový český trailer k zahajovacímu filmu Než skončí léto: https://youtu.be/w1h00s_mZKM

Proximu si můžete připomenout zde: https://youtu.be/3IzWKrIWgNI

Kompletní program přehlídky Tady Vary ve vašem kině najdete na www.kviff.com

Ve filmu Než skončí léto vypráví režisérka Shannon Murphy s lehkostí a originálním humorem příběh šestnáctileté Milly, která se zamiluje do průšviháře Mosese. Pro Milliny rodiče je to noční můra, první láska ale v nemocné dívce probouzí chuť do života a její energie a touha objevovat brzy otočí celou rodinu vzhůru nohama. V hlavní roli se představí mladá talentovaná herečka Eliza Scanlen, známá z úspěšného seriálového hitu Ostré předměty, v němž si její matku zahrála loňská držitelka Křišťálového globu z MFF KV Patricia Clarkson. Eliza Scanlen byla obsazena i do nejnovější filmové adaptace známé novely Malé ženy, kde si zahrála po boku Meryl Streep nebo Emmy Watson. Toby Wallace si za svůj výkon v roli Mosese ve filmu Než přijde léto odvezl z loňského festivalu v Benátkách Cenu Marcella Mastroianniho pro nejlepšího mladého herce. Ve filmu uvidíme také herce Bena Mendelsohna, držitele ceny Emmy, který byl hostem 50. MFF Karlovy Vary v roce 2015, kde představil film Hazardní hráči.

Film Než skončí léto otevře přehlídku TADY VARY v pátek 3. července ve 20:00 hodin.

Eva Green jako matka a astronautka v životní roli

Film Proxima, oceněný na festivalech v Torontou a San Sebastianu, vypráví příběh astronautky, která se připravuje na roční pobyt na oběžné dráze. Jako jediná žena ve vesmírné misi Proxima podstupuje psychicky a fyzicky náročný trénink, zatímco pečuje o svou milovanou sedmiletou dceru Stellu. Hlavní roli astronautky Sarah ztvárnila Eva Green. Právě výkon devětatřicetileté herečky známé pečlivým výběrem svých rolí nejčastěji vyzdvihují zahraniční ohlasy – časopis Little White Lies hovoří o „nejlepším výkonu hereččiny kariéry“, The Film Stage označuje její herectví za „fantastické“. Kromě Evy Green ve filmu diváci uvidí Matta Dillona v roli jejího sebevědomého kolegy. Film měl být původně do českých kin uveden 19. března, nyní do nich konečně vstoupí krátce po přehlídce TADY VARY, a to 30. července.

V rámci přehlídky TADY VARY proběhne projekce filmu Proxima v úterý 7. července v 17:00 hodin.

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍN: O prvním červencovém víkendu padla v Hošťálkové úvodní klapka k novému česko-polskému filmu Animal Crusaders. Role výkonného producenta se zde poprvé ujala zlínská IS Produkce, která je tak zodpovědná za zdárný průběh natáčení filmu včetně jeho financování. Snímek se odehrává v prostředí ekologických aktivistů a slibuje syrový emocionální zážitek. Do kin bude uveden v roce 2022.

Zlínský kraj, zahraničí
Knihy, literatura, média, Menšiny a cizinci
Co se děje
10.07.2020

PRAHA: U Letiště Václava Havla vznikla v květnu 2020 jedna z největších venkovních maleb na světě. Myšlenku zkrášlit a vizuálně zpestřit nejen industriální haly, ale i celé průmyslové zóny, přineslo ilustrátorské studio Drawetc. V roce 2017 vyhlásilo mezinárodní soutěž Art Wall a tím odstartovalo postupnou proměnu velkých ploch po republice. K malbě v Humpolci se v květnu přidala Praha a v červnu i Plzeň. Díky svému úspěchu u nás se soutěž o velkoformátové malby na industriálních plochách ujala také v Maďarsku.

Hl. m. Praha, Kraj Vysočina, Plzeňský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
09.07.2020

ZLÍN: Koncem května byl do Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně předán depot 74 zlatých mincí, který náhodně našel Tomáš Melich v lesích Hostýnských vrchů. Archeologové ze zlínského muzea společně s nálezcem i svými kolegy z Ústavu archeologické památkové péče v Brně a Muzea Komenského v Přerově na svahu pod místem uložení depotu mincí objevili ještě tři zlaté dukáty. Při prospekci blízkého okolí nálezu pak čekal další poklad...

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
08.07.2020

ZLÍNSKÝ KRAJ, ČR: Čeští filmaři právě natáčejí celovečerní hraný snímek Hrana zlomu na pomezí hororu a thrilleru. V jedné z hlavních rolí se objeví mladá herecká hvězda Štěpán Kozub. Hrana zlomu je temnou příběhovou mozaikou, v níž je všechno jinak, než se na první pohled může zdát. Podle tvůrců má jít o projekt navýsost autorský a žánrově vyhraněný. Film vstoupí do českých kin na jaře 2021. Natáčí se i ve Zlínském kraji, a to v Rožnově pod Radhoštěm.

Celá ČR, Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.07.2020