pondělí
24. února 2020
svátek slaví Matěj
Filmové večery v muzeu - únor
© ZČMZačíná cyklus filmových večerů v Západočeském muzeum v Plzni

PLZEŇ: Západočeské muzeum v Plzni srdečně zve na nový cyklus nazvaný „Filmové večery v muzeu“. Cílem večerů nebude jen zhlédnout film, ale i diskutovat o tom, co jsme viděli a co nám třeba uniklo.

19.02.2020
19:00
Autor článku: 
klapka

Existuje řada filmů, které nás mohou inspirovat, jak být (dobrým) člověkem. Průvodcem filmových večerů bude zkušený redaktor a moderátor Petr Vaďura.

První filmový večer zahájí 19. února polský film Mžitky. Poslední film legendy polské kinematografie Andrzeje Wajdy z roku 2016 je mistrovským portrétem zachycující vášnivý boj nezávislého umělce se stalinskými doktrínami, boj na život a na smrt... Hlavní roli ztvárnil jeden z nejslavnějších polských herců Boguslaw Linda. Film reprezentoval Polsko v nominacích na Oscara. Více o filmu ZDE.

Březnový filmový večer (18. března) bude pak patřit filmu Genesis režiséra Phillipe Lesage. Více o filmu ZDE.

Filmy začínají vždy v 19 hodin v přednáškovém sále Západočeského muzea v Plzni, Kopeckého sady 2, Plzeň              

Mohlo by vás také zajímat...

MĚLNÍK: V Mělníku v neděli voněly jitrnice, teklo pivo, zpívalo se a hrálo. I přes nepřízeň počasí se masopustního průvodu zúčastnilo přes 300 lidí.

Středočeský kraj
Děti a mládež, Lidová kultura, Senioři
Co se děje
24.02.2020

TŘINEC: Od konce ledna se proměnilo několik autobusových zastávek v Třinci ve výstavní plochy, na kterých jsou k vidění fotografie Dariny Kubikové a Tanasise. Výstava z cyklu Zastavení u umění nese název Enviromentální žal. Galerie města Třince v čele s kurátorkou Katarínou Klusovou tím reaguje na aktuální klimatické změny.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Ostatní
Co se děje
21.02.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čechv v Hradci Králové zve na dvě poslední komentované prohlídky výstavy Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, které proběhnou 27. února a 18. března vždy od 16:30 hodin.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
21.02.2020

PODĚBRADY: „Když něco tvoříte, kreslíte, skládáte věci a podobně, kreativně používáte obě ruce, je to pro váš mozek velice příznivé,“ tvrdí americká lékařka Kelly Lambertová z univerzity v Richmondu. A dodává, že pokud něco děláme rukama, ovlivňuje to náš mozek, jak bychom brali léky na uklidnění a navíc nám výsledek naší práce přináší mimořádné uspokojení.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Senioři, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.02.2020