sobota
20. října 2018
Svátek slaví: Vendelín
© AMU_Divadelní fakultaMezinárodní sympozium Katedry produkce DAMU

PRAHA: Ve dnech 22. a 23. listopadu 2017 organizuje Katedra produkce DAMU ve spolupráci s Pražským kreativním centrem už třetí ročník Mezinárodního sympozia KP, tentokrát na téma Data v umění - umění v datech.

od 22.11.2017 do 23.11.2017
Autor článku: 
Lucia Šimášková

O sympoziu: 

Sběr, vyhodnocování a interpretace relevantních statistických, výkonových i ekonometrických dat jsou pro kulturu zásadní z řady důvodů. Aktuální údaje jsou potřeba  pro strategické řízení uměleckých aktivit, pro tvorbu kulturních politik a strategií, pro kvantitativní i kvalitativní evaluaci projektů a v neposlední řadě i jako pramen využitelný pro výzkum v akademické sféře. Sympozium Data v umění - Umění v datech se zaměřuje na analýzu současné situace v ČR, přináší inspirativní zahraniční zkušenosti a nabízí vizi dalšího rozvoje této oblasti.

Součástí sympozia jsou přednášky zahraničních hostů, praktické workshopy s českými i zahraničními lektory, moderované panelové diskuse za účasti předních českých odborníků a tematické prezentace konkrétních projektů.
 

Program: 

22. 11. 2017 / středa 
9:30 - 11:00 Audience Finder, Audience Research, Business Development (přednáška) 
Jonathan Goodacre - The Audience Agency (UK) 

11:30 - 13:00 Český sen aneb Aktuální hráči na poli statistiky umění (panelová diskuze) 

Hosté: Mgr. Eva Merglová (NIPOS), Ing. Milan Dedera (ČSÚ), Mgr. Ondřej Svoboda a Mgr. Zuzana Jindrová (IDU), MgA. David Kašpar (IPR - Datová vize Prahy), MgA. Petr Prokop, Bc. Luboš Louženský (KP DAMU - CDDS)

14:00 - 15:30 Obchod na korze aneb Obchodní strategie divadel (panelová diskuze) 

Hosté: Jiří Adamík (Národní divadlo - vedoucí obchodního odboru), Michal Hrubý (Studio Dva), Štěpán Kubišta (Jatka78 - ředitel), Lukáš Průdek (Jihočeské divadlo - ředitel), Lukáš Jandač (GoOut - obchodní ředitel)

23. 11. 2017 - čtvrtek 
9:30 - 11:00 Evaluační procesy a využití dat v kultuře (přednáška) 
Péter Inkei - The Budapest Observatory

11:30 - 13:00 Chyť mě, když to dokážeš aneb Evropské grantové programy (panelová diskuze) 

Hosté: Eva Žáková - Kancelář Kreativní Evropa – Kultura (IDU), MgA. Daniela Zarodňanská (JAMU) a další 

14:00 - 15:30 Dům z karet aneb Grantové programy - cíle a evaluace (panelová diskuze) 

Hosté: Kateřina Kalistová (náměstkyně ministra kultury), Lenka Havlíková (X10 / Asociace nezávislých divadel), Václav Novotný (zastupitel hl.m. Prahy) a další 


Program celého sympozia je otevřen veřejnosti, vstup je volný, predchozí registrace vítána. 

Registrační formulář pro veřejnost: http://bit.ly/UmenivDatechRegistrace 

Sympozium katedry produkce Data v umění - umění v datech se koná v rámci Mezinárodního týdne divadelního managementu. 

Místo konání: Pražské kreativní centrum, Radniční domy, Malé náměstí 4 
 

Další informace: http://www.damu.cz/cs/katedry/katedra-produkce

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Nejnovější próza českého spisovatele Jaroslava Rudiše právě vychází zároveň jako kniha i audiokniha ČESKÝ RÁJ v podání Petra Čtvrtníčka. Parta chlapů se pravidelně po celou sezonu schází ve staré sauně za městem. Potí svoje těla i duše. Vyprávění o současných mužích, jejichž touhy a sny se soustředí na tajemný svět za vysokou zdí, který možná obývají ženy…

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
18.10.2018

PRAHA: V České republice doposud neexistovalo filmové muzeum. To se ale zanedlouho změní – filmové muzeum NaFilM v prosinci přivítá své první návštěvníky. Sídlit bude v centru Prahy, v historické budově Mozarteum. Vstupenky jsou již teď k zakoupení na Hithitu.

 

 

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
18.10.2018

PRAHA: Na sklonku roku 1918 se v pražském kině Světozor uskutečnila první filmová projekce. Sto let poté, konkrétně 11. října, se návštěvníci pražského kina Světozor vedle stávajících dvou dočkali také nového třetího sálu. Díky němu bude moci kino sídlící ve Vodičkově ulici uvádět přes čtyři stovky filmových projekcí měsíčně, rozšíří svou dramaturgii a také zprovozní samoobslužný bar založený na vzájemné důvěře.

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
19.10.2018

ČR: Cílem Nadačního fondu Magdaleny Kožené je podpořit a zviditelnit význam uměleckého vzdělávání v naší společnosti. Také za tím účelem vznikl stipendijní program MenART, který míří do základních uměleckých škol s cílem podpořit vyhledávání, rozvoj a podporu mladých talentů, a inspirovat pedagogy, kteří se jejich výuce věnují.

 
Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
18.10.2018