čtvrtek
19. září 2024
svátek slaví Zita

Ostatní

Hithit spouští Antivir, rychlou pomoc pro živnostníky

ČR Česko-slovenská crowdfundingová jednička na trhu Hithit.cz reaguje na koronavirovou situaci mezi českými a slovenskými živnostníky. V pondělí 23. 3. spustila speciální program Hithit Antivir, ve kterém můžou ve velice rychlé době získat peníze od svých minulých, současných i budoucích zákazníků. „Prolomili jsme všechna pravidla a formality, které jsme doteď od projektů vyžadovali. Jsme připraveni pomoct všem, kdo to v souvislosti s COVID-19 potřebují,“ říká Aleš Burger z Hithit.cz. Tyto peníze navíc nemusí nikomu vracet.


 

Autor článku: 
Petr Hanzel

Hithit.cz pružně zareagoval na kritickou situaci mezi českými a slovenskými živnostníky, kteří v důsledku pandemie a vládních opatření museli dočasně zavřít podnikání. Oslovuje podnikatele z turistického ruchu, majitele restaurací, bister, kaváren, ubytování, kadeřnictví, barber shopů, lidi, které živí kultura, sport, provozující wellness a všechny ostatní, kteří byli ovlivněni nouzovým stavem.

Do programu už se zapojují první podnikatelé. „Všem se budeme věnovat přednostně, jejich projekty spustíme do 24 hodin, pomůžeme jim s přípravou, netrváme na tom, aby nám dodali video, širokou paletu odměn, projekt můžou dokončit ve zkrácené době 14 dní a mají možnost si nastavit nižší cílovou částku než 50 tisíc korun,“ vypočítává Aleš Burger rozdíl oproti běžným formalitám na Hithit.cz.

Narozdíl od státních ekonomických návrhů na zmírnění dopadů krize peníze získané na Hithitu živnostníci nebudou muset vracet. Musí ovšem dostát svým závazkům vůči podporovatelům, zákazníkům. Prostředky z Hithitu můžou mít do jednoho měsíce od založení projektu.

Crowdfundingový portál Hithit.cz od spuštění v roce 2012 pomohl na svět tisícům projektů. Tenisky Bohempia vybraly téměř čtyři miliony korun, divadlo Jatka78 skoro dva a půl milionu korun, projekt Bezobalu přes milion korun, botoponožky Skinners získaly také přes milion korun. Na Hithitu není neúspěšná kategorie, zalistování je zadarmo a tvůrci riskují pouze úspěch.

„Protože si nesmírně vážíme nasazení zdravotníků, za každých sto korun pro živnostníky pošleme dvě koruny společnosti pro boj s plicní rakovinou Oxyprotect, která nakupuje lékařům přístroje a vybavení nezbytné pro léčbu COVID-19,“ zavazuje se za společníky firmy Aleš Burger.

 

Jak funguje Hithit?

  • Jako předprodej zboží a služeb
  • Komunitní financování - lidé po malých sumách dělají velké věci
  • Všechno, nebo nic - pokud v daném čase nevyberete alespoň 100 %, peníze vrátíme, odkud přišly, a za službu neplatíte

 

Další detaily najdete na www.hithit.cz/antivir

 

Zuzana Satori: Zažila jsem nebe a peklo. Skutečné příběhy o životě s narcistickým manipulátorem

ČR: Nakladatelství Galén právě vydalo knihu unikátní zpovědi dvou žen, které prožily část svého života se stejným narcistickým partnerem. Jejich příběhy doplňují autentická vyprávění dalších dvanácti žen, jež rovněž prošly zkušeností domácího násilí. Příběhy plné bolesti, strachu o děti a bezmoci v souvislosti s prokazováním psychického násilí se rozhodně nečtou lehce, ale mohou čtenáře varovat a zároveň jim pomoci.

