neděle
3. prosince 2023
svátek slaví Svatoslav
© PlakátDen Středočeského kraje - Knihovna prvorepubliková

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Letošní – již třináctý – ročník Dne Středočeského kraje je v mnoha ohledech výjimečný. Naše republika slaví 100. výročí své samostatnosti, a organizace a spolky po celé České republice toto výročí reflektují neuvěřitelným množstvím výstav, přednášek, vzdělávacích akcí pro děti i dospělé, výtvarných soutěží a vůbec se všemi představitelnými způsoby hlásí k tomuto významnému jubileu.

28.10.2018
Autor článku: 
luk

Ani Středočeská vědecká knihovna nebude výjimkou.
Hlavním tématem letošního svátku je doba první republiky. Velká studovna se v tento den promění v prvorepublikovou kavárnu, hosté si budou moci nabídnout Masarykovo cukroví i dobrou kávu, poslechnou si známé šlágry tehdejší éry v interpretaci Jiřího Kubína a Jany Pelařové a dozví se něco z kulturních novinek města Kladna v podání PaedDr. Ireny Veverkové. Malí návštěvníci si v tvůrčí dílně mohou vyrobit knihu, papírovou panenku či navrhnout novou vlajku, anebo si užít divadelní představení Můj medvěd Flóra, s nímž do knihovny přijede Divadelní společnost Kejklíř.

Jako každý rok, ani letos nebude chybět soutěžní kvíz k tématu první republiky, a ten z návštěvníků, který dorazí v nejlépe vyvedeném prvorepublikovém kostýmu, dostane možnost zakončit módní přehlídku Athelieru Cakee a za svůj zdařilý kostým obdrží cenu. Vítěze vybere odbornice na módu první republiky a majitelka Athelieru Cakee Ludmila Zusková.

Noví čtenáři se již tradičně mohou v tento den registrovat zdarma.

Program zakončí vyhlášení vítězů soutěžního kvízu a dětské výtvarné soutěže Má oblíbená kniha/Můj oblíbený knižní hrdina, jež byla vyhlášena v měsíci září. Pravidla soutěžního kvízu a podrobný program návštěvníci obdrží u vstupu do knihovny.

 

Akce se koná díky finanční podpoře Krajského úřadu Středočeského kraje a Města Kladna a díky sponzorům - Cukrárna na Letné Libušín, Kino Hutník, Bláha - úložní systémy, Kompek, Květiny u kostela, Lodestar a Kalabria.

 

Akce: Den Středočeského kraje – Knihovna prvorepubliková
Místo: v prostorách celé knihovny
Kdy: neděle 28. 10. 2018, od 9:00 do 14:00
Vstup: zdarma

 

ZDROJ: TZ

 

Mohlo by vás také zajímat...

BOHUMÍN: "Maryšku jsme založili jako literárně - dramatický klub. Spektrum působnosti sdružení se ale postupem let rozšířilo do nejrůznějších oblastí (besedy, literární večery, přednášky, výstavy, multižánrové akce a festivaly, autorská tvorba, filmový klub apod.)," uvádí na svém webu členky bohumínského spolku Maryška. Představujeme jeho aktuální aktivity v závěru letošního a začátkem příštího roku.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Ostatní
Co se děje
01.12.2023

ZLÍN: V pátek 24. listopadu proběhlo v pražském Rudolfinu slavnostní předávání cen prestižní soutěže „Stavba roku“. Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které obdrželo od jeho pořadatelů pozvání, zde zastupoval jeho ředitel Pavel Hrubec.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
01.12.2023

ČR: Charitativní díl soutěže StarDance, který Česká televize odvysílala v sobotu 25. listopadu se postaral o absolutní rekord ze všech odvysílaných charitativních dílů pořadu. Celková vybraná suma pro Centrum Paraple činí 25 174 220 Kč. Slavnostního předání šeku se v silném zastoupení zúčastnily osobnosti spojené s pořadem StarDance a zástupci Centra Paraple. Za Českou televizi šek předala vedoucí komunikace a korporátního partnerství Jana Mrákotová.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
30.11.2023

OSTRAVA: Během uplynulého víkendu byly v moravskoslezské metropoli zahájeny tradiční vánoční trhy. Konaly se také první dvě komentované prohlídky, na kterých se návštěvníci dozvěděli, jak vypadaly svátky ve staré Ostravě.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
28.11.2023