čtvrtek
19. září 2024
svátek slaví Zita
© Banner



Pilsner Fest 2019

PLZEŇ: Pilsner Fest přivítá návštěvníky v sobotu 5. října v areálu Plzeňského Prazdroje a na náměstí Republiky. Festival připomene 177. výročí uvaření první várky plzeňského ležáku v roce 1842, který inspiroval pivovary po celém světě. Návštěvníci se mohou těšit na pivo Pilsner Urquell i na bohatý doprovodný a hudební program

05.10.2019
Autor článku: 
luk

Již 177 let uplynulo od doby, kdy sládek Josef Groll uvařil první várku piva ze specifických českých surovin podle vlastní receptury. Vznikl tak zcela originální nápoj, který dal vzniknout nové kategorii piv jménem „Pils.“ „Ta je dnes vůbec nejrozšířenější pivní kategorií, náleží do ní asi 70 procent celosvětové pivní produkce. Právě úspěch piva typu pils, díky němuž zná plzeňský ležák celý svět, se stal hlavním tématem letošního Pilsner Festu,“ vysvětlil Martin Troup z Pilsner Urquell.

Neodmyslitelnou součástí Pilsner Festu je společný přípitek v 18:42, odkazující k roku 1842. Připíjet se bude současně přímo na nádvoří pivovaru a na náměstí Republiky. Na obou místech bude naražen speciální 177litrový dřevěný sud piva.

Veřejnosti bude přístupný i samotný pivovar. Kromě klasických prohlídek se hostům otevře také speciální festivalový okruh, který se zaměří jak na historii vodárenské věže, tak na proces výroby originálního ležáku. Součástí prohlídky bude i návštěva jinak nepřístupné bednárny korunovaná ochutnávkou nefiltrovaného piva čepovaného přímo z dubového sudu. Speciální prohlídky se budou konat každých 15 minut od 10 do 20 hodin.
Vstupenky je možné zakoupit online na www.prazdrojvisit.cz.

Připravený je i doprovodný program. Atmosféru na festivalu zpříjemní hudební program, k poslechu zahrají například kapely Post It, Michal Hrůza a kapela Hrůzy, Lake Malawi nebo Iné Kafe. Kromě hudby na pódiích je připraven program také v Mlýnské strouze, kde budou vystupovat pouliční umělci.

Na místo vzniku plzeňského originálu odveze zájemce z Prahy speciální vlak, který bude pro všechny účastníky festivalu zdarma. Vlak odjíždí v 10:30 z pražského Hlavního nádraží a zpět do Prahy se vrací ve 23:30. Cesta vlakem je zdarma.

Oficiální stránky Pilsner Festu jsou: www.pilsnerfest.cz.

Festival Pilsner Fest probíhá za partnerské podpory města Plzeň.
Vstup na Pilsner Fest je zdarma.

 

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

MOST: Divadelní Piknik Volyně, celostátní přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla se kvůli výstavbě obchodního centra na zahradě původního festivalového působiště přesune do Ústeckého kraje, konkrétně do Mostu.

Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.09.2024

ČR: Nakladatelství Galén právě vydalo knihu unikátní zpovědi dvou žen, které prožily část svého života se stejným narcistickým partnerem. Jejich příběhy doplňují autentická vyprávění dalších dvanácti žen, jež rovněž prošly zkušeností domácího násilí. Příběhy plné bolesti, strachu o děti a bezmoci v souvislosti s prokazováním psychického násilí se rozhodně nečtou lehce, ale mohou čtenáře varovat a zároveň jim pomoci.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
17.09.2024
HRADEC KRÁLOVÉ: Všichni určitě sledujete nepříznivou meteorologickou situaci, která je příčinou rušení a přesunu mnoha akcí. I my jako organizátoři akce Spray ´n´ chill, která měla proběhnout na mostu U Soutoku, jsme museli významně zasáhnout do programu. Vzhledem k programu a možnostem našich hostů jsme se rozhodli zítřejší večerní program zachovat a drobně rozšířit.

Program u mostu se pro tento týden ruší. Venkovní část akce chceme přesunout na pokud možno co nejbližší termín.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
13.09.2024

OSTRAVA: Ateliér výroby ostravského Divadla loutek absolvoval v létě mezinárodní pracovní stáž v Japonsku. V loutkovém divadle Ashiri-za ve městě Sapporo se účastníci během intenzivního týdenního workshopu učili výrobu tradičních japonských loutek joruri.

Sedmičlenný tým složený z řezbářů, dvou krejčových, malíře, výtvarníka a také vedoucího ateliéru, Jana Špačka, měl jedinečnou příležitost učit se od mistra Yabu, ředitele divadla Ashiri-za, které se specializuje na tuto starodávnou uměleckou techniku. Během týdenního workshopu si každý měl možnost vytvořit svou vlastní loutku. Švadleny si vyzkoušely šití kostýmů pro tyto loutky a měly možnost i nahlédnout do postupu výroby tradičního japonského kimona. Stáže se zúčastnili také loutkáři z Tchaj-wanu a Japonska a kromě workshopu byl prostor i pro prezentaci divadel z jednotlivých zemí pro veřejnost.
Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Hudba, Výtvarné umění, Ostatní, Vzdělávání
Co se děje
17.09.2024