Autor článku: 
nakl. Galén

„Řadu let jsem žila se skrytým narcistou. Mít fungující a naplňující vztah s takovým člověkem je ale nemožné. Psychické týrání přišlo plíživě, ale bylo neúnosné, nefyzická agresivita narůstala. Rozhodla jsem se odejít, když ,Onar' začal proti mně používat a manipulovat naše děti, bez ohledu na to, co jim tím způsobí. Peripetie soudních řízení a trestních oznámení trvaly několik let. Jak prokázat násilí psychického rázu? To pravé peklo mělo teprve začít…

Mezitím už měl Onar další partnerku Janu a s ní další dítě. Vše se opakovalo jako přes kopírák. I ona byla nucena z toxického vztahu utéct a také jejich syn se ocitl v soukolí institucí, OSPODů a soudů… Stejný scénář a stejná bezmoc při prokazování domácího násilí, při snaze domluvit se na čemkoli. Nejhorší ze všeho je přihlížet tomu, že naše děti si do svých životů nesou obrovská traumata… “

autorka

 

„Nezapomínejte, že historie je varováním. Na prvním místě: Ptejte se skutečně důkladně a na správných místech, jak dopadly partnerky vašeho úžasného ctitele! A nic nedejte na to, že to byly všechny mrchy, které chudáka chtěly oškubat, zneužít, zostudit a vůbec poškodit. Jinak totiž můžete být další na řadě!“

z recenze psychiatra MUDr. Radkina Honzáka

 

Kniha je také dostupná jako e-kniha na www.bezhappyendu.cz

 

 

 

Jedinečný příběh automobilové značky Ferrari představí Technické muzeum v Brně na výstavě Legenda z Maranella

BRNO: Příběh slavné automobilové značky Ferrari nabídne Technické muzeum (TMB) svým návštěvníkům prostřednictvím sbírky unikátních papírových modelů závodních vozů Ferrari v měřítku 1 : 6. Ucelenou, zcela výjimečnou sbírku modeláře Milana Pauluse veřejnost poprvé uvidí 18. září 2024 na výstavě s názvem „Legenda z Maranella“ v hlavní budově TMB, Purkyňova 105, v Brně – Králově Poli.

od 18.09.2024 do 29.12.2024
Autor článku: 
TZ TMB

„Jednou z domén Technického muzea v Brně je dokumentace historie dopravy, kterou muzeum nabízí návštěvníkům formou stálých expozic či v rámci mnoha akcí pořádaných pro veřejnost. Stejně tak se s historií dopravních prostředků mohou zájemci setkat i na tematických výstavách prostřednictvím unikátních modelů“, uvádí Zbyněk Rederer, kurátor oborů Technické hračky a Didaktické pomůcky v TMB. „Po úspěšné výstavě Jízdenky, prosím!, která se zabývala fenoménem železničního modelářství, nyní představíme originální modely závodních automobilů, a to italské značky Ferrari. Název výstavy – Legenda z Maranella – odkazuje na italské město, v jehož blízkosti Enzo Ferarri před 52 lety otevřel soukromou testovací dráhu vozů Ferrari.“

Autorem vystavených modelů vozů Ferrari je karvinský modelář Milan Paulus. První papírový model složil ve svých deseti letech. Od modelů publikovaných v legendárním časpopisu ABC přešel postupně k vlastním, jichž má na svém kontě více než 90. Jedná se o precizní modely automobilů, letadel a člunů značky Ferrari, z nichž každý je svého druhu jediný na světě. Milan Paulus vyzkoušel mnoho variant a měřítek, ale nakonec zůstal u prověřeného měřítka 1 : 6, v němž jsou zhotoveny všechny vystavené modely výstavy Legenda z Maranella. Ač se jedná o modely dosahující délky až kolem jednoho metru, jsou mistrovsky zpracovány do nejmenších detailů – návštěvníci nahlédnou rovněž do motorů a prozkoumají i vnitřní vybavení kabin vozů. Za svou práci získal Milan Paulus mnoho ocenění na národních či mezinárodních modelářských výstavách, a dokonce byl zapsán i do České knihy rekordů.

Na výstavě návštěvníci uvidí také model dvouplošníku Spad XIII Francesca Barracy. Právě na jeho letadle se poprvé objevil emblém slavného černého vzpínajícího se koně, jejž následně převzal jako značku na své automobily Enzo Ferrari. Výstava ukáže i model vozu CMN 15/20, na němž zakladatel slavné automobilky debutoval jako závodník v roce 1919. Další zajímavostí k vidění jsou např. modely závodních speciálů Ferarri, které se od 50. let 20. století úspěšně účastnily nejslavnějšího závodu světa – 24 hodin Le Mans. Zájemci ocení rovněž modely závodních člunů – hydroplánů Castoldi, které byly v 60. letech vybaveny motory z formule a byly koncipovány k lámání rekordů na vodě. V neposlední řadě budou vystaveny modely závodních automobilů, které proslavili legendární jezdci Formule 1: Niki Lauda (F 312) či Michael Schumacher (F 310 a F 2000).

