neděle
26. května 2019
Svátek slaví: Filip
© PlakátWORKSHOP: Vápenné nanomateriály

Autor článku: 
luk

TELČ: Pozvánka na workshop projektu NANOLITH: Vápenné nanomateriálya jejich uplatnění při konzervaci památek z litavských vápenců.

Workshop se koná v úterý 14. října 2014, 09:30 – 17:00 h.

Místo: Lannerův dům, Hradecká 6, Telč 588 56 (sídlo Národního památkového ústavu v Telči)

Program workshopu ke stažení a přihláška zde

Workshop pořádá Ústav teoretické a aplikované mechaniky AV ČR, v. v. i. – Centrum Excelence Telč a Fakulta restaurování Univerzity Pardubice ve spolupráci s územním odborným pracovištěm Národního památkového ústavu v Telči. Jako hosté byli přizváni zástupci projektového partnera z Univerzity užitého umění ve Vídni, kteří se podělí o své zkušenosti v dané problematice.

• Účast na workshopu je bez poplatku.
• Pro účastníky je zajištěno občerstvení včetně oběda.
• Z Litomyšle do Telče a zpět je pro účastníky zajištěna doprava.
• Bezplatné parkování je zajištěno v místě konání workshopu.

Prosíme Vás o přihlášení se na workshop z důvodu omezené kapacity prostor, zajištěné dopravy i občerstvení.
Elektronickou přihlášku naleznete na adrese: http://www.nanolithproject.eu/workshop/

V případě jakýchkoli dotazů, připomínek, či potíží s přihlášením nás neváhejte kontaktovat:

Kontaktní osoba:
Michaela Navrátilová
workshop@nanolithproject.eu
+ 420 608 061 236

Na shledanou se těší tým projektu Nanolith!

Tisková zpráva je přiložena.

Přeshraniční výzkumný projektu NANOLITH podpořený programem „Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007–2013“ je spolufinancován z prostředků Evropské Unie, z Evropského fondu pro regionální rozvoj. http://www.nanolithproject.eu

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Jedna z největších stálic České televize David Vávra, který se vydal po Šumných městech s kamerou poprvé už v roce 1995, tentokrát vyrazil pátrat po stopách českých architektů a jiných umělců až k protinožcům. Vzniklo tak dalších pět dílů dokumentárního cyklu Šumné stopy. První díl uvede ČT art v pátek 31. května od 22 hodin.

Celá ČR
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
24.05.2019

ČR: Žijte tady a teď a hledejte a vnímejte krásu všedního dne. Nalaďte se na rytmus přírody, uzemněte se, prostě buďte a vytvářejte si své vlastní rodinné rituály a tradice. K tomu nabádá kniha Tradinář, která ukazuje, že každý měsíc má svou poetiku, své svátky, obyčeje i tradice a promítá je do současného života rodin s dětmi. Obsahuje návody na společné tvoření a hraní, na zpracování sezonní sklizně a recepty na tradiční i zapomenutá jídla.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
24.05.2019

ČR: Hodinový vnuk je aktivizační seniorský, mezigenerační a dobrovolnický projekt. Studenti při něm věnují svůj čas seniorům. Navštěvují klienty domovů pro seniory a domů s pečovatelskou službou  a jednu hodinu si s nimi povídají, hrají společenské hry nebo jdou na společnou procházku. Stávají se tak "vnuky"  lidí mimo svou biologickou rodinu.

Celá ČR
Děti a mládež, Senioři, Ostatní
Co se děje
23.05.2019

ČR: Příští rok uplyne 200 let od narození nejvýznamnější osobnosti českého umění 19. století, v roce 2021 pak 150 let od jejího úmrtí. Národní galerie Praha připravuje rozsáhlou výstavu, a při té příležitosti se obrací na veřejnost. 

Celá ČR
Ostatní
Co se děje
23.05.2019