pátek
23. března 2018
Svátek slaví: Ivona
© AMU_Divadelní fakultaMezinárodní sympozium Katedry produkce DAMU

PRAHA: Ve dnech 22. a 23. listopadu 2017 organizuje Katedra produkce DAMU ve spolupráci s Pražským kreativním centrem už třetí ročník Mezinárodního sympozia KP, tentokrát na téma Data v umění - umění v datech.

od 22.11.2017 do 23.11.2017
Autor článku: 
Lucia Šimášková

O sympoziu: 

Sběr, vyhodnocování a interpretace relevantních statistických, výkonových i ekonometrických dat jsou pro kulturu zásadní z řady důvodů. Aktuální údaje jsou potřeba  pro strategické řízení uměleckých aktivit, pro tvorbu kulturních politik a strategií, pro kvantitativní i kvalitativní evaluaci projektů a v neposlední řadě i jako pramen využitelný pro výzkum v akademické sféře. Sympozium Data v umění - Umění v datech se zaměřuje na analýzu současné situace v ČR, přináší inspirativní zahraniční zkušenosti a nabízí vizi dalšího rozvoje této oblasti.

Součástí sympozia jsou přednášky zahraničních hostů, praktické workshopy s českými i zahraničními lektory, moderované panelové diskuse za účasti předních českých odborníků a tematické prezentace konkrétních projektů.
 

Program: 

22. 11. 2017 / středa 
9:30 - 11:00 Audience Finder, Audience Research, Business Development (přednáška) 
Jonathan Goodacre - The Audience Agency (UK) 

11:30 - 13:00 Český sen aneb Aktuální hráči na poli statistiky umění (panelová diskuze) 

Hosté: Mgr. Eva Merglová (NIPOS), Ing. Milan Dedera (ČSÚ), Mgr. Ondřej Svoboda a Mgr. Zuzana Jindrová (IDU), MgA. David Kašpar (IPR - Datová vize Prahy), MgA. Petr Prokop, Bc. Luboš Louženský (KP DAMU - CDDS)

14:00 - 15:30 Obchod na korze aneb Obchodní strategie divadel (panelová diskuze) 

Hosté: Jiří Adamík (Národní divadlo - vedoucí obchodního odboru), Michal Hrubý (Studio Dva), Štěpán Kubišta (Jatka78 - ředitel), Lukáš Průdek (Jihočeské divadlo - ředitel), Lukáš Jandač (GoOut - obchodní ředitel)

23. 11. 2017 - čtvrtek 
9:30 - 11:00 Evaluační procesy a využití dat v kultuře (přednáška) 
Péter Inkei - The Budapest Observatory

11:30 - 13:00 Chyť mě, když to dokážeš aneb Evropské grantové programy (panelová diskuze) 

Hosté: Eva Žáková - Kancelář Kreativní Evropa – Kultura (IDU), MgA. Daniela Zarodňanská (JAMU) a další 

14:00 - 15:30 Dům z karet aneb Grantové programy - cíle a evaluace (panelová diskuze) 

Hosté: Kateřina Kalistová (náměstkyně ministra kultury), Lenka Havlíková (X10 / Asociace nezávislých divadel), Václav Novotný (zastupitel hl.m. Prahy) a další 


Program celého sympozia je otevřen veřejnosti, vstup je volný, predchozí registrace vítána. 

Registrační formulář pro veřejnost: http://bit.ly/UmenivDatechRegistrace 

Sympozium katedry produkce Data v umění - umění v datech se koná v rámci Mezinárodního týdne divadelního managementu. 

Místo konání: Pražské kreativní centrum, Radniční domy, Malé náměstí 4 
 

Další informace: http://www.damu.cz/cs/katedry/katedra-produkce

Mohlo by vás také zajímat...

PÍSEK: Město Písek se sponzorsky podílelo na vzniku dokumentárního cyklu České houslové legendy, který na ČT art představí světově proslulou tzv. českou houslovou školu a připomene její význam v dějinách hudby. Cyklus známého houslisty Pavla Šporcla mapuje historii hry na housle v českých zemích, celosvětový úspěch našich houslistů a jejich učitelů i vliv české školy na vývoj houslové hry ve světě.

Celá ČR, Jihočeský kraj
Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
22.03.2018

ČR: Česká republika má nejhustší síť veřejných knihoven na světě, kterou ročně navštíví téměř 24 milionů čtenářů a návštěvníků. Jaká bude jejich budoucnost ve věku špičkových informačních technologií? Odpovědi na tyto otázky budou hledat účastníci kulatých stolů po celé České republice.

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
Nepřehlédněte
22.03.2018

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Za zhruba 1,6 milionu korun chce kraj nakoupit 14 uměleckých děl, které by měly obohatit sbírky Galerie Středočeského kraje (GASK). Na pořízení prací současných autorů může významně přispět ministerstvo kultury z evropských fondů.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Legislativa a ekonomika
Co se děje
22.03.2018

JIHLAVA: Nenápadný kamenný most u Henčova je nepoužívaná a takřka zapomenutá stavba, má ale svoji historickou hodnotu. Mostek byl postaven v druhé polovině 18. století jako součást císařské silnice dodnes nazývané stará brněnská cesta. Až do předválečných let sloužil na hlavní spojnici mezi Jihlavou a Brnem.

Kraj Vysočina
Památky
Co se děje
22.03.2018