neděle
16. června 2019
Svátek slaví: Zbyněk
© www.ostrava.czOSTRAVA se právem považuje za MĚSTO KULTURY

OSTRAVA: Z rozpočtu města je na kulturu určena částka 900,8 mil. korun. Jde o nejvyšší částku v historii Ostravy, která směřuje na podporu kultury. Částku ve výši 900,814 milionu korun tvoří náklady na provoz příspěvkových organizací a obchodních společností města v oblasti kultury, částka na investice a finanční podpory města (dotace, neinvestiční příspěvky a transfery). Na konkrétní investice je určeno více než 248 milionů, na dotace téměř 71 mil. korun.

Autor článku: 
luk

„Také v letošním roce jsme navýšili částku ve Fondu pro plánovanou výstavbu nové koncertní haly, aktuálně je v něm 200 milionů korun. S dalšími 20 miliony počítáme na dokončení modernizace Divadla Jiřího Myrona a 18 milionů bude vynaloženo na obměnu světel a zvuku v Divadle loutek Ostrava. Pokračovat budeme samozřejmě ve vytváření takových podmínek, aby se v Ostravě dařilo nejen městským, ale také dalším kulturním institucím. Jsem přesvědčen o tom, že kulturní nabídka v našem městě je bohatá, a že Ostrava je vnímaná jako město, ve kterém je nabídka vysoce kvalitní kultury samozřejmostí,“ řekl náměstek primátora Zbyněk Pražák.

 

Zdroj, přehled výdajů na kulturu v letech 2015 - 2019 a další informace  ZDE

Mohlo by vás také zajímat...

BRNO: 1. 10. 2019 zahájí činnost nová česká platforma pro performativní umění sídlící v Brně s názvem Terén. Vzniká vedle renomovaných repertoárových divadel Husa na provázku a HaDivadlo jako třetí scéna brněnské městské organizace Centrum experimentálního divadla.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
13.06.2019

OSTRAVA: Letošní sedmý ročník Landscape festivalu obrací svou pozornost k ostravské krajině. Záměrem je propojit historické centrum Ostravy s Dolní oblastí Vítkovice a Mariánskými Horami. Festival reaguje na některá problematická místa ve městě, která stojí za to kultivovat, dotvářet, najít pro ně nová řešení. 

Moravskoslezský kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
13.06.2019

OSTRAVA: Před budovou radnice na Prokešově náměstí stojí 790 květináčů s bylinkami a teplomilnými travinami. Jedná se o instalaci spojenou s akcí Landscape Festival Ostrava 2019, která se zaměřuje na krajinu, město a veřejný prostor.

Moravskoslezský kraj
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
13.06.2019

JIHLAVA: Podporovat živou kulturu je jedním z důležitých úkolů města. Proto Jihlava zpřístupní veřejný prostor a usnadní pořadatelům konání malých a komunitních kulturních akcí. Seznam uživatelsky vstřícných míst by měl být zveřejněn v průběhu léta.

Kraj Vysočina
Legislativa a ekonomika
Co se děje
13.06.2019