pondělí
16. září 2019
Svátek slaví: Ludmila
Přemysl Rut
© zdroj: www.mestskadivadlaprazska.czKronika Městských divadel pražských opět s Přemyslem Rutem

PRAHA: Městská divadla pražská zvou k návštěvě cyklu Kronika věnovanému bohaté historii MDP. Znalec dějin české písně prof. Přemysl Rut zasedne již po druhé k pianu a uvede v pořadu Písničky z Vodičkovy II. výběr z písňové tvorby spojené s jednotlivými scénami Městských divadel pražských. Nepůjde přitom jen o ty největší hity: především bychom se měli věnovat klenotům téměř zapomenutým.

14.09.2019
15:00
Autor článku: 
TZ/ika

Otevření Kroniky v nové sezóně proběhne již tuto sobotu 14. 9. 2019 od 15:00 na Malé scéně divadla ABC! Začneme hezky zvesela a společně přivítáme Přemysla Ruta, který nám s přáteli zahraje a zazpívá. Naváže tak na svůj úspěšný pořad z minulého roku a rozšíří ho o nové písně. Jste srdečně zváni! Chybět nebude ani káva a oblíbené sušenky.

Z pořadů Kronika Městských divadel pražských budeme oblíbená témata opakovat a přidáme i několik dalších. Pokud Vám v minulosti něco uniklo, sledujte naši nabídku na webových stránkách.

https://www.mestskadivadlaprazska.cz/vzdelavani/kronika/

Těšíme se na viděnou v našich divadlech!

 

Mohlo by vás také zajímat...

PARDUBICE: Červené kontejnery na elektroodpad nejsou na území Pardubic žádnou novinkou, ovšem co je nového, je jejich propojení s uměním. Pardubice tento měsíc převzaly speciální kontejner s graffiti designem a zapojily se tak do projektu Umění třídit, který organizuje společnost ASEKOL, jedna z firem zajišťujících pro město sběr vyřazených elektrospotřebičů.

Pardubický kraj
Ostatní, Živé umění
Co se děje
13.09.2019

OLOMOUC: Osvětu a umění spojuje společnost ASEKOL, která se zabývá sběrem vysloužilého elektra. Pod hlavičkou projektu „Umění třídit“ umístila v Olomouci červený kontejner obohacený o graffiti design. Na uměleckých a zároveň funkčních instalacích zpodobnili výtvarníci a sprejeři pod vedením Nikoly Vavrouse (Khomy) daná města a jejich dominanty.

Olomoucký kraj
Ostatní, Živé umění
Co se děje
13.09.2019

ČR: Jména nominovaných umělců na Ceny Thálie za sezonu 2018/2019 jsou už známa. V kategorii Opera byla podruhé nominována za mimořádný jevištní výkon také sopranistka Kateřina Kněžíková. Poprvé se jí této pocty dostalo loni za roli Adiny v v Donizettiho opeře Nápoj lásky v Mahenově divadla, scéně brněnského Národního divadla. Letos byla nominací oceněna její titulní role v opeře Bohuslava Martinů Julietta aneb Snář v ostravském Divadle Antonína Dvořáka, scéně Národního divadla moravskoslezského.

Celá ČR
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
11.09.2019

ČR: Nová publikace Markéty Hánové Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích, kterou právě vydává Národní galerie Praha, přináší poprvé ucelený pohled na historii sběratelství japonských dřevořezů v Čechách a na Moravě. Ve třech kapitolách seznamuje se základními typy japonských dřevořezů a soustřeďuje se na portréty jednotlivých sběratelů a strukturu jejich kolekcí. Vyzdvihuje význam sběratelství japonských dřevořezů spočívající zejména v obohacení výtvarného jazyka a estetiky na české umělecké scéně přelomu 19. a 20. století.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
10.09.2019