Kromě vlastních modelů vozů výstava nabídne rovněž příběhy nejslavnějších jezdců a míst, kde se závodilo. Jelikož je Brno neodmyslitelně spjato s automobilovou historií a závodním Masarykovým okruhem, hraje toto téma ve sbírkách Technického muzea v Brně významnou roli. Několik vozů, které výstava nabídne, představuje právě ty, které se účastnily závodů v Brně, konkrétně Alfa Romeo P3 v letech 1935–1937, Ferrari 125 GP v roce 1949 a Ferrari 488 GT 3 v roce 2019.

„Součástí výstavy je také modelářský koutek“, dodává Zbyněk Rederer, který v TMB působí současně i jako muzejní edukátor. „Nejen děti, ale i dospělí si mohou zkusit vystřihnout a slepit jednoduché modely vozů Ferrari 599 GTB Fiorano a Ferarri Enzo. A ti se soutěživým duchem si zde zazávodí na stolní elektrické autodráze.“

Výstavu Legenda z Maranella si mohou návštěvníci prohlédnout v Technickém muzeu v Brně až do 29. prosince 2024.

Další informace naleznete na: www.tmbrno.cz/akce/legenda-z-maranella/

Ostravští loutkáři absolvovali mezinárodní pracovní stáž v Japonsku

OSTRAVA: Ateliér výroby ostravského Divadla loutek absolvoval v létě mezinárodní pracovní stáž v Japonsku. V loutkovém divadle Ashiri-za ve městě Sapporo se účastníci během intenzivního týdenního workshopu učili výrobu tradičních japonských loutek joruri.

Sedmičlenný tým složený z řezbářů, dvou krejčových, malíře, výtvarníka a také vedoucího ateliéru, Jana Špačka, měl jedinečnou příležitost učit se od mistra Yabu, ředitele divadla Ashiri-za, které se specializuje na tuto starodávnou uměleckou techniku. Během týdenního workshopu si každý měl možnost vytvořit svou vlastní loutku. Švadleny si vyzkoušely šití kostýmů pro tyto loutky a měly možnost i nahlédnout do postupu výroby tradičního japonského kimona. Stáže se zúčastnili také loutkáři z Tchaj-wanu a Japonska a kromě workshopu byl prostor i pro prezentaci divadel z jednotlivých zemí pro veřejnost.
Autor článku: 
Lucie Blažek Mičková
„Japonští kolegové nám předvedli kromě opravdu vzácného know-how i svoji pověstnou preciznost, smysl pro detail a mimo jiné také pro pořádek. Jejich tradiční loutky mají obdivuhodné mechanismy a výjimečnou pohyblivost a my jsme opravdu vděční, že jsme jejich umění mohli poznat zblízka a něco z jejich zručnosti snad i pochytit,“ hodnotí Jan Špaček, absolvent sochařství Fakulty umění Ostravské univerzity, který je pátým rokem šéfem ateliéru výroby.
Průvodcem a zprostředkovatelem kulturní výměny byl Noriuki Sawa, japonský loutkář, herec, režisér a pedagog, který dlouhodobě působí v České republice. Sawa v minulosti režíroval několik inscenací v Divadle loutek Ostrava a vedl také workshop na mezinárodním loutkářském festivalu Spectaculo Interesse. Cesta byla uskutečněna za finanční podpory Evropské unie, Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury ČR a Moravskoslezského kraje.
„Tato stáž pro nás znamená významný krok v prohlubování znalostí a zkušeností v oblasti loutkářského umění, a zároveň posiluje mezinárodní spolupráci a kulturní výměnu mezi Českou republikou a Japonskem. Věříme, že spolupráce touto první výměnou nekončí a že třeba někdy v budoucnu přivítáme japonské kolegy u nás v divadle,“ uzavírá ředitelka Divadla loutek Ostrava Alena Punčochářová.

