pátek
17. srpna 2018
Svátek slaví: Petra
© PlakátWORKSHOP: Vápenné nanomateriály

Autor článku: 
luk

TELČ: Pozvánka na workshop projektu NANOLITH: Vápenné nanomateriálya jejich uplatnění při konzervaci památek z litavských vápenců.

Workshop se koná v úterý 14. října 2014, 09:30 – 17:00 h.

Místo: Lannerův dům, Hradecká 6, Telč 588 56 (sídlo Národního památkového ústavu v Telči)

Program workshopu ke stažení a přihláška zde

Workshop pořádá Ústav teoretické a aplikované mechaniky AV ČR, v. v. i. – Centrum Excelence Telč a Fakulta restaurování Univerzity Pardubice ve spolupráci s územním odborným pracovištěm Národního památkového ústavu v Telči. Jako hosté byli přizváni zástupci projektového partnera z Univerzity užitého umění ve Vídni, kteří se podělí o své zkušenosti v dané problematice.

• Účast na workshopu je bez poplatku.
• Pro účastníky je zajištěno občerstvení včetně oběda.
• Z Litomyšle do Telče a zpět je pro účastníky zajištěna doprava.
• Bezplatné parkování je zajištěno v místě konání workshopu.

Prosíme Vás o přihlášení se na workshop z důvodu omezené kapacity prostor, zajištěné dopravy i občerstvení.
Elektronickou přihlášku naleznete na adrese: http://www.nanolithproject.eu/workshop/

V případě jakýchkoli dotazů, připomínek, či potíží s přihlášením nás neváhejte kontaktovat:

Kontaktní osoba:
Michaela Navrátilová
workshop@nanolithproject.eu
+ 420 608 061 236

Na shledanou se těší tým projektu Nanolith!

Tisková zpráva je přiložena.

Přeshraniční výzkumný projektu NANOLITH podpořený programem „Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007–2013“ je spolufinancován z prostředků Evropské Unie, z Evropského fondu pro regionální rozvoj. http://www.nanolithproject.eu

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Den nepřečtených knih se koná 31. srpna a je dnem jako stvořeným pro čtení. Iniciativa Den nepřečtených knih se pokouší zaměřit naši pozornost na nedočtené knihy, které pouze leží v našich knihovnách. Můžete strávit den s nedočtenou knihou v ruce, ale také se zamyslet nad jejich dalším osudem...

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
17.08.2018

LITOMĚŘICE: 6. ročník „Litoměřických svátků hudby“ s českým programem a českými sólisty oslaví 100 let od vzniku repbliky. ​Zazní hudebních děl a operních árií českých a moravských velikánů, jako jsou Bedřich Smetana, Antonín Dvořák a Leoš Janáček. 

Ústecký kraj
Soutěže a festivaly, Živé umění
Pozvánky na akce, Co se děje
16.08.2018

LIBERECKÝ KRAJ: I letos kraj podpořil v rámci svého dotačního fondu řemeslníky, kteří se věnují původní řemeslné tvorbě. Pro turisty se tak nabízí možnost podívat se do výroby a vyzkoušet si celou řadu tradičních řemesel – zpracování ovčí vlny, výroba papíru, textilní tisk, keramika a další.

Liberecký kraj
Cestovní ruch, Lidová kultura
Co se děje
16.08.2018

ČR: Jablonecká Česká mincovna razí zlatou minci k vydání první Československé známky. Známka, jejíž předlohu navrhl Alfons Mucha, byla vytištěna jenom pár měsíců po vzniku republiky v roce 1918. Další emisí z volného cyklu půlgramových zlatých mincí uložených do replik dobových pohlednic se rozšiřují řady mincí a medailí připomínající významný mezník naší historie – vznik první republiky.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
14.08.2018