úterý
16. ledna 2018
Svátek slaví: Ctirad
© AMU_Divadelní fakultaMezinárodní sympozium Katedry produkce DAMU

PRAHA: Ve dnech 22. a 23. listopadu 2017 organizuje Katedra produkce DAMU ve spolupráci s Pražským kreativním centrem už třetí ročník Mezinárodního sympozia KP, tentokrát na téma Data v umění - umění v datech.

od 22.11.2017 do 23.11.2017
Autor článku: 
Lucia Šimášková

O sympoziu: 

Sběr, vyhodnocování a interpretace relevantních statistických, výkonových i ekonometrických dat jsou pro kulturu zásadní z řady důvodů. Aktuální údaje jsou potřeba  pro strategické řízení uměleckých aktivit, pro tvorbu kulturních politik a strategií, pro kvantitativní i kvalitativní evaluaci projektů a v neposlední řadě i jako pramen využitelný pro výzkum v akademické sféře. Sympozium Data v umění - Umění v datech se zaměřuje na analýzu současné situace v ČR, přináší inspirativní zahraniční zkušenosti a nabízí vizi dalšího rozvoje této oblasti.

Součástí sympozia jsou přednášky zahraničních hostů, praktické workshopy s českými i zahraničními lektory, moderované panelové diskuse za účasti předních českých odborníků a tematické prezentace konkrétních projektů.
 

Program: 

22. 11. 2017 / středa 
9:30 - 11:00 Audience Finder, Audience Research, Business Development (přednáška) 
Jonathan Goodacre - The Audience Agency (UK) 

11:30 - 13:00 Český sen aneb Aktuální hráči na poli statistiky umění (panelová diskuze) 

Hosté: Mgr. Eva Merglová (NIPOS), Ing. Milan Dedera (ČSÚ), Mgr. Ondřej Svoboda a Mgr. Zuzana Jindrová (IDU), MgA. David Kašpar (IPR - Datová vize Prahy), MgA. Petr Prokop, Bc. Luboš Louženský (KP DAMU - CDDS)

14:00 - 15:30 Obchod na korze aneb Obchodní strategie divadel (panelová diskuze) 

Hosté: Jiří Adamík (Národní divadlo - vedoucí obchodního odboru), Michal Hrubý (Studio Dva), Štěpán Kubišta (Jatka78 - ředitel), Lukáš Průdek (Jihočeské divadlo - ředitel), Lukáš Jandač (GoOut - obchodní ředitel)

23. 11. 2017 - čtvrtek 
9:30 - 11:00 Evaluační procesy a využití dat v kultuře (přednáška) 
Péter Inkei - The Budapest Observatory

11:30 - 13:00 Chyť mě, když to dokážeš aneb Evropské grantové programy (panelová diskuze) 

Hosté: Eva Žáková - Kancelář Kreativní Evropa – Kultura (IDU), MgA. Daniela Zarodňanská (JAMU) a další 

14:00 - 15:30 Dům z karet aneb Grantové programy - cíle a evaluace (panelová diskuze) 

Hosté: Kateřina Kalistová (náměstkyně ministra kultury), Lenka Havlíková (X10 / Asociace nezávislých divadel), Václav Novotný (zastupitel hl.m. Prahy) a další 


Program celého sympozia je otevřen veřejnosti, vstup je volný, predchozí registrace vítána. 

Registrační formulář pro veřejnost: http://bit.ly/UmenivDatechRegistrace 

Sympozium katedry produkce Data v umění - umění v datech se koná v rámci Mezinárodního týdne divadelního managementu. 

Místo konání: Pražské kreativní centrum, Radniční domy, Malé náměstí 4 
 

Další informace: http://www.damu.cz/cs/katedry/katedra-produkce

Mohlo by vás také zajímat...

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Ve středu dne 3. ledna 2018 se v prostorách Krajského úřadu v Českých Budějovicích, U Zimního stadionu 1952/2, uskutečnila vernisáž výstavy "Ochotník - herec z ochoty". Výstavu podpořil Krajský úřad Jihočeského kraje, a je přístupná veřejnosti v měsíci lednu 2018 v otevíracích hodinách úřadu. 

Jihočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
16.01.2018

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Do témat jsou zahrnuta místa spojená s oslavou 100 let české státnosti, šlechtické ubytování, zážitkové pobyty a kaleidoskop. Koordinaci aktivit v cestovním ruchu při propagaci Středočeského kraje stvrdily memorandem o spolupráci krajské organizace destinačního managementu a Středočeská centrála cestovního ruchu.

 

 

 

 

Středočeský kraj
Cestovní ruch, Ostatní
Co se děje
16.01.2018

PRAHA: Divadlo Kámen vydalo mapu „Umělecká díla na sídlišti Ďáblice“, která mimo jiné upozorňuje na zcela ojedinělou a z velké části dochovanou výzdobu vstupních hal obytných domů na tomto sídlišti.

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Vzdělávání
Co se děje
16.01.2018

PRAHA: Fenomenální americký skladatel, dirigent, klavírista, pedagog, filantrop, filozof, pacifista, televizní star, osobnost renesančních rozměrů s nekonvenčními názory a neuvěřitelným charismatem – to byl Leonard Bernstein (1918 – 1990), který otevřel novou cestu k vnímání hudby, trvaje na tom, že hudební umění nejen může, ale přímo musí hrát zásadní roli v životě všech lidí.

Hl. m. Praha
Ostatní, Živé umění
Co se děje
16.01.2018