Botanická zahrada Praha ruší víkendové vinobraní na Vinici sv. Kláry

PRAHA: Z důvodu plánovaného vinobraní na Vinici sv. Kláry  na základě doporučení Vlády ČR a aktuálních meteorologických předpovědí se vedení Botanické zahrady hl. m. Prahy rozhodlo pro zrušení víkendového programu vinobraní, které se mělo uskutečnit 14. a 15. září. Botanická zahrada neplánuje náhradní termín. „Osobně je mi velmi líto, že jsme z důvodu nepříznivého počasí byli nuceni upustit od konání oblíbeného vinobraní na Vinici sv. Kláry. Nicméně bezpečí návštěvníků a jejich pohodlí je pro nás na prvním místě. Z provozních důvodů nemůžeme vinobraní uskutečnit v náhradním termínu, nicméně se na návštěvníky těšíme u sklenky vína u nás ve znovu otevřené Vinotéce sv. Kláry a během podzimních akcí a výstav,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy. Expozice zahrady včetně skleníku Fata Morgana budou pro návštěvníky otevřené během standardní otevírací doby od 9 do 19 hodin, nicméně doporučujeme sledovat stránky botanické zahrady ohledně opatření z důvodu nepříznivého počasí.

od 14.09.2024 do 15.09.2024
Autor článku: 
Darina Miklovičová

 

 

 

 


 

Příbor ožije o víkendu sousedskými setkáními, koncerty a tradiční poutí

PŘÍBOR: Město Příbor zve všechny občany a návštěvníky na pestrý program, který se uskuteční o víkendu 7. a 8. září 2024. Akce nabídne kulturní i duchovní zážitky, setkání sousedů a příjemné chvíle strávené v srdci našeho města.

od 07.09.2024 do 08.09.2024
Autor článku: 
Iveta Busková

Sobota 7. září 2024

V sobotu od 15:00 hod. proběhne v piaristických zahradách Sousedská sváča. Srdečně zveme všechny sousedy na kávu, koláčky, chlebíčky a víno. Toto setkání je předzvěstí nové tradice, kterou město plánuje na příští léto – pravidelných Sousedských snídaní v rámci Uměleckého léta 2025. Přijďte si odpočinout, popovídat si a užít si krásné odpoledne ve společnosti přátel a sousedů.

Od 16:00 hod. se v piaristických zahradách uskuteční koncert Martina Chodúra a All Brass Bandu. Večer zakončí mše svatá ve farním kostele v 18:00 hod. a den uzavře ohňostroj u kolotočů ve 21:00 hod.

 

Neděle 8. září 2024

Nedělní program zahájí mše svaté ve farním kostele v 8:00 hod., 9:30 hod. a 11:00 hod. Od 10:30 hod. rozezní náměstí Sigmunda Freuda koncert Stanley's Dixie Street Bandu, který naladí příjemnou atmosféru nedělního dopoledne.

Odpolední program začne ve 14:00 hod. koncertem Swingového orchestru Bedřicha Pukovce, kde jako překvapení vystoupí i český Elvis Presley Vláďa Lichnovský. V 15:00 hod. se ve farním kostele uskuteční pobožnost na ukončení pouti, a víkend uzavře koncert Olgy Lounové na náměstí Sigmunda Freuda v 16:00 hod.

Po celý den bude na náměstí probíhat tradiční jarmark, kde si návštěvníci mohou zakoupit různé výrobky a pochutiny.

 

Doprovodný program po oba dva dny:

Návštěvníci budou mít možnost zhlédnout výstavu místních chovatelů ZO ČSCH od 9:00 hod. do 16:00 hod., stejně jako výstavu „Krása tematické filatelie“, kde si mohou zakoupit sběratelské známky s fotografiemi města Příbor. Centrum tradičních technologií bude otevřeno od 9:00 hod. do 16:00 hod. za zvýhodněné vstupné 40 Kč, kde bude k vidění výstava „Tma jak v pytli“ a proběhnou komentované prohlídky. V Kulturním domě si návštěvníci mohou prohlédnout také výstavu „Tatra v Příboře“.

 

Přijďte strávit příjemný víkend v Příboře a užít si pestrý program, který město připravilo pro všechny generace. Těšíme se na vás!

Výstava o Pavlu Tigridovi poputuje z Prahy do Ostravy a do Semil

PRAHA: Od pondělí 2. září až do konce měsíce je na pražském Mariánském náměstí, naproti budovy pražského Magistrátu, k vidění externí panelová výstava věnovaná jedné z nejvýznamnějších českých politických osobností 20. století, Pavlu Tigridovi. Významný novinář a spoluzakladatel Radia Svobodná Evropa, vlastním jménem Pavel Schönfeld (jeho rod pocházel ze Semil), žil půl století v emigraci a pro komunistickou diktaturu v Československu byl nepřítelem státu č. 1. Výstavu vytvořili kurátoři Muzea paměti XX. století a po pražské expozici poputuje do Ostravy a následně do Semil. Dohodli se na tom ředitel Muzea paměti XX. století Petr Blažek a ředitel Muzea a Pojizerské galerie Semily, p. o. Miroslav Šnaiberk na jejím slavnostním zahájení, kde byli přítomni mnozí významní hosté, mezi nimi i bývalý český premiér Petr Pithart a dcera Pavla Tigrida Deborah Tigrid.

od 02.09.2024 do 30.09.2024
Autor článku: 
Miroslav Šnaiberk, ředitel Muzea a Pojizerské galerie Semily, p. o.

