úterý
4. srpna 2020
svátek slaví Dominik
© Logo INEXCeloevropský výzkum dopadů dobrovolnictví

ČR: Vyplněním dotazníku pomůžete nasměrovat finanční zdroje EU tam, kde mohou mít největší společenský přínos.  Výzkum iniciovala Evropská komise v rámci vyhodnocení účinnosti dosavadních nástrojů na podporu dobrovolnictví. Hlavním cílem výzkumu je prozkoumat dopad dobrovolnických zkušeností na další pracovní a občanský život mladých lidí.

 

Klíčovou složkou výzkumu je online dotazník, ve kterém jsou zjišťovány zkušenosti a názory dobrovolníků, a to jednak těch, kteří se zapojili do mezinárodních aktivit v rámci Evropské dobrovolné služby, tak těch, kteří pomáhají ve své domovské zemi.
Za dobrovolníky jsou přitom považováni všichni, kdo se zapojili do jakýchkoli dobrovolnických aktivit v posledních dvou letech, ať už pravidelně nebo jednorázově, v libovolném typu organizace.

Dotazník je k dispozici v angličtině na webu http://www.volunteering-survey.org/.

Zjištění pomohou nasměrovat finanční zdroje EU tam, kde mohou mít největší společenský dopad. Zároveň studie pomůže zpopularizovat dobrovolnictví v Evropě a lépe informovat o jeho přínosech pro uplatnění a osobnostní rozvoj mladých lidí.

Eva Macková
INEX - Sdružení dobrovolných aktivit, z. s.

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Prázdninová část festivalu Letní slavnosti staré hudby, který každým rokem nabízí poutavé a objevné exkurze do hudební historie na atraktivních místech v Praze, se pomalu chýlí ke konci. Začátkem srpna jsou v programu představujícím pro tento rok hudbu šlechtických dvorů ještě dva koncerty výhradně domácích interpretů.

Hl. m. Praha
Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
03.08.2020

ČR: Nejlepší jazzovou skladbou roku 2020 autora do 35 let se stala píseň Czereśnie trumpetistky, skladatelky a dirigentky Štěpánky Balcarové. Kromě ocenění si odnesla i šek v hodnotě 40 000 Kč, který daroval Ochranný svaz autorský v rámci grantového programu Partnerství OSA.

Celá ČR
Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
04.08.2020

BRNO: Milan Kundera, který patří mezí nejvýraznější světové spisovatele a jehož dílo se dočkalo na čtyři tisíce vydání, se společně se svou manželkou Věrou rozhodl věnovat svoji knihovnu i s archivem Moravské zemské knihovně (MZK) v Brně. Na podzim tohoto roku by měla být Kunderova knihovna včetně rozsáhlého archivu převezena z pařížského bytu manželů Kunderových do MZK, kde bude čtenářské a odborné veřejnosti sloužit ke studiu i pro vědecké účely.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
31.07.2020

ČR: Zprávami opět rezonují negativní vyhlídky do budoucna a opět se polemizuje, zda se bude hrát, pro kolik lidí, s jakými hygienickými opatřeními a tak podobně , ale my v Kašparu si myslíme, že lepší než spekulovat nad nejasnou budoucností je lepší se podívat, co vše se od 25. května, kdy se znovu otevřela divadla, povedlo a odehrálo. A co chystáme do konce prázdnin?

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
30.07.2020