pondělí
20. listopadu 2017
Svátek slaví: Nikola
© AMU_Divadelní fakultaMezinárodní sympozium Katedry produkce DAMU

PRAHA: Ve dnech 22. a 23. listopadu 2017 organizuje Katedra produkce DAMU ve spolupráci s Pražským kreativním centrem už třetí ročník Mezinárodního sympozia KP, tentokrát na téma Data v umění - umění v datech.

od 22.11.2017 do 23.11.2017
Autor článku: 
Lucia Šimášková

O sympoziu: 

Sběr, vyhodnocování a interpretace relevantních statistických, výkonových i ekonometrických dat jsou pro kulturu zásadní z řady důvodů. Aktuální údaje jsou potřeba  pro strategické řízení uměleckých aktivit, pro tvorbu kulturních politik a strategií, pro kvantitativní i kvalitativní evaluaci projektů a v neposlední řadě i jako pramen využitelný pro výzkum v akademické sféře. Sympozium Data v umění - Umění v datech se zaměřuje na analýzu současné situace v ČR, přináší inspirativní zahraniční zkušenosti a nabízí vizi dalšího rozvoje této oblasti.

Součástí sympozia jsou přednášky zahraničních hostů, praktické workshopy s českými i zahraničními lektory, moderované panelové diskuse za účasti předních českých odborníků a tematické prezentace konkrétních projektů.
 

Program: 

22. 11. 2017 / středa 
9:30 - 11:00 Audience Finder, Audience Research, Business Development (přednáška) 
Jonathan Goodacre - The Audience Agency (UK) 

11:30 - 13:00 Český sen aneb Aktuální hráči na poli statistiky umění (panelová diskuze) 

Hosté: Mgr. Eva Merglová (NIPOS), Ing. Milan Dedera (ČSÚ), Mgr. Ondřej Svoboda a Mgr. Zuzana Jindrová (IDU), MgA. David Kašpar (IPR - Datová vize Prahy), MgA. Petr Prokop, Bc. Luboš Louženský (KP DAMU - CDDS)

14:00 - 15:30 Obchod na korze aneb Obchodní strategie divadel (panelová diskuze) 

Hosté: Jiří Adamík (Národní divadlo - vedoucí obchodního odboru), Michal Hrubý (Studio Dva), Štěpán Kubišta (Jatka78 - ředitel), Lukáš Průdek (Jihočeské divadlo - ředitel), Lukáš Jandač (GoOut - obchodní ředitel)

23. 11. 2017 - čtvrtek 
9:30 - 11:00 Evaluační procesy a využití dat v kultuře (přednáška) 
Péter Inkei - The Budapest Observatory

11:30 - 13:00 Chyť mě, když to dokážeš aneb Evropské grantové programy (panelová diskuze) 

Hosté: Eva Žáková - Kancelář Kreativní Evropa – Kultura (IDU), MgA. Daniela Zarodňanská (JAMU) a další 

14:00 - 15:30 Dům z karet aneb Grantové programy - cíle a evaluace (panelová diskuze) 

Hosté: Kateřina Kalistová (náměstkyně ministra kultury), Lenka Havlíková (X10 / Asociace nezávislých divadel), Václav Novotný (zastupitel hl.m. Prahy) a další 


Program celého sympozia je otevřen veřejnosti, vstup je volný, predchozí registrace vítána. 

Registrační formulář pro veřejnost: http://bit.ly/UmenivDatechRegistrace 

Sympozium katedry produkce Data v umění - umění v datech se koná v rámci Mezinárodního týdne divadelního managementu. 

Místo konání: Pražské kreativní centrum, Radniční domy, Malé náměstí 4 
 

Další informace: http://www.damu.cz/cs/katedry/katedra-produkce

Mohlo by vás také zajímat...

BRNO: Brno uspělo v letošním ročníku zápisu do Sítě kreativních měst UNESCO. Zařadilo se tak po bok 180 měst z celého světa, z nichž se jen tři desítky zaměřují na stejnou uměleckou oblast jako Brno, tedy na hudbu. Z České republiky jde vedle Prahy teprve o druhé město přijaté do této sítě. Praha se ale profiluje jako město literatury.

Jihomoravský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Legislativa a ekonomika, Ostatní
Co se děje
20.11.2017

OPAVA: Oddělení audiovizuální tvorby pořádá 23. listopadu konferenci Proměny dramaturgie. Akce, kterou podpořilo Ministerstvo kultury, proběhne v aule Fakulty veřejných politik. Téma letošního ročníku zní: pedagogická východiska dramaturgie. Do Opavy tak přijedou špičkoví aktivní dramaturgové, kteří zároveň působí jako pedagogové na FAMU, JAMU, FAMO i VŠMU v Bratislavě.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
20.11.2017

PRAHA: Unikátní možnost projít si zatím neexistující část Smíchova nabídne od 21. listopadu pražské Centrum architektury a městského plánování (CAMP) v areálu Emauzského kláštera. Budoucí podobu nové čtvrti Smíchov City si návštěvníci prohlédnou díky virtuální realitě. Součástí výstavy „Smíchov: Od nádraží k nové čtvrti“ je i podrobný model projektu v měřítku 1:500. Návštěvníci uvidí rozložení ulic, domů a parků a dozví se více o řešení dopravní situace.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
20.11.2017

ČESKÁ REPUBLIKA: Pokud přemýšlíte nad tím, jaká knížka by dětem mohla udělat radost pod stromečkem, tady je náš tip: Fotoobrázková publikace k dokreslování, která potěší nejen děti, ale i rodiče - MOJE. Její autorka a nakladatelka Iveta Kulhavá, absolventka ústecké Fakulty Umění a Designu, ji zdokonalovala 8 let. 

Celá ČR
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
20.11.2017