pátek
24. ledna 2020
svátek slaví Milena
Banner
© Zdroj: Bestsport, a.s.Xindl X má nový vánoční videoklip a míří do O2 Areny

PRAHA: 28. listopadu oslavil Xindl X se svými fanoušky 40. narozeniny koncertem ve Foru Karlín a oznámil termín další velké samostatné koncertní show - 30. ledna 2021 uvidíme Xindla X v pražské O2 areně. Aktuálně ale představuje lyricky laděnou vánoční píseň a videoklip „Čas to zabalit“, příběh rodiny, zasazený do prostředí vlakového nádraží.

Autor článku: 
TZ/ika

Když jsme vyhlásili koncert ve Foru Karlín, říkal jsem si, jestli jsem se nezbláznil, že si dovolím pořádat koncert v prostoru pro 4000 lidí. Ale o lístky byl takový zájem, že jsem si řekl, že zkusím laťku posunout ještě o něco výš a připravit ještě o hodně větší show,“ říká k plánovanému koncertu Xindl X. „Nejde mi jen o to, dostat co nejvíc fanoušků do jednoho prostoru, ale i posunout to, co se bude dít na podiu. Rád bych nabídnul pestré vystoupení od intimních skladeb jen s kytarou až po velká čísla s kapelou, projekcemi a choreografickými čísly. Rozhodně nechci přípravu podcenit. I když se koncert odehraje až za rok a dva měsíce, už teď pracujeme na jeho přípravě.“

Xindl X, vlastním jménem Ondřej Ládek, je český zpěvák a skladatel, který již více než deset let působí na československé hudební scéně. Má na svém kontě šest studiových alb a nespočet již zlidovělých hitů, které letos vydal na best-of albu Anděl v blbým věku. Mezi všemi můžeme jmenovat skladby Anděl, Chemie, Láska v housce, V blbým věku, Cudzinka v tvojej zemi, Popelka, nebo jeho poslední megahit Dřevo. Je považován za jednoho z našich nejúspěšnějších autorů. 

Na koncertě ve Foru Karlín také premiérově představil vánoční píseň „Čas to zabalit“, k níž dnes zveřejnil videoklip.

Před sedmi lety jsem jako Grinch zkazil spoustě rodin Vánoce tím, že jsem do světa vypustil píseň, díky níž si teď řada dítek pod stromečkem zpívá „Stědrý večer nastal, když jsem doma chlastal.“ Letos jsem se to rozhodl napravit tím, že složím i jednu vážnou vánoční píseň, která více odpovídá tomu, jak Vánoce skutečně vnímám,“ říká k písni Xindl X.

O vizuální podobu klipu se postaral talentovaný hudebník a režisér Jonáš Červinka alias Lipo.

"Využil jsem skutečnosti, že vánoční píseň, kterou mi Xindl X poslal, je trochu v jiné poloze, než jsem u něj zvyklý. Mně tato jeho lyrická stránka moc sedí“, říká režisér Lipo.

Příběh rodiny, odehrávající se v prostředí vlakového nádraží, jsem volil záměrně. Jednak pro mě mají vlaky nezaměnitelnou atmosféru a jednak mi osobně evokují čas Vánoc. Ve svých klipech se rád vracím ke svým kořenům i proto je děj zasazen do kraje, v kterém jsem sám vyrůstal," dodává Lipo k jejich první vzájemné spolupráci.

Píseň „Čas to zabalit“ uslyšíte kromě řady jiných i na Xindlově plánovaném největším samostatném koncertě. Ten plánuje na 30. ledna roku 2021 v pražské O2 areně. Nebudou chybět všechny největší hity a samozřejmě ani zajímaví hosté.

Vstupenky na koncert 31. ledna 2021 v O2 areně budou v prodeji od 5. prosince 10:00 hodin v sítích Ticketmaster a Ticketportal od 690 Kč.

Více informací na www.xindlx.cz a www.facebook.com/xindlxofficial

Zdroj: Bestsport, a.s.

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Dordžejovi z Malého Tibetu zakázala máma dělat vědecké pokusy v kuchyni. Protože za to může česká učebnice fyziky, kterou ve vesnici někdo nechal, musí si to teď čeští vědci u tamní mámy vyžehlit. Je potřeba vyrazit do Malého Tibetu a zabavit Dordžeje v nové školní laboratoři!

Celá ČR, zahraničí
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Menšiny a cizinci
Co se děje
22.01.2020

PARDUBICE: Co udělá s mužem, když nevěsta neřekne „ano“? To se brzy dozvědí návštěvníci 20. ročníku Grand festivalu smíchu Pardubice. Do soutěžní sekce se letos totiž probojovala i ostrá komedie Městského divadla Zlín Testosteron v režii uměleckého šéfa MDZ Patrika Lančariče.

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.01.2020

ÚSTÍ NAD LABEM: Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem - Pedagogická fakulta, Katedra hudební výchovy pořádá ve spolupráci se Základní uměleckou školou E. Randové v Ústí n. L. MELODRAM DO ŠKOL - 2. ročník soutěžní přehlídky v interpretaci melodramu pro žáky základních, středních a základních uměleckých škol. Současně je  vypsána také 1. kompoziční soutěž v oblasti melodramu do školy.             

Ústecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
21.01.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: Již tradičně byla v listopadu minulého roku vyhlášena na Královéhradecké knihovnické konferenci regionální kampaň, která se tentokrát zabývá osobnostmi Královéhradeckého kraje. Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové se samozřejmě připojila. Po celý rok si bude spolu se svými návštěvníky připomínat spisovatele, básníky, malíře, sochaře, vlastence, vynálezce, fotografy, novináře a další významné veličiny, které zasáhly nejen do kulturního či politického života regionu, ale velmi často přesáhly nejen hranice českých zemí, ale i Evropy.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
21.01.2020