úterý
4. srpna 2020
svátek slaví Dominik
© PlakátDen Středočeského kraje - Knihovna prvorepubliková

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Letošní – již třináctý – ročník Dne Středočeského kraje je v mnoha ohledech výjimečný. Naše republika slaví 100. výročí své samostatnosti, a organizace a spolky po celé České republice toto výročí reflektují neuvěřitelným množstvím výstav, přednášek, vzdělávacích akcí pro děti i dospělé, výtvarných soutěží a vůbec se všemi představitelnými způsoby hlásí k tomuto významnému jubileu.

28.10.2018
Autor článku: 
luk

Ani Středočeská vědecká knihovna nebude výjimkou.
Hlavním tématem letošního svátku je doba první republiky. Velká studovna se v tento den promění v prvorepublikovou kavárnu, hosté si budou moci nabídnout Masarykovo cukroví i dobrou kávu, poslechnou si známé šlágry tehdejší éry v interpretaci Jiřího Kubína a Jany Pelařové a dozví se něco z kulturních novinek města Kladna v podání PaedDr. Ireny Veverkové. Malí návštěvníci si v tvůrčí dílně mohou vyrobit knihu, papírovou panenku či navrhnout novou vlajku, anebo si užít divadelní představení Můj medvěd Flóra, s nímž do knihovny přijede Divadelní společnost Kejklíř.

Jako každý rok, ani letos nebude chybět soutěžní kvíz k tématu první republiky, a ten z návštěvníků, který dorazí v nejlépe vyvedeném prvorepublikovém kostýmu, dostane možnost zakončit módní přehlídku Athelieru Cakee a za svůj zdařilý kostým obdrží cenu. Vítěze vybere odbornice na módu první republiky a majitelka Athelieru Cakee Ludmila Zusková.

Noví čtenáři se již tradičně mohou v tento den registrovat zdarma.

Program zakončí vyhlášení vítězů soutěžního kvízu a dětské výtvarné soutěže Má oblíbená kniha/Můj oblíbený knižní hrdina, jež byla vyhlášena v měsíci září. Pravidla soutěžního kvízu a podrobný program návštěvníci obdrží u vstupu do knihovny.

 

Akce se koná díky finanční podpoře Krajského úřadu Středočeského kraje a Města Kladna a díky sponzorům - Cukrárna na Letné Libušín, Kino Hutník, Bláha - úložní systémy, Kompek, Květiny u kostela, Lodestar a Kalabria.

 

Akce: Den Středočeského kraje – Knihovna prvorepubliková
Místo: v prostorách celé knihovny
Kdy: neděle 28. 10. 2018, od 9:00 do 14:00
Vstup: zdarma

 

ZDROJ: TZ

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Prázdninová část festivalu Letní slavnosti staré hudby, který každým rokem nabízí poutavé a objevné exkurze do hudební historie na atraktivních místech v Praze, se pomalu chýlí ke konci. Začátkem srpna jsou v programu představujícím pro tento rok hudbu šlechtických dvorů ještě dva koncerty výhradně domácích interpretů.

Hl. m. Praha
Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
03.08.2020

ČR: Nejlepší jazzovou skladbou roku 2020 autora do 35 let se stala píseň Czereśnie trumpetistky, skladatelky a dirigentky Štěpánky Balcarové. Kromě ocenění si odnesla i šek v hodnotě 40 000 Kč, který daroval Ochranný svaz autorský v rámci grantového programu Partnerství OSA.

Celá ČR
Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
04.08.2020

BRNO: Milan Kundera, který patří mezí nejvýraznější světové spisovatele a jehož dílo se dočkalo na čtyři tisíce vydání, se společně se svou manželkou Věrou rozhodl věnovat svoji knihovnu i s archivem Moravské zemské knihovně (MZK) v Brně. Na podzim tohoto roku by měla být Kunderova knihovna včetně rozsáhlého archivu převezena z pařížského bytu manželů Kunderových do MZK, kde bude čtenářské a odborné veřejnosti sloužit ke studiu i pro vědecké účely.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
31.07.2020

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Radní Královéhradeckého kraje schválili poskytnutí finančních prostředků na zajištění provozu knihoven v regionu. Pokud tento návrh schválí krajští zastupitelé na svém jednání v září, poskytne kraj knihovnám téměř 10 milionů korun.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
04.08.2020