pondělí
24. února 2020
svátek slaví Matěj
© www.kr-karlovarsky.czVýtvarná soutěž pro seniory vstupuje do sedmého ročníku

KARLOVARSKÝ KRAJ: ​Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová vyhlašuje v pořadí již sedmý ročník oblíbené výtvarné soutěže pro seniory s názvem „Věk pro nás není překážkou“. Soutěže se mohou účastnit obyvatelé Karlovarského kraje, kteří jsou starší šedesáti let a věnují se některé z výtvarných činností.

Autor článku: 
luk

Práce lze odevzdávat v termínu od 2. ledna do 28. února 2020.

Cílem vyhlašované soutěže je ukázat, že i v pokročilém věku může být člověk stále aktivní a že dokáže tvořit povedená umělecká díla. Soutěží se celkem ve třech kategoriích, přihlašovat lze nejenom ruční práce, ale také obrazy a fotografie. Autoři tří nejlepších prací v každé kategorii se mohou těšit na dárkové koše a publikace o našem regionu.

Každý ze seniorů může přihlásit pouze jedno dílo v dané kategorii, které by nemělo být starší více jak dva roky. Práci může osobně doručit po telefonické domluvě do kanceláře Veroniky Svobodové, telefon: 354 222 116, nebo ji poslat poštou na adresu: Krajský úřad Karlovarského kraje, Veronika Svobodová, Závodní 353/88, 360 06 Karlovy Vary. Dílo musí být opatřeno popiskem se jménem a příjmením, věkem a kontaktem. Zapotřebí je uvést jak adresu, tak i telefon.
Výsledky soutěže budou uveřejněny v dubnu na webu Karlovarského kraje, facebooku  a v měsíčníku Krajské listy. Výtvory všech soutěžících budou následně k vidění na společné výstavě v prostorách Krajského úřadu Karlovarského kraje.
 
 
ZDROJ zprávy a přiložené fotografie ZDE

Mohlo by vás také zajímat...

MĚLNÍK: V Mělníku v neděli voněly jitrnice, teklo pivo, zpívalo se a hrálo. I přes nepřízeň počasí se masopustního průvodu zúčastnilo přes 300 lidí.

Středočeský kraj
Děti a mládež, Lidová kultura, Senioři
Co se děje
24.02.2020

TŘINEC: Od konce ledna se proměnilo několik autobusových zastávek v Třinci ve výstavní plochy, na kterých jsou k vidění fotografie Dariny Kubikové a Tanasise. Výstava z cyklu Zastavení u umění nese název Enviromentální žal. Galerie města Třince v čele s kurátorkou Katarínou Klusovou tím reaguje na aktuální klimatické změny.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Ostatní
Co se děje
21.02.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čechv v Hradci Králové zve na dvě poslední komentované prohlídky výstavy Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, které proběhnou 27. února a 18. března vždy od 16:30 hodin.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
21.02.2020

PODĚBRADY: „Když něco tvoříte, kreslíte, skládáte věci a podobně, kreativně používáte obě ruce, je to pro váš mozek velice příznivé,“ tvrdí americká lékařka Kelly Lambertová z univerzity v Richmondu. A dodává, že pokud něco děláme rukama, ovlivňuje to náš mozek, jak bychom brali léky na uklidnění a navíc nám výsledek naší práce přináší mimořádné uspokojení.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Senioři, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.02.2020