čtvrtek
9. dubna 2020
svátek slaví Dušan
Opravdoví Hrdinové
© PROTEXOpravdoví Hrdinové - nový projekt šíří optimismus a podporu zdravotníkům

PRAHA: Nově vzniklý webový projekt Opravdoví Hrdinové s jasným poselstvím má nově sloužit především jako podpora a poděkování lidem, kteří denně nasazují své životy nejen v první linii, a pomáhají nám tak všem přečkat tyto nelehké časy.

Autor článku: 
PROTEX!klapka

„Je neuvěřitelné, jak ke své práci mnozí přistupují s odhodláním a pokorou, tráví nespočet času v nasazení a po pracovní době ještě pokračují ve své dobročinnosti a obětavosti např. šitím roušek, nákupem pro sousedy či pomocí svým blízkým," zmiňuje web.

Součástí projektu je také inspirativní orchestrální skladba The Real Heroes, kterou složil český hudební skladatel Daniel Bordovský, známý především v zahraničí pod svou uměleckou přezdívkou Borrtex. Snahou je vyjádřit vděčnost a naději všem, kteří tvrdě pracují na překonání této novodobé krize, ať už jde o zdravotnický personál, příslušníky hasičských sborů, policisty, nebo například pokladní v obchodech, lékárníky na přepážkách či řidiče autobusů, tramvají, vlaků apod. Práva na užití skladby plánuje tvůrce nabídnout zdarma veškerým televizním stanicím včetně provozovatelů webového zpravodajství.

„Myslím, že i přes veškeré své negativní dopady, přináší tato doba něco dobrého. Lidé doma šijí roušky, více mezi sebou komunikují, spolupracují, pomáhají si navzájem a obecně mi přijdou vůči sobě i více ohleduplní. Velmi mě toto aktivní zapojení těší a rád bych také přispěl kouskem svého umění. Věřím, že má skladba dodá lidem naději a že je ještě více sjednotí. Cílem je ukázat našim opravdovým hrdinům společnou podporu, a že za nimi plně stojíme," doplňuje skladatel.

Pro účely většího šíření optimismu a vzájemné pomoci se autoři rozhodli vytvořit webové stránky, které podpořila také Fakultní nemocnice Ostrava a umožnila fotografce Natálii Hajnové zachytit momenty, ve kterých je nasazena zdravotní složka a městská policie přímo na odběrovém místě v areálu nemocnice v Ostravě.

„Určitě je teď nejdůležitější, abychom při sobě stáli, podporovali se a pomáhali si. Musíme věci přenechat na odbornících a důvěřovat jim. Mám radost, že jsem měla příležitost nafotit aktuální dění a dát lidem možnost vcítit se do situace našich hrdinů. Jsem pyšná na všechny, kteří jsou pro nás v současné situaci nenahraditelní," svěřila se spoluautorka projektu a fotografka Natálie.

„Rádi bychom využili tuto příležitost a požádali všechny, kteří máte tu možnost, o sdílení optimismu a pozitivního přístupu. Pokud můžete, vyjádřete svou podporu a vděk všem, kteří jsou tam venku a dělají svou práci, lidem, kteří to potřebují a zaslouží si to. Je to nejjednodušší způsob pomoci, kterým může přispět každý z nás. Určitě je tím nejen potěšíte, ale zaručeně také dodáte více energie k tomu, aby mohli pokračovat. Jsme v tom všichni společně. Buďme silní a mějme naději."

K šíření příspěvků na sociálních sítích má sloužit označení #OpravdoviHrdinove. Web je v plném rozsahu dostupný na adrese: https://www.opravdovihrdinove.eu/

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Městská knihovna v Praze, stejně jako další kulturní instituce, má z důvodu přijatých opatření proti šíření koronaviru zavřeno od pátku 13. 3. 2020. Co knihovna chystá za zavřenými dveřmi a co dělat, když vám dojdou domácí zásoby čtení?

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
Co se děje
08.04.2020

ČR: Finanční sbírka špičkového hráče na lesní roh a dirigenta Radka Baboráka, kterou vytvořil pro pomoc hudebníkům na volné noze, se setkala s mimořádným zájmem přispěvatelů i žadatelů. Již během prvního týdne byly vybrané finance přerozděleny mezi 40 žadatelů. Doposud překonala celková částka shromážděných finančních prostředků hranici 600 tisíc korun.

Celá ČR
Hudba, Ostatní
Co se děje
08.04.2020

TŘINEC: Téměř 600 přáníček k Velikonocům vytvořili během tří dnů dobrovolníci pro seniory. Chtějí udělat radost především těm, kteří nemohou nadcházející sváteční dny strávit se svými rodinami nebo budou během Velikonoc sami. S nápadem přišli zaměstnanci Knihovny Třinec a Senior Pointu.          

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři
Co se děje
08.04.2020

BRIXOVY DVORY: Ivo Stehlík je spisovatel, nakladatel, distributor knih a také někdejší dřevorubec. Se svou ženou žije ve starém statku u Volar na Šumavě. I v tomto zvláštním čase - stejně jako kdykoli předtím - využil velikonoční období nejen k fyzickému úklidu domu a jeho přípravě na svátky Kristova nanebevstoupení, ale především k úklidu své hlavy.

Celá ČR, Jihočeský kraj
Ostatní
Články a komentáře
07.04.2020