Náplavkőőő: festival maďarských chutí okoření druhý zářijový víkend v Praze na Náplavce/ AKTUALIZACE

PRAHA: Jaký je rozdíl mezi gulášem a perkeltem? Pálí čabajka? A uherák? Co dávají v Maďarsku na langoš? V čem spočívá kouzlo tokajského? A co s tím má společného Rubikova kostka? Gastronomický a kulturní festival Náplavkőőő nabídne od 13. do 15. září na pražské Náplavce nejautentičtější chutě a vůně Maďarska. A ano, bude i divoký čardáš! Organizátoři aktuálně: "S těžkým srdcem vám oznamujeme, že z důvodu nepříznivého počasí je Náplavkőőő momentálně zrušená. Na maďarské jídlo i hudbu jsme se moc těšili, bezpečnost je však na prvním místě a počasí nám bohužel neumožňuje v tomto termínu akci uspořádat."

 

od 13.09.2024 do 15.09.2024

Festival Náplavkőőő proběhne v pátek (13. 9.) od 13 do 22 hod., v sobotu (14. 9.) od 10 do 22 hod. a v neděli (15. 9.) od 10 do 16 hod. Těšit se můžete na bezmála 40 stánků, které budou nabízet teplé i studené delikatesy, koření, víno a další ukázky maďarské gastronomie a kultury v té nejautentičtější podobě. Zúčastní se výhradně držitelé značky Hungarikum, která garantuje, že vše, co na místě ochutnáte nebo uvidíte, bude opravdové jako v Maďarsku. Na Náplavkőőő nebude žádné vstupné, platit se bude jen útrata u jednotlivých stánků (přes Qerko i bezhotovostně).

Rok 2024 je také rokem Rubikovy kostky. Tento světoznámý a velmi populární hlavolam vynalezl maďarský sochař a architekt Ernő Rubik v roce 1974, takže letos slaví 50. výročí. Hraví návštěvníci se mohou zúčastnit soutěže v jejím skládání. Lákavou hlavní cenou bude Rubikova kostka podepsaná samotným vynálezcem.

Na festivalu budou představeny také nejatraktivnější a dobře dostupné turistické cíle v Maďarsku, jakými jsou Budapešť, Balaton a proslulé lázně. Náplavkőőő tak poslouží i jako chutná pozvánka do Maďarska nejen za skvělou gastronomií.

Akci pořádá Lisztův institut – Maďarské kulturní centrum v Praze, který je nejvýznamnějším zprostředkovatelem maďarské kultury, vzdělávání a vědy v České republice. Jeho cílem je představovat bohaté maďarské kulturní dědictví české veřejnosti a zde žijící maďarské komunitě a upevňovat jejich vztahy.

Seznámit se se značkou Hungarikum a naladit se na Náplavku bude možné už v předstihu. Od 4. září do 2. října se totiž v Lisztově institutu koná putovní výstava Hungarika kolem světa. Hungarikum je komplexní termín, který zahrnuje klíčové prvky maďarské kultury v širším smyslu slova od gastronomie, přes umění až třeba po maďarské psí plemeno. Toto označení také ponesou všechny stánky na Náplavce.

Festival Náplavkőőő se koná v rámci maďarského předsednictví Rady EU (1. 7. - 31. 12. 2024). Záštitu nad ním převzalo Maďarské velvyslanectví v Praze a starosta Prahy 2 Jan Koreska. Hlavním partnerem festivalu je společnost innogy Česká republika.

Doprovodný program festivalu

Více na Facebooku nebo na Instagramu.

