středa
16. ledna 2019
Svátek slaví: Ctirad
© Plakát"Betlémy a obyčeje od adventu do Tří králů"

KARLOVY VARY: Muzeum Karlovy Vary vás srdečně zve na výstavu "Betlémy a obyčeje od adventu do Tří králů". Výstava přiblížuje krajové zvyky, pranostiky a pověry na Karlovarsku v době od počátku adventu, během svátků vánočních, na Silvestra a Nový rok až do Tří králů. 

od 30.11.2017 do 07.01.2018
Autor článku: 
Romana Borusíková

Představuje historii betlémů a typických hraček z Krušnohoří, k vidění jsou historické betlémy ze sbírek Muzea Karlovy Vary a Muzea Cheb - skříňkové z oblasti Krušných hor i stavěné, například karlovarský betlém řezbáře Jiřího Laina.

 

Ing. Romana Borusíková
Muzeum Karlovy Vary

Mohlo by vás také zajímat...

KARLOVY VARY:  Ve foyer budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje právě probíhá výstava s názvem „100 let proměn hranic našich regionů“. Jejím cílem je představit široké veřejnosti historii reforem územně správního členění státu, a to prostřednictvím panelů, na nichž jsou zobrazeny nejenom historické, ale také nově vytvořené unikátní mapy.

Celá ČR, Karlovarský kraj
Ostatní
Co se děje
15.01.2019

KRÁSNÁ: V rámci pravidelné spolupráce obce Krásná a saského města Bad Elster se na 2. Adventní neděli 9. 12. 2018 setkala široká veřejnost u stromečku na návsi v obci Krásná. Zde byl připraven kulturní program v podobě hudebních vystoupení. 

Karlovarský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
07.01.2019

CHODOV: Stavba vrcholně barokního kostela sv. Vavřince započala v letech 1725–1733, dokončena však byla teprve před polovinou 19. století. Po 2. světové válce a vysídlení původního německého obyvatelstva začal kostel rychle chátrat a na přelomu milénia byl ve velice zanedbaném stavu, zatékalo do něj a vnější omítky opadávaly i s kusy zdiva.

Karlovarský kraj
Památky
Co se děje
02.01.2019

​KARLOVY VARY: V rámci vzdělávacího projektu neziskové organizace Post Bellum "Příběhy našich sousedů" vznikla unikátní publikace s názvem "Břemeno". Komiks vytvořil žákovský tým z Karlových Varů, který se projektu účastnil. Osobité vyprávění osudů pamětníka Antonína Otty doplňují metodické listy. Publikace tak může sloužit učitelům k výuce moderní historie.

Karlovarský kraj
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje, Nepřehlédněte
31.12.2018