úterý
23. července 2019
Svátek slaví: Libor
© Národní ústav lidové kultury Strážnice - plakát výstavy.Skromné umění - Tradiční řemesla v ČR

od 03.10.2013 do 31.10.2015

STRÁŽNICE: Národní ústav lidové kultury a Ministerstvo kultury ČR při příležitosti 10. výročí udílení cen Nositel lidové tradice otevře vernisáží konanou 3. října v 16 hod. výstavu Skromné umění – Tradiční řemesla v ČR. Výstava je pojata zcela inovativním způsobem.

Výstava bude prezentována ve výstavní galerii strážnického zámku od 3. října 2013 do 31. října 2015.

Autoři výstavy se snaží představit řemeslné výrobky v jejich přirozených polohách tak, jak byly nejběžněji vnímány. V polohách, kontextech a situacích, které vystihují podstatu těchto předmětů. Záměrem není běžné „uzavření“ exponátů do vitrín, naopak se snaží mezi návštěvníky a exponáty vyvolat interakci a nabídnout bezprostřední kontakt s nimi.

Ve stejném duchu budou koncipovány také vzdělávací programy pro školy, jež oproštěny od snahy o memorování obsáhlých popisů, využívají pro splnění vytyčených cílů především potenciál hry a pro starší návštěvníky také vlastní kritický úsudek.

Zdroj

Mohlo by vás také zajímat...

ČR, OSTRAVA: Slova našich oblíbených rapperů v životě mnohdy určují směr, jakým se vydáme dál. Rap má vliv. Proto chce ostravský RAPZZZ TÝM pod vedením Professora Caase fanouškům rapu umožnit přehledně procházet historií a vývojem rapové tvorby a dát mladým lidem možnost vybrat si, jaký rap ovlivní je.

Celá ČR, Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
22.07.2019

ČR: 22. července, začíná v USA, v Západní Virginii, 24. Jamboree – celosvětové skautské setkání. Z Česka na něj zamíří bezmála pět set skautů skautek, tedy nejpočetnější česká výprava všech dob. Historicky největší bude ale i samotné Jamboree, celkem se na akci chystá na pětačtyřicet tisíc skautů a skautek ze sto padesáti zemí světa. Společně vytvoří tábor zhruba o velikosti města Mladá Boleslav.

 

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Menšiny a cizinci
Zpráva týdne
19.07.2019

PRAHA: Letní dny vybízejí k aktivnímu odpočinku. Přečtěte si s dětmi knihu, prohlédněte si obrazy v galerii, nebo objevte nová místa, která ještě neznáte. K návštěvě vás zve řada kulturních institucí a památek.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
19.07.2019

KARLOVARSKÝ KRAJ: ​Mladí lidé z Aše a Selbu se zúčastní projektu "Evropa - velmi blízko", který se zaměří na společné aktivity umělců, vědců či odborníků v oblasti českého a bavorského příhraničí. Projekt plánovaný na jeden a půl roku získal podporu z programu EÚS 2014 - 2020 mezi Českou republikou a Svobodným státem Bavorsko.

Karlovarský kraj, zahraničí
Děti a mládež
Co se děje
17.07.2019