Podcast Místní kultury / s Ladislavem Langrem

PODĚBRADY-ČR: FEMAD neboli Festival mladého amatérského divadla v Poděbradech dává druhou šanci souborům, které se neprobojovaly do hlavních programů vrcholných domácích  přehlídek, ale přesto mají své kvality a stojí za to je vidět. Letos je součástí tohoto zářijového svátku ochotnického divadla řada představení, několik seminářů, ale třeba i Bienále ochotnického plakátu spolu s výstavou. Ředitel festivalu Ladislav Langr připomíná v podcastu Místní kultury více než padesátiletou historii FEMADu, tradici  "salonu odmítnutých" i jeho specifika: "Například tady nemáme porotu. Každý soubor vyšle svého delegáta, který musí být na všech představeních. Na závěr potom delegáti před diváky hlasují, co bylo nejlepší. Takže tady už nemůžeme říkat 'Ta porota nám to nandala', tady si to nandají sami ochotníci." Součástí festivalu je i seminář s lektorem, kde se tříbí a formulují názory na představení. "Snažíme se, aby odtud nikdo neodcházel s pocitem, že byl uražen, že byl zmařen jeho záměr, že byl nepochopen," doplňuje Ladislav Langr. V podcastu zmíníme i jeho velkou práci o regionálních osobnostech a četné kulturní a sportovní akce, které neúnavně organizuje. A v čem se komunální politika, ve které už mnoho let působí, podobá divadlu? Poslechněte si náš nový podcast.

Autor článku: 
Hana Soukupová

 

Poslouchejte nás také na:
Google Podcasts Logo Anchor.fm Logo Spotify Logo Apple Podcasts Logo Amazon Music Logo RSS Logo

Listen on Google Podcasts

Tradiční Den otevřených dveří: Starobrno otevře své brány 14. září

BRNO: Také letošní léto se nese ve znamení otevírání pivovaru Starobrno veřejnosti. Po dvou komornějších akcích, které se konaly v květnu a červnu, otevře pivovar Starobrno své brány 14. září od 14:00 hodin. Den otevřených dveří se uskuteční v celém areálu a určitě stojí za návštěvu! Na všechny čeká atraktivní hudební program na dvou pódiích, pivní škola v novém kabátě i autogramiáda Komety. Celým odpolednem a večerem je provede (stejně jako v předchozích letech) oblíbený moderátor Nasty.

14.09.2024
14:00 - 22:00
Autor článku: 
Pivovar Starobrno

Návštěvníci by si měli do pivovaru pospíšit: jako první zahraje v 15:00 hodin oblíbená skupina Monkey Business. Od 17:30 do 18:30 následuje koncert Ukulele Troublemakers, které vystřídá populární Kapitán Demo (vystoupí od 19:30 do 20:30 hodin). Hudební program na hlavní pódiu uzavře od 21:00 do 22:00 DJ Mike Trafik & Vladimir 518.

Hokejisté Komety Brno přijdou za svými fanoušky na hlavní pódium od 16:30 hodin. Jako každoročně zde pokřtí dres pro novou sezónu, jak jinak než starobrněnským pivem. Poté bude následovat autogramiáda celého A týmu rovněž v prostoru horního nádvoří pivovaru.

Pivní pódium na spodním nádvoří

Pivní pódium se brzy odpoledne stane dějištěm dalšího knižního křtu. Historik Filip Vrána vydává v nakladatelství JOTA svou knihu Pivní Brno, která bude na místě i ke koupi. Křest se uskuteční ve 14:30 hodin. Křtu bude předcházet komentovaná prohlídka, která skončí přímo v pivovaru Starobrno Povede ji rovněž Filip Vrána. Více informací o prohlídce zde.

Pivní škola a pořádný Škopek

Lidé se mohou těšit i na správně načepovaný Škopek. Na dolním nádvoří všichni najdou i oblíbenou pivní školu v novém kabátě, která letos bude mít dvojnásobnou kapacitu. Brewery Master Svatopluk Vrzala bude obsluhovat výčep na pódiu a bude všechny zájemce učit pivo čepovat, připravil i tři přednášky o pivu v průběhu odpoledne. Registrace na místě.

Exkurze do pivovaru

Ani tentokrát nebudou chybět exkurze do pivovaru s průvodcem zdarma, začínají v 15:00 hodin. Registrace bude u hostesek při vstupu. Zájemci se dozvědí informace z historie pivovarnictví na starém Brně a navštíví některé provozy. Na závěr bude k dispozici ochutnávka nefiltrovaného ležáku Bitr v historickém ležáckém sklepě.

Platba čipem

A letošní poslední novinka: v celém areálu se bude za jídlo a starobrněnské pivo platit čipem, který si návštěvníci nabijí na příslušných dobíjecích místech – kartou, hodinkami či hotovostí. Penězi platit nelze.

 

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Ostatní