pondělí
24. února 2020
svátek slaví Matěj
© BannerVýstava Barva na ulici zahájila srpnovou Živou ulici

PLZEŇ: Výstava Barva na ulici zahájila v pátek 9. srpna druhou část multižánrového festivalu Živá ulice, jenž tradičně podporuje město Plzeň. Výstavu připravila Unie výtvarných umělců Plzeň již po dvanácté, umělecká díla jsou instalována na hradební zdi v Proluce v Křižíkových sadech, dětská část pak nad Mlýnskou strouhou.

14.08.2019
Autor článku: 
luk

Několikrát byla výstava tematická a věnovala se významným výročím, letos dostali výtvarníci volnost v projevu, proto její název zní Svobodně. Do 18. 8. 2019 bude k vidění osmnáct velkoformátových obrazů profesionálních výtvarníků z Plzně a okolí doplněných o díla umělců z Regensburgu a Weidenu.

Součástí Živé ulice je i happening Kolik stojí svoboda? #89. Jeho program se váže k 30. výročí od sametové revoluce. Na scénách Živé ulice se konal od 9. do 11. srpna. Ve středu 14. srpna proběhne formou divadelních představení, koncertů, setkání a besed s významnými postavami společenského života přelomu 80. a 90. let. Součástí programu bude například debata s ženami českého disentu, zahrají Michal Ambrož & Hudba Praha, Monika Načeva & Michal Pavlíček, Garage & Tony Ducháček a další.

Později se expozice přesune tradičně do bavorského Schönsee.

 

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

MĚLNÍK: V Mělníku v neděli voněly jitrnice, teklo pivo, zpívalo se a hrálo. I přes nepřízeň počasí se masopustního průvodu zúčastnilo přes 300 lidí.

Středočeský kraj
Děti a mládež, Lidová kultura, Senioři
Co se děje
24.02.2020

TŘINEC: Od konce ledna se proměnilo několik autobusových zastávek v Třinci ve výstavní plochy, na kterých jsou k vidění fotografie Dariny Kubikové a Tanasise. Výstava z cyklu Zastavení u umění nese název Enviromentální žal. Galerie města Třince v čele s kurátorkou Katarínou Klusovou tím reaguje na aktuální klimatické změny.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Ostatní
Co se děje
21.02.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čechv v Hradci Králové zve na dvě poslední komentované prohlídky výstavy Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, které proběhnou 27. února a 18. března vždy od 16:30 hodin.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
21.02.2020

PODĚBRADY: „Když něco tvoříte, kreslíte, skládáte věci a podobně, kreativně používáte obě ruce, je to pro váš mozek velice příznivé,“ tvrdí americká lékařka Kelly Lambertová z univerzity v Richmondu. A dodává, že pokud něco děláme rukama, ovlivňuje to náš mozek, jak bychom brali léky na uklidnění a navíc nám výsledek naší práce přináší mimořádné uspokojení.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Senioři, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.02.2020