neděle
16. června 2019
Svátek slaví: Zbyněk
pozvánka na výstavu
© zdroj: www.kulturamb.czPozvánka do Templu na výstavu mladoboleslavských výtvarníků

MLADÁ BOLESLAV: Připravovaná výstava v městském paláci Templ představí díla mladoboleslavských výtvarníků Boženy Klavíkové a Jiřího Pešána. Zatímco Božena Klavíková zde vystaví své výtvory z keramiky, Jiří Pešán je doplní koláže a obrazy. Vernisáž výstavy se koná ve středu 24. dubna v 17 hodin.

od 24.04.2019 do 26.05.2019
17:00
Autor článku: 
TZ/ika

Výstava bude v Templu k vidění až do 26. května.

Jiří Pešán je mladoboleslavskému publiku dobře znám, a to i přesto, že malbu a koláže začal tvořit prakticky až v penzi. Kumulace nahromaděných zkušeností, které umístil do ohraničených kompozicí, nápaditost a volnost vyjádření pocitů, barevná formová citlivost abstrahující obsah, který nechá diváka v zamyšlení, to je Jiří Pešán.
Božena Klavíková sice pochází z jižních Čech, nyní ale své keramické obrazy tvoří v domácím ateliéru v Hrdlořezích u Mladé Boleslavi. Svá díla poprvé představila v roce 2002, od té doby má za sebou několik samostatných výstav, jednu z nich i v Pezinoku.

Mohlo by vás také zajímat...

BRNO: 1. 10. 2019 zahájí činnost nová česká platforma pro performativní umění sídlící v Brně s názvem Terén. Vzniká vedle renomovaných repertoárových divadel Husa na provázku a HaDivadlo jako třetí scéna brněnské městské organizace Centrum experimentálního divadla.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
13.06.2019

OSTRAVA: Před budovou radnice na Prokešově náměstí stojí 790 květináčů s bylinkami a teplomilnými travinami. Jedná se o instalaci spojenou s akcí Landscape Festival Ostrava 2019, která se zaměřuje na krajinu, město a veřejný prostor.

Moravskoslezský kraj
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
13.06.2019

ČR: Nejnovější román o událostech roku 1968 od autora bestselleru britského spisovatele Simona Mawera vychází jako audiokniha Pražské jaro v podání Roberta Hájka a Jana Teplého. Křest audioknihy za účasti režisérky a obou interpretů proběhl na veletrhu Svět knihy 2019.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
12.06.2019

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Porota unikátního srovnávacího průzkumu Místo pro život 2019 udělila Královéhradeckému kraji první místo. Tento projekt vyhodnocuje životní podmínky v jednotlivých krajích a snaží se upozorňovat na nejlepší regiony České republiky. Kraj získal prvenství už loni.

Královéhradecký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
12.06.2019