úterý
20. března 2018
Svátek slaví: SvětlanaJihočeský kompas 2013

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Již pošesté se v DK Metropol v Českých Budějovicích koná od 5. do 6. dubna Jihočeský kompas. Jedná se o nejvýznamnější regionální a meziregionální nabídku cestovního ruchu, turistiky a využití volného času ve spolupráci se zahraničními partnery.

Cílovou skupinou jsou jak subjekty působící v oblasti cestovního ruchu, tak i klienti a návštěvníci. Jihočeský kompas se zaměřuje na vyhledávání a propagaci nových turistických příležitostí daleko přesahujících hranice kraje.
Veletrh se těší dobré pozornosti odborných médií, tisku, rozhlasu a TV.

I letos se zúčastní veletrhu sdružení KELTOVINY, které se zabývá westernovými vystoupeními a tvorbou internetového časopisu. K dispozici budou propagační materiály i slevy na vystoupení. Společně nabídne a představí svou činnost s Keltovinami i Pohodáři VSKH se svojí nabídkou letních dětských táborů a kroužků. A řada dalších kulturních subjektů nejen z Jihočeského kra­je.

Ne každý kompas ale ukazuje k cíli.
Cílem Jihočeského kompasu je propagace koncepčního myšleni a kreativity v cestovním ruchu.

Mohlo by vás také zajímat...

OSTRAVA: Divadelníci z Komorní scény Aréna si připsali další skvělý úspěch. Potřetí za sebou a počtvrté v historii se stali Divadlem roku. Tím výčet úspěchů nekončí. Aréna zvítězila i v kategorii Poprvé uvedená česká hra, a to Smířením. Autorem oceněné hry je Tomáš Vůjtek a režisérem Ivan Krejčí.  

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
19.03.2018

BROUMOV: V úterý 20. března od 16 h se v sále Dřevník broumovského kláštera uskuteční slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů, který dokumentární tvorbou přibližuje vzpomínky pamětníků z Broumovska. 

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
19.03.2018

ČR: Dokument o životě a díle režiséra Miloše Formana, náhled do soukromé korespondence Franze Kafky s jeho celoživotní múzou Milenou Jesenskou, příběh nejmladšího města České republiky – Havířova, rybí obři v českých vodách nebo portrét kultovní postavy Josefa Spejbla, která v příštím roce oslaví sté narozeniny. To je jen několik málo témat aktuálně připravovaných dokumentů České televize.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
19.03.2018

ČR: Světový den divadla pro děti a mládež je akce, která je propagována a oslavována sloganem „Přiveďte dnes dítě do divadla“. Vzkaz ke Světému dni divadla 2018 od Yvetti Hardie, presidentky Assitej, najdete ZDE.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Co se děje
19.03.2018