čtvrtek
20. června 2019
Svátek slaví: Květa
Logo soutěžeSlavnostní vyhodnocení soutěže zpravodajů Rychnovska 2012

Autor článku: 
Dáša Honsnejmanová

MOKRÉ: Slavnostní vyhodnocení soutěže zpravodajů Rychnovska 2012 dne 1. 10. 2013 v Mokrém. Vyhodnocení moderoval herec a recitátor Jaroslav Brendl

Knihovna U Mokřinky s Rychnovským deníkem na konci roku 2012 vyhlásili již 3. ročník soutěžní přehlídky zpravodajů místního regionu. Cílem celého projektu je představit zpravodaje obcí a měst co nejširší veřejnosti. Jsou v nich nejen povinné obecní zprávy, ale především spousta zajímavých akcí, událostí
a vzpomínek z historie. Stávají se tak inspirací pro jejich tvůrce a člověk se může, když hledá nějaký nápad, podívat třeba právě do sousední obce či města.
Proč vymýšlet něco, co je už vymyšlené a osvědčené?

Život na Rychnovsku prezentovalo 40 zpravodajů z 26 obcí, 9 měst, 2 městysů a 3 jiných organizací (sdružení, MAS). Nejpočetnější skupina vydávaných zpravodajů jsou čtvrtletníky – 20 a měsíčníky – 9, k málo početným skupinám patří občasníky, ročníky, dvouměsíčníky a našel se také jeden třínedělník.
Některé zpravodaje překročily již šedesátku, ale do důchodu se jistě ještě nechystají, jiné jsou téměř ještě v plínkách.

Do letošního, třetího ročníku, přispělo svými věcnými cenami 35 dárců, které vyjmenujeme a také 19 obcí a měst. Všem moc děkujeme. Sešlo se opravdu hodně cen a také jich hodně udělíme. I na obec či město, které nezabodovalo třeba v hlasování, čeká malý dárek na památku. Pro všechny jsou nachystaná čestná uznání.
V podstatě vítězi jsou všichni, protože je určitě těžké vybrat nejhezčí, nejlepší zpravodaj, to není vůbec snad ani možné. Proto berme název „soutěž“ spíše s rezervou, důležitá je především propagace a zviditelnění své obce. A bylo to vidět i na zájmu zorganizovat výstavu.

3. ročníku soutěže se zúčastnilo 40 zpravodajů, prvního 33 a druhého 47.
V prvním ročníku hlasovalo 1961, ve druhém téměř deset tisíc. Ve třetím ročníku byla účast hlasujících také velká, hlasovalo 3076 osob.

Více v přiložené tiskové zprávě.

Dáša Honsnejmanová

Knihovna U Mokřinky
Mokré 12
517 71 České Meziříčí

www.obecmokre­.cz/knihovna
www.obecmokre.cz/kronika
www.obecmokre.cz/zpravodaj2
www.obecmokre.cz
 www.obecmokre.cz/zpravodaje2012

e-mail: knihovna.u.mokrinky@seznam.cz

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Mezinárodní porota Trebbia ocenila v oblasti podpory kultury a umění podnikatele a filantropa Milana Fiľa. Cenu si převzal v rámci benefičního galavečera 18. ročníku této akce ve Španělském sále Pražského hradu.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Ostatní, Živé umění
Co se děje
19.06.2019

ANNECY: Ve dnech 10. – 15. června se ve francouzském Annecy uskutečnil největší festival animovaných filmů. Česká kinematografie si z festivalu přiváží hned tři významná ocenění. Režisérka Daria Kashcheeva získala za Dceru/Daughter jak hlavní Kříšťálovou cenu – Cristal du film de fin d'études / Cristal for a Graduation film – v soutěži studentských filmů, tak i cenu dětské poroty za Nejlepší studentský film a tatáž porota ocenila jako nejlepší dětský film snímek Martina Smatany Pouštět draka/The Kite. Do soutěže se přihlásilo 3 096 přihlášených snímků z 93 zemí, za Českou republiku byly vybrány dva loutkové filmy a jeden animovaný dokument.

zahraničí
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
19.06.2019

ČR: Projekt, který byl realizován u příležitosti oslav 100. výroční vzniku Československé republiky se nyní, poté co byl oceněn 70 000 spokojenými návštěvníky a dokončil svou 4 500 Km dlouho cestu po České republice a na Slovensku, dočkal i ocenění od odborné poroty soutěže.

Celá ČR
Ostatní
Co se děje
18.06.2019

ČR: Národní památkový ústav se letos stal poprvé partnerem mezinárodního filmového festivalu (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižením Mental Power Prague Film Festival. Autoři tří filmů, které byly oceněny odbornou nebo diváckou porotou, získávají možnost natočit film pro příští 14. ročník na vybrané státní památce ve Středočeském, Ústeckém nebo Karlovarském kraji.   

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.06.2019