úterý
23. července 2019
Svátek slaví: Libor
Pozvánka
© o.s. Malostranský hřbitovVzpomínková oslava věnovaná Josefíně Duškové

od 13.04.2014 do 22.04.2014

PRAHA: Význačná česká pěvkyně Josefína Dušková – přítelkyně W. A. Mozarta má 260. výročí narození – 6. 3. 1754.

Součástí vzpomínkových oslav
13.04.2014, neděle
od 10 hod.
Komentovaná prohlídka Bertramky
10,30 – 10,45 hod.
Zastavení u hrobu manželů Duškových
11 hod. zádušní mše za Josefínu Duškovou v kostele Nejsvětější Trojice v Košířích.
Od 12 hod. krátká komentovaná procházka po Malostranském hřbitově se zaměřením na manžele Duškovi a hudební přátele W.A. Mozarta.

14.04.2014, pondělí v 18:00
Vernisáž výstavy v KC Prádelna, Holečkova 38a, Praha 5.
Cílem výstavy a doprovodného programu je připomenout život význačné české pěvkyně Josefíny Duškové (6. březen 1754 Praha – 1824 Praha), majitelky smíchovské usedlosti Bertramka a hostitelky W. A. Mozarta při jeho pobytu v Praze. Výstava fotografií podrobně mapuje místa spojená s působením Duškové a jejího manžela, skladatele a hudebního pedagoga Františka Xavera Duška. Představí se zde Praha v 18. století a její přeměna do současné podoby. Výstava přiblíží i zástupce mozartovské generace, kteří jsou pohřbeni na nedalekém Malostranském hřbitově. Netradičním oživením výstavy bude křestní list Josefíny Duškové a její horoskop.

Pro návštěvníky je připravena dramatická scénka zobrazují vznik árie Belle mia fiamma, addio, zkomponované W. A. Mozartem přímo pro Josefínu Duškovou.
Výstava bude probíhat od 15. do 22. dubna.

Program připravila: Členka Sdružení pro záchranu Malostranského hřbitova Alena Lehnerová s přáteli

Mohlo by vás také zajímat...

BERLÍN: V rámci loňského Evropského roku kulturního dědictví iniciovalo několik mezinárodních organizací tzv. Berlínskou výzvu. Jejím cílem je zachování hmotného i nehmotného kulturního dědictví dalším generacím.

Celá ČR, zahraničí
Ostatní, Památky
Co se děje
18.07.2019

PRAHA: Letní dny vybízejí k aktivnímu odpočinku. Přečtěte si s dětmi knihu, prohlédněte si obrazy v galerii, nebo objevte nová místa, která ještě neznáte. K návštěvě vás zve řada kulturních institucí a památek.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
19.07.2019

PRAHA: Dětská stanice České televize ČT :D vstoupí na konci srpna do sedmého roku svého vysílání. V nové sezoně nabídne divákům první český hraný detektivní seriál pro děti, novou kolekci vzdělávacích pořadů i pokračování dvou kultovních večerníčků. A Kouzelná školka oslaví dvacáté výročí.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
18.07.2019

ZLÍNSKÝ KRAJ: Závěr Národní poutě ve Velehradě každoročně patří udělování vyznamenání České biskupské konference několika výjimečným osobnostem. V letošním roce byli poctěni Děkovným uznáním za rekonstrukci a technologické řešení obnovy Koehlerovy křížové cesty na Svatém Hostýně sochaři Vojtěch a Passionaria Paříkovi z Prahy.

Zlínský kraj
Ostatní, Památky
Co se děje
16.07.2019