úterý
15. října 2019
Svátek slaví: Tereza
© www.hkregion.cz/dr-cs/107630-.htmlSoutěž spojená se životem a dílem Boženy Němcové

ČR: Muzeum Boženy Němcové v České Skalici spolu s Národním památkovým ústavem České republiky vyhlašuje soutěž Po stopách Boženy Němcové. Záštitu nad soutěží převzal hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán a náměstkyně pro oblast kultury Martina Berdychová. Soutěžit můžete až do 30. června příštího roku.

Autor článku: 
luk

 

Na mnoha místech nejen v Čechách a na Moravě se nacházejí sochy, busty či pamětní desky. Také domy, v nichž žila ona sama nebo členové její rodiny, nebo například místa, jež ráda navštěvovala.

Soutěžní kategorie

• výtvarná do 12 let
Libovolná výtvarná technika – pastelky, fixy, vodové barvy a podobně ve formátu papíru A4 – A3. Výtvarné práce s použitím počítačové grafiky, koláže či jinak počítačově upravené budou ze soutěže vyloučeny.

• výtvarná 13 - 20 let
Libovolná výtvarná technika – pastelky, fixy, vodové barvy atd. (výtvarné práce s použitím počítačové grafiky, koláže či jinak počítačově upravené budou ze soutěže vyloučeny) na formátu papíru A4–A3.

• fotografická 13 - 20 let
Fotografie ve formátu jpg., tiff, rozlišení 300 dpi o velikosti nejméně 13 x 18 centimetrů.

• fotografická od 21 let
Fotografie ve formátu jpg,. tiff, rozlišení 300 dpi o velikosti nejméně 13 x 18 centimetrů.

Podávání přihlášek: od 7. 9. 2019 do 30. 6. 2020

Tři vítěze v každé kategorii vybere porota složená ze zástupců Muzea Boženy Němcové v České Skalici, Národního památkového ústavu a Krajského úřadu Královéhradeckého kraje.

Cenou pro první tři vítěze každé kategorie jsou například výtvarné potřeby, fotobrašny a podobně.

 

Výsledky soutěže se vyhlásí při příležitosti Slavností jiřinek 5. a 6. září 2020 v České Skalici.

 

Kompletní informace včetně náležitostí k přihláškám naleznete na webových stránkách Muzea Boženy Němcové v České Skalici.

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Národní knihovna ČR spustila novou službu s názvem Navrhnout k digitalizaci. Každý registrovaný uživatel knihovny může měsíčně navrhnout 5 svazků, které jsou podle jeho mínění vhodné k digitalizaci. Z fondů knihovny je možné doporučit  bohemikální monografie, vícesvazkové monografie a neperiodické sborníky,

Celá ČR, Hl. m. Praha
Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
15.10.2019

ČR: Česko-německý fond budoucnosti vypisuje každým rokem jedno aktuální téma s cílem povzbudit české a německé partnery v rámci společných projektů k výměně názorů a zkušeností, které se tohoto tématu dotýkají. V souvislosti s tématem by měl být posílen vzdělávací charakter projektů reflektující společenskou situaci v obou zemích. U projektů k tématu roku může požadovaný příspěvek činit namísto běžných 50 % až 70% celkových nákladů.

Celá ČR, zahraničí
Granty
Co se děje
15.10.2019

ČR: Knihovnice a knihovníci se obracjí na své zřizovatele: Chcete mít kvalitní informace pro vzdělání (nejen) svých dětí? Podporujete pestrý komunitní život v místě bydliště? Rádi čtete a uvědomujete si, že knihovna vám a více než milionu dalších lidí šetří peníze za nákup drahých knih? Souhlasíte s potřebou kvalitního zázemí pro vědu a výzkum? Pak podpořte naše požadavky.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
15.10.2019

BROUMOV: Sukova síň pražského Rudolfina bude v úterý 15. října hostit Slavnostní koncert laureátů Mezinárodní klavírní soutěže Broumovská klávesa.

Hl. m. Praha, Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Pozvánky na akce, Co se děje
14.10.2019