sobota
21. července 2018
Svátek slaví: VítězslavJihočeský kompas 2013

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Již pošesté se v DK Metropol v Českých Budějovicích koná od 5. do 6. dubna Jihočeský kompas. Jedná se o nejvýznamnější regionální a meziregionální nabídku cestovního ruchu, turistiky a využití volného času ve spolupráci se zahraničními partnery.

Cílovou skupinou jsou jak subjekty působící v oblasti cestovního ruchu, tak i klienti a návštěvníci. Jihočeský kompas se zaměřuje na vyhledávání a propagaci nových turistických příležitostí daleko přesahujících hranice kraje.
Veletrh se těší dobré pozornosti odborných médií, tisku, rozhlasu a TV.

I letos se zúčastní veletrhu sdružení KELTOVINY, které se zabývá westernovými vystoupeními a tvorbou internetového časopisu. K dispozici budou propagační materiály i slevy na vystoupení. Společně nabídne a představí svou činnost s Keltovinami i Pohodáři VSKH se svojí nabídkou letních dětských táborů a kroužků. A řada dalších kulturních subjektů nejen z Jihočeského kra­je.

Ne každý kompas ale ukazuje k cíli.
Cílem Jihočeského kompasu je propagace koncepčního myšleni a kreativity v cestovním ruchu.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Geisslers Hofcomoedianten v netradičních interiérech i pod širým nebem. Přichází léto a to patří tradičně kočovnému divadelnímu životu.

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
20.07.2018

MALENOVICE: Hrad v Malenovicích se stane hlavní kulisou jednoho ze třinácti dílů rodinného seriálu kriminálka 5.C. Z důvodů natáčení bude památka a její nejbližší okolí ve dnech 23.–28. 7. 2018 pro veřejnost uzavřena. Štáb děkuje všem obyvatelům Malenovic i návštěvníkům hradu za pochopení.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
19.07.2018

​BRNO: Měsíc autorského čtení  je na pořadu po celý červenec v pěti středoevropských městech. V Brně konkrétně v Divadle Husa na provázku. S letošním zahraničním hostem, s tureckými autory, se mohou Brňané průběžně seznamovat i prostřednictvím panelů umístěných na Malinovského náměstí.

Jihomoravský kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
19.07.2018

PLZEŇ: Osm desítek účastníků z celé České republiky i ze Slovenska přijelo do Plzně na pětidenní Taneční camp seniorů Plzeň 2018. Ten pořádá Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM. Pro tanečníky připravilo dvě desítky workshopů různorodých tanečních stylů, které vedou profesionální lektoři.

Plzeňský kraj
Senioři, Vzdělávání
Co se děje
19.07.2018