čtvrtek
9. dubna 2020
svátek slaví Dušan
V krejčovských dílnách DJKT
© FB DJKTV Dílnách Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni šijí také roušky

PLZEŇ: Také plzeňské Divadlo Josefa Kajetána Tyla pomáhá v boji s nedostatkem roušek a v krejčovských divadelních dílnách šijí zaměstnanci divadla od úterý tolik potřebné roušky.

Autor článku: 
klapka

Na svém facebookovém profilu DJKT uvedlo: „V tuto chvíli máme k dispozici vhodný materiál na tři tisíce roušek, a tak se členové dámské i pánské krejčovské dílny pustili do práce. A my jim za to moc děkujeme! Roušky poputují na Magistrát města Plzně, který také rozhodne o jejich distribuci.“

Podle slov primátora města Plzně Martina Baxy se samo divadlo DJKT rozhodlo pomoci a nabídlo, že od úterý bude každý den šít šestnáct švadlen roušky v plzeňských dílnách. Město také objednalo 14 tisíc roušek u výrobního družstva invalidů Styl Plzeň. Tím pádem by každý den mělo město získat tisíc roušek, které budou určené pro nejvíce ohrožené skupiny. Poputují především do Městského ústavu sociálních služeb. „Marně bušíme na krajská vrata a vládní dveře. Nakonec jsme se rozhodli už na nic nečekat a hledáme způsoby, jakými si pomoci sami… Chceme se aktivně postavit proti krizi.“ uvedl Baxa při včerejším živém vysílání z plzeňského magistrátu.

Nedostatek roušek po celé zemi řeší po svém i další kulturní zařízení, která se sama rozhodla konat a pomoci tak svými vlastními silami. Roušky šijí v divadelních dílnách Městského divadla Zlín, Divadlo pod Palmovkou, Moravské divadlo Olomouc, Husa na provázku, liberecké divadlo F. X. Šaldy, Národní divadlo moravskoslezké. Do iniciativy šití roušek se přidali také zaměstnanci Národního divadla a Státní opery.

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Městská knihovna v Praze, stejně jako další kulturní instituce, má z důvodu přijatých opatření proti šíření koronaviru zavřeno od pátku 13. 3. 2020. Co knihovna chystá za zavřenými dveřmi a co dělat, když vám dojdou domácí zásoby čtení?

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
Co se děje
08.04.2020

ČR: Finanční sbírka špičkového hráče na lesní roh a dirigenta Radka Baboráka, kterou vytvořil pro pomoc hudebníkům na volné noze, se setkala s mimořádným zájmem přispěvatelů i žadatelů. Již během prvního týdne byly vybrané finance přerozděleny mezi 40 žadatelů. Doposud překonala celková částka shromážděných finančních prostředků hranici 600 tisíc korun.

Celá ČR
Hudba, Ostatní
Co se děje
08.04.2020

TŘINEC: Téměř 600 přáníček k Velikonocům vytvořili během tří dnů dobrovolníci pro seniory. Chtějí udělat radost především těm, kteří nemohou nadcházející sváteční dny strávit se svými rodinami nebo budou během Velikonoc sami. S nápadem přišli zaměstnanci Knihovny Třinec a Senior Pointu.          

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři
Co se děje
08.04.2020

BRIXOVY DVORY: Ivo Stehlík je spisovatel, nakladatel, distributor knih a také někdejší dřevorubec. Se svou ženou žije ve starém statku u Volar na Šumavě. I v tomto zvláštním čase - stejně jako kdykoli předtím - využil velikonoční období nejen k fyzickému úklidu domu a jeho přípravě na svátky Kristova nanebevstoupení, ale především k úklidu své hlavy.

Celá ČR, Jihočeský kraj
Ostatní
Články a komentáře
07.04.2020