úterý
23. července 2019
Svátek slaví: Libor
© Vlajky spolupracujících zemíHudební a taneční vzdělávání dětí a mládeže podpoří evropská dotace

KARLOVARSKÝ KRAJ: ​Malí hudebníci a tanečníci z Chebska, Sokolovska a Karlovarska se budou moci účastnit společných prázdninových pobytů, workshopů a dalších aktivit s dětmi ze sousedního Saska. Projekt s názvem „Hvězdy Fanie – hranice překračující hudební a taneční vzdělávání pro děti a mládež” totiž získá finanční podporu z přeshraničního programu Evropské územní spolupráce 2014 - 2020 mezi ČR a Svobodným státem Sasko.

 

 

Autor článku: 
luk

Rozhodli o tom členové Monitorovacího výboru tohoto programu na svém květnovém zasedání.

Hlavním cílem projektu je nabídnout vysoce kvalitní vzdělání zahrnující jak hudební, tak i taneční výchovu německým a českým dětem ve věku 5 – 14 let na obou stranách hranice. „Děti se zúčastní týdenních prázdninových pobytů a vícedenních workshopů, nastudují a společně uvedou představení hudebního divadla "Hvězdy Fanie". Dále se uskuteční 4 víkendové worshopy, během kterých se děti v malých skupinkách seznámí s jednotlivými hudebními nástroji, jako je bongo, bicí a xylofon. Kromě hudebních a tanečních dovedností budou mít možnost zlepšit komunikaci v cizím jazyce a najít nové kamarády,“ uvedl krajský radní Josef Janů. Další důležitou aktivitou je 20 dvoudenních workshopů, během kterých bude probíhat výměna zkušeností mezi hudebními a tanečními pedagogy. Dojde tak k posílení a zintenzivnění stávajícího partnerství obou projektových partnerů. Projekt dostane podporu ve výši 167 058,60 Euro.
 
Bližší informace k přeshraniční spolupráci a nabídce konzultací k podmínkám přiznání dotace  naleznou zájemci na stránkách programu

 
 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Před čtvrt stoletím, tedy 25 lety, se konala v pražském Divadle Spirála české premiéra rockového muzikálu Tima Rice a Andrew Lloyda Webbera Jesus Christ Superstar. Přesně na den to bylo 22. července parného léta 1994.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
22.07.2019

ČR, OSTRAVA: Slova našich oblíbených rapperů v životě mnohdy určují směr, jakým se vydáme dál. Rap má vliv. Proto chce ostravský RAPZZZ TÝM pod vedením Professora Caase fanouškům rapu umožnit přehledně procházet historií a vývojem rapové tvorby a dát mladým lidem možnost vybrat si, jaký rap ovlivní je.

Celá ČR, Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
22.07.2019

TEPLICE: Město je spojováno s pobyty básníka Johanna Wolfganga von Goetha, což připomíná i nově vyhlášená literární soutěž určená autorům od 16 let. Zúčastnit se jí může kdokoli odkudkoli, předávání cen proběhne v Teplicích. Soutěž připravily Regionální knihovna Teplice, mediální dům COMPUTER MEDIA a Nadační fond GRÁCIE. Poslat můžete báseň, fejeton i povídku.

Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.07.2019

ČR: Vyfoťe se s tím, co pro Vás představuje kultura. S rozečtenou knihou, při sledování filmu, na pivu s přáteli nebo na svém oblíbeném místě, uprostřed velkoměsta nebo přírodní rezervace. Fotky s námi sdílejte pod hashtagem #kulturatvorievropu na sociálních sítích: @kreativnievropa.cz.

Celá ČR
Soutěže a festivaly
Co se děje
22.07.2019