neděle
23. července 2017
Svátek slaví: LiborJihočeský kompas 2013

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Již pošesté se v DK Metropol v Českých Budějovicích koná od 5. do 6. dubna Jihočeský kompas. Jedná se o nejvýznamnější regionální a meziregionální nabídku cestovního ruchu, turistiky a využití volného času ve spolupráci se zahraničními partnery.

Cílovou skupinou jsou jak subjekty působící v oblasti cestovního ruchu, tak i klienti a návštěvníci. Jihočeský kompas se zaměřuje na vyhledávání a propagaci nových turistických příležitostí daleko přesahujících hranice kraje.
Veletrh se těší dobré pozornosti odborných médií, tisku, rozhlasu a TV.

I letos se zúčastní veletrhu sdružení KELTOVINY, které se zabývá westernovými vystoupeními a tvorbou internetového časopisu. K dispozici budou propagační materiály i slevy na vystoupení. Společně nabídne a představí svou činnost s Keltovinami i Pohodáři VSKH se svojí nabídkou letních dětských táborů a kroužků. A řada dalších kulturních subjektů nejen z Jihočeského kra­je.

Ne každý kompas ale ukazuje k cíli.
Cílem Jihočeského kompasu je propagace koncepčního myšleni a kreativity v cestovním ruchu.

Mohlo by vás také zajímat...

HOŘICE: Výstava Max Švabinský - Nic mimo umění v Galerii plastik v Hořicích je připravena u příležitosti 100. výročí první samostatné prezentace grafického díla Maxe Švabinského, která proběhla v Hořicích v květnu a červnu roku 1917. Slavnostní vernisáž zahájila vnučka paní Zuzana Nováková se synem. O hudební doprovod se postarala violistka Jitka Hosprová.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
21.07.2017

VALDŠTEJN: Pro středeční podvečer 12. července 2017 bylo na hradě Valdštejně naplánováno uvedení rockového oratoria Jan Křtitel turnovské skupiny Nothingham. Odpolední dešťové přeháňky si však vynutily změnu plánu a koncert byl z nádvoří operativně přesunut do kaple sv. Jana Nepomuckého. Za to, že kaple tak vstřícně přijala rockové tóny, patří velký dík nejen jí, ale také mistru zvukaři a všem hudebníkům – ti všichni přistoupili ke hraní v tomto sakrálním prostoru s velkou pokorou a citlivostí.

Liberecký kraj
Památky, Živé umění
Co se děje
21.07.2017

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čech v Hradci Králové představilo koncem června návrh nové přírodovědecké expozice, která vznikne v rekonstruovaném objektu Vrbenského kasáren. Návštěvníci v moderně řešeném výstavním prostoru spatří nejen rozsáhlé sbírky rostlin a živočichů žijících na území Královéhradeckého kraje, ale také kostru žirafy a nález mamuta ze Svobodných Dvorů. K výsledné podobě muzea se přitom mohou vyjádřit také sami návštěvníci.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
20.07.2017

KRNOV: Město Krnov vyhlašuje fotografickou soutěž „Krnov hledáčkem fotoaparátu“. Cílem soutěže je vytvoření stolního kalendáře na rok 2019, který bude k dostání v příštím roce. Šanci na zveřejnění v kalendáři má 54 fotografií. Do soutěže mohou zaslat fotografie všichni, kteří rádi fotí, a to bez rozdílu věku či místa trvalého bydliště. Uzávěrka je 31. 3. 2018.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.07.2017