neděle
22. září 2019
Svátek slaví: Darina
Logo soutěžeSlavnostní vyhodnocení soutěže zpravodajů Rychnovska 2012

Autor článku: 
Dáša Honsnejmanová

MOKRÉ: Slavnostní vyhodnocení soutěže zpravodajů Rychnovska 2012 dne 1. 10. 2013 v Mokrém. Vyhodnocení moderoval herec a recitátor Jaroslav Brendl

Knihovna U Mokřinky s Rychnovským deníkem na konci roku 2012 vyhlásili již 3. ročník soutěžní přehlídky zpravodajů místního regionu. Cílem celého projektu je představit zpravodaje obcí a měst co nejširší veřejnosti. Jsou v nich nejen povinné obecní zprávy, ale především spousta zajímavých akcí, událostí
a vzpomínek z historie. Stávají se tak inspirací pro jejich tvůrce a člověk se může, když hledá nějaký nápad, podívat třeba právě do sousední obce či města.
Proč vymýšlet něco, co je už vymyšlené a osvědčené?

Život na Rychnovsku prezentovalo 40 zpravodajů z 26 obcí, 9 měst, 2 městysů a 3 jiných organizací (sdružení, MAS). Nejpočetnější skupina vydávaných zpravodajů jsou čtvrtletníky – 20 a měsíčníky – 9, k málo početným skupinám patří občasníky, ročníky, dvouměsíčníky a našel se také jeden třínedělník.
Některé zpravodaje překročily již šedesátku, ale do důchodu se jistě ještě nechystají, jiné jsou téměř ještě v plínkách.

Do letošního, třetího ročníku, přispělo svými věcnými cenami 35 dárců, které vyjmenujeme a také 19 obcí a měst. Všem moc děkujeme. Sešlo se opravdu hodně cen a také jich hodně udělíme. I na obec či město, které nezabodovalo třeba v hlasování, čeká malý dárek na památku. Pro všechny jsou nachystaná čestná uznání.
V podstatě vítězi jsou všichni, protože je určitě těžké vybrat nejhezčí, nejlepší zpravodaj, to není vůbec snad ani možné. Proto berme název „soutěž“ spíše s rezervou, důležitá je především propagace a zviditelnění své obce. A bylo to vidět i na zájmu zorganizovat výstavu.

3. ročníku soutěže se zúčastnilo 40 zpravodajů, prvního 33 a druhého 47.
V prvním ročníku hlasovalo 1961, ve druhém téměř deset tisíc. Ve třetím ročníku byla účast hlasujících také velká, hlasovalo 3076 osob.

Více v přiložené tiskové zprávě.

Dáša Honsnejmanová

Knihovna U Mokřinky
Mokré 12
517 71 České Meziříčí

www.obecmokre­.cz/knihovna
www.obecmokre.cz/kronika
www.obecmokre.cz/zpravodaj2
www.obecmokre.cz
 www.obecmokre.cz/zpravodaje2012

e-mail: knihovna.u.mokrinky@seznam.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Sólistku pražského Národního divadla Kateřinu Kněžíkovou moc potěšilo, když se dozvěděla, že je v kategorii Opera podruhé nominována za mimořádný jevištní výkon na prestižní divadelní Cenu Thálie 2019. Poprvé byla nominována loni za roli Adiny v Donizettiho opeře Nápoj lásky v Mahenově divadla, scéně brněnského Národního divadla.

Celá ČR
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
20.09.2019

ČR: Muzeum Boženy Němcové v České Skalici spolu s Národním památkovým ústavem České republiky vyhlašuje soutěž Po stopách Boženy Němcové. Záštitu nad soutěží převzal hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán a náměstkyně pro oblast kultury Martina Berdychová. Soutěžit můžete až do 30. června příštího roku.

Celá ČR, Královéhradecký kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
20.09.2019

PASEKY: Býval to český ostrůvek uprostřed německého obyvatelstva; dnes jsou Paseky nad Jizerou, horská obec na pomezí Jizerských Hor a západních Krkonoš, vyhlášeným letoviskem a zimním střediskem. Za návštěvu zde stojí bezesporu Památník zapadlých vlastenců v budově bývalé místní fary v sousedství kostela sv. Václava z konce 18. století s působivým výhledem na západní Krkonoše.

Liberecký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje, Pozvánka na výlet
19.09.2019

​KARLOVARSKÝ KRAJ: Webová stránka vznikla především v souvislosti se zápisem hornické krajiny Krušných hor na Seznam světového dědictví UNESCO. Na mikrowebu najdete zajímavé informace, fota i videa, jež vás přimějí k tomu, abyste si hned naplánovali krušnohorský výlet.  Pro obyvatele kraje, jeho návštěvníky i obdivovatele Krušných hor jej připravila krajská destinační agentura Živý kraj.

 

Karlovarský kraj
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média
Co se děje
19.09.2019