středa
3. června 2020
svátek slaví Tamara
© Logo INEXCeloevropský výzkum dopadů dobrovolnictví

ČR: Vyplněním dotazníku pomůžete nasměrovat finanční zdroje EU tam, kde mohou mít největší společenský přínos.  Výzkum iniciovala Evropská komise v rámci vyhodnocení účinnosti dosavadních nástrojů na podporu dobrovolnictví. Hlavním cílem výzkumu je prozkoumat dopad dobrovolnických zkušeností na další pracovní a občanský život mladých lidí.

 

Klíčovou složkou výzkumu je online dotazník, ve kterém jsou zjišťovány zkušenosti a názory dobrovolníků, a to jednak těch, kteří se zapojili do mezinárodních aktivit v rámci Evropské dobrovolné služby, tak těch, kteří pomáhají ve své domovské zemi.
Za dobrovolníky jsou přitom považováni všichni, kdo se zapojili do jakýchkoli dobrovolnických aktivit v posledních dvou letech, ať už pravidelně nebo jednorázově, v libovolném typu organizace.

Dotazník je k dispozici v angličtině na webu http://www.volunteering-survey.org/.

Zjištění pomohou nasměrovat finanční zdroje EU tam, kde mohou mít největší společenský dopad. Zároveň studie pomůže zpopularizovat dobrovolnictví v Evropě a lépe informovat o jeho přínosech pro uplatnění a osobnostní rozvoj mladých lidí.

Eva Macková
INEX - Sdružení dobrovolných aktivit, z. s.

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Omnium z.s. organizuje cyklus vzdělávacích a osvětových seminářů, konferencí, workshopů, výstav, koncertů a dalších aktivit pro širokou i odbornou veřejnost se vztahem k památkové péči pořádaný pod názvem Monumenta VIVA a pracuje na dalších projektech. Jaké akce v oblasti ochrany a obnovy památek připravili pro nadcházející období?

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
02.06.2020

ČR: Evropský vzdělávací program v oblasti filmové výchovy CinEd rozšiřuje své stávající online nástroje, aby umožnil mladému publiku objevovat evropské filmy z pohodlí domova. Nová platforma CinEd doma je studentům a žákům k dispozici v dobách, kdy jsou projekce v běžném formátu ve školních třídách méně dostupné či vůbec nedostupné. Stejně jako celý Cined, i nabídka CinEdu doma je vedle vybraných filmů a učebních materiálů přístupná zdarma.

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
02.06.2020

HRONOV: Přestože je hranice mezi Českem a Polskem z důvodů vládních opatření stále uzavřená, uskuteční se tuto sobotu od 14 h na zelené hranici mezi Náchodskem a Kladskou kotlinou na cestě mezi obcemi Žďárky a Pstrążna (Stroužné) sousedské setkání. “Smyslem tohoto setkání je poukázat na nesmyslnost uzavření hranic mezi dvěma zeměmi, které mají podobnou epidemiologickou situaci a takřka identická ochranná opatření,” uvedl jeden z organizátorů setkání Zdeněk Kozlíček. Toto setkání, které je otevřené všem sousedům a přátelům z obou stran hranice, je součástí mezinárodní občanské iniciativy Soboty pro sousedství / Soboty dla sąsiedztwa, kdy se každou druhou sobotu setkávají na tzv. zelené hranici sousedé, přátelé a rodiny z Česka se svými sousedy z Německa, Rakouska, Slovenska a Polska.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
29.05.2020

ČR: V chatové oblasti Nižbor na Berounsku se potkali Martin Myšička, Ivana Chýlková, Radek Holub, Pavla Beretová, Josef Polášek, Jana Švandová, Tomáš Hanák a mnoho dalších, aby zde natočili nový seriál České televize. Scénáře ke třinácti dílům napsal dvojnásobný držitel Českého lva Petr Kolečko, režie se ujal Radek Bajgar, tvůrce divácky oblíbených komedií Teroristka a Teorie tygra. Pracovní název právě vznikajícího rodinného seriálu je Chataři.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
02.06.2020