úterý
23. července 2019
Svátek slaví: Libor
Huť Jakub v Tasicích, pozvánka na výstavu Fragi LeSphere
© archiv pořadateleUNIKÁTNÍ VÝSTAVA Fragi LeSphere PROPOJUJÍCÍ KRÁSU SKLA A KVĚTIN

TASICE: Společný mezinárodní tým špičkových výtvarníků z různých uměleckých oborů připravil na červen 2019 jedinečnou výstavu skla a květin. Nevšední kulturní počin kombinující křehkou krásu skla a květin se rozhodli realizovat v areálu barokní sklárny Huť Jakub Tasice, Národní kulturní památky. Výstava je další významnou aktivitou oživující provoz tohoto unikátního sklářského skanzenu v posledních několika letech.

od 01.06.2019 do 30.06.2019
Autor článku: 
TZ/klapka

Krása sklářských artefaktů vznikající pod rukama sklářských výtvarníků se prolne s nejkrásnějšími květinovými výtvory přírody naaranžovanými rukama zručných floristů. „Výstava, která je připravena pro areál sklárny na letošní červen, přinese do industriálních objektů staré sklářské huti něco nevšedního a nového.“ řekl majitel sklárny František Milichovský.

 

Na vzniku výstavy se podílí celý tým výtvarníků, mezi něž patří umělecký sklář Zdeněk Kunc, umělecký brusič skla Daniel Vágner, polská sklářská výtvarnice Beata Przybyl, mistr florista Klára Franc Vavříková a její Český DREAM nejen floristický TÝM, designerka Dagmar Petrovická i velké podporovatelky sklářského řemesla Mája Milichovská a Leona Bušková

 

Slavnostní vernisáž výstavy proběhne v neděli 2. června 2019 od 14:00 hodin. Při příležitosti vernisáže bude po celý víkend v prostorách huti k vidění výroba uměleckého skla v podání týmu Zdeňka Kunce a sklárny Tasice. Výstava potrvá od 1. 6. do 30. 6. 2019.

 

Huť Jakub v Tasicích je jednou z nejstarších dochovaných skláren ve střední Evropě, byla uvedena do provozu již v roce 1796. Proslavil ji zejména televizní seriál Synové a dcery Jakuba Skláře. Od roku 2016 sklárna opět provozuje vlastní sklářskou výrobu, o čemž se mohly přesvědčit tisíce návštěvníků navštěvující sklárnu v posledních letech. Od roku 2014 má Huť Jakub status Národní kulturní památky České republiky. Jedinečný sklářský skanzen ŽIJE díky několika málo nadšencům i díky vám hostům i návštěvníkům. Přesvědčte se sami! 

 

Sklárna Tasice se nachází na hranicích kraje Vysočina a Středočeského kraje. Více informací naleznete na webu sklárny www.sklarnatasice.cz.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Před čtvrt stoletím, tedy 25 lety, se konala v pražském Divadle Spirála české premiéra rockového muzikálu Tima Rice a Andrew Lloyda Webbera Jesus Christ Superstar. Přesně na den to bylo 22. července parného léta 1994.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
22.07.2019

ČR, OSTRAVA: Slova našich oblíbených rapperů v životě mnohdy určují směr, jakým se vydáme dál. Rap má vliv. Proto chce ostravský RAPZZZ TÝM pod vedením Professora Caase fanouškům rapu umožnit přehledně procházet historií a vývojem rapové tvorby a dát mladým lidem možnost vybrat si, jaký rap ovlivní je.

Celá ČR, Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
22.07.2019

TEPLICE: Město je spojováno s pobyty básníka Johanna Wolfganga von Goetha, což připomíná i nově vyhlášená literární soutěž určená autorům od 16 let. Zúčastnit se jí může kdokoli odkudkoli, předávání cen proběhne v Teplicích. Soutěž připravily Regionální knihovna Teplice, mediální dům COMPUTER MEDIA a Nadační fond GRÁCIE. Poslat můžete báseň, fejeton i povídku.

Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.07.2019

ČR: Vyfoťe se s tím, co pro Vás představuje kultura. S rozečtenou knihou, při sledování filmu, na pivu s přáteli nebo na svém oblíbeném místě, uprostřed velkoměsta nebo přírodní rezervace. Fotky s námi sdílejte pod hashtagem #kulturatvorievropu na sociálních sítích: @kreativnievropa.cz.

Celá ČR
Soutěže a festivaly
Co se děje
22.07.2019