sobota
16. listopadu 2019
Svátek slaví: Otmar
© Vlajky spolupracujících zemíHudební a taneční vzdělávání dětí a mládeže podpoří evropská dotace

KARLOVARSKÝ KRAJ: ​Malí hudebníci a tanečníci z Chebska, Sokolovska a Karlovarska se budou moci účastnit společných prázdninových pobytů, workshopů a dalších aktivit s dětmi ze sousedního Saska. Projekt s názvem „Hvězdy Fanie – hranice překračující hudební a taneční vzdělávání pro děti a mládež” totiž získá finanční podporu z přeshraničního programu Evropské územní spolupráce 2014 - 2020 mezi ČR a Svobodným státem Sasko.

 

 

Autor článku: 
luk

Rozhodli o tom členové Monitorovacího výboru tohoto programu na svém květnovém zasedání.

Hlavním cílem projektu je nabídnout vysoce kvalitní vzdělání zahrnující jak hudební, tak i taneční výchovu německým a českým dětem ve věku 5 – 14 let na obou stranách hranice. „Děti se zúčastní týdenních prázdninových pobytů a vícedenních workshopů, nastudují a společně uvedou představení hudebního divadla "Hvězdy Fanie". Dále se uskuteční 4 víkendové worshopy, během kterých se děti v malých skupinkách seznámí s jednotlivými hudebními nástroji, jako je bongo, bicí a xylofon. Kromě hudebních a tanečních dovedností budou mít možnost zlepšit komunikaci v cizím jazyce a najít nové kamarády,“ uvedl krajský radní Josef Janů. Další důležitou aktivitou je 20 dvoudenních workshopů, během kterých bude probíhat výměna zkušeností mezi hudebními a tanečními pedagogy. Dojde tak k posílení a zintenzivnění stávajícího partnerství obou projektových partnerů. Projekt dostane podporu ve výši 167 058,60 Euro.
 
Bližší informace k přeshraniční spolupráci a nabídce konzultací k podmínkám přiznání dotace  naleznou zájemci na stránkách programu

 
 

Mohlo by vás také zajímat...

ČELÁKOVICE: V sobotu 9. listopadu 2019 se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Čelákovicích uskutečnil koncert Tria barokní hudby. Komorní produkce střídaly sólové varhanní skladby čelákovického skladatele Jana Zacha (1713  - 1775) a dalších komponistů, kteří se ve svých skladbách jeho hudebními tématy inspirovali. Badatelské úsilí Tomáše Thona v tomto směru je shrnuto v titulu Varhanní skladby Jana Zacha (Artthon, 2019). Koncert se konal u slavnostní příležitosti jeho vydání.

Středočeský kraj
Památky, Živé umění
Co se děje
15.11.2019

ČR: Kompilace největších hitů Marie Rottrové Všechno nejlepší..., která původně vyšla na podzim roku 2003, patří mezi prodejem vůbec nejúspěšnější CD tituly v novodobé historii Supraphonu. Sestava dvanácti písniček, limitovaná stopáží LP záznamu, nyní vychází také na vinylu, tradičním zvukovém formátu této hudbě velmi slušícímu. Skladby si vybrala, doplnila a také seřadila paní