pátek
25. června 2021
svátek slaví Ivan
© PlakátDen Středočeského kraje - Knihovna prvorepubliková

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Letošní – již třináctý – ročník Dne Středočeského kraje je v mnoha ohledech výjimečný. Naše republika slaví 100. výročí své samostatnosti, a organizace a spolky po celé České republice toto výročí reflektují neuvěřitelným množstvím výstav, přednášek, vzdělávacích akcí pro děti i dospělé, výtvarných soutěží a vůbec se všemi představitelnými způsoby hlásí k tomuto významnému jubileu.

28.10.2018
Autor článku: 
luk

Ani Středočeská vědecká knihovna nebude výjimkou.
Hlavním tématem letošního svátku je doba první republiky. Velká studovna se v tento den promění v prvorepublikovou kavárnu, hosté si budou moci nabídnout Masarykovo cukroví i dobrou kávu, poslechnou si známé šlágry tehdejší éry v interpretaci Jiřího Kubína a Jany Pelařové a dozví se něco z kulturních novinek města Kladna v podání PaedDr. Ireny Veverkové. Malí návštěvníci si v tvůrčí dílně mohou vyrobit knihu, papírovou panenku či navrhnout novou vlajku, anebo si užít divadelní představení Můj medvěd Flóra, s nímž do knihovny přijede Divadelní společnost Kejklíř.

Jako každý rok, ani letos nebude chybět soutěžní kvíz k tématu první republiky, a ten z návštěvníků, který dorazí v nejlépe vyvedeném prvorepublikovém kostýmu, dostane možnost zakončit módní přehlídku Athelieru Cakee a za svůj zdařilý kostým obdrží cenu. Vítěze vybere odbornice na módu první republiky a majitelka Athelieru Cakee Ludmila Zusková.

Noví čtenáři se již tradičně mohou v tento den registrovat zdarma.

Program zakončí vyhlášení vítězů soutěžního kvízu a dětské výtvarné soutěže Má oblíbená kniha/Můj oblíbený knižní hrdina, jež byla vyhlášena v měsíci září. Pravidla soutěžního kvízu a podrobný program návštěvníci obdrží u vstupu do knihovny.

 

Akce se koná díky finanční podpoře Krajského úřadu Středočeského kraje a Města Kladna a díky sponzorům - Cukrárna na Letné Libušín, Kino Hutník, Bláha - úložní systémy, Kompek, Květiny u kostela, Lodestar a Kalabria.

 

Akce: Den Středočeského kraje – Knihovna prvorepubliková
Místo: v prostorách celé knihovny
Kdy: neděle 28. 10. 2018, od 9:00 do 14:00
Vstup: zdarma

 

ZDROJ: TZ

 

Mohlo by vás také zajímat...

KUKS: Od 26. června do 21. srpna 2021 se uskuteční 12. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks, který nabídne celkem pět koncertů. Zahajovací koncert se bude konat v kostele Církve československé husitské ve Dvoře Králové nad Labem. V podání Plzeňské filharmonie zazní symfonie W. A. Mozarta a J. V. Voříška.

Královéhradecký kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
25.06.2021

BERNARTICE NAD ODROU: Ve středu 23. června 2021 byla v turistické oblasti Poodří v Moravskoslezském kraji oficiálně otevřena unikátní designová cyklostezka vedoucí z Hůrky do Vražného přes Jeseník nad Odrou. Tato 4,8 kilometru dlouhá trasa je nejen vítanou spojkou mezi obcemi, ale kromě pohodlné a bezpečné jízdy nabízí cyklistům ještě něco navíc. Její povrch je totiž „potištěn“ kresleným slovníkem moravskoslezského nářečí, jehož autorem je designér Radek Leskovjan, majitel značky ikonických triček s potiskem UAX!.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění
Co se děje
25.06.2021

ČR: Český rozhlas loni zaujala kniha Egon: Děsná psina Petry Baďurové, kterou vydalo koncem roku 2019 pražské nakladatelství Titanic a během první vlny epidemie koronaviru z ní na ČRo Dvojka předčítal jednadvacet vybraných kapitol Igor Bareš. Role psího seniora Egona, který vypráví svérázným psím jazykem historky o své nesnesitelné paničce a shovívavém páníčkovi, se ujal bravurně. Rozhlasová četba měla u posluchačů velký úspěch a mnoho ohlasů, a Radioservis ji tedy nyní v červnu vydal jako audioknihu. Můžete si ji pořídit na CDmp3 nebo je ke stažení ve formátu mp3 v e-shopu www.radioteka.cz.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
24.06.2021

PRAHA: Český umělec a výtvarník David Černý představil novou sochu s názvem Sekretářka. Silueta ženy sedící na vysoké židli s točícíma nohama se nově vyjímá před budovou společnosti Ahrend, která se zabývá kancelářským nábytkem.

Hl. m. Praha
Výtvarné umění
Co se děje
24.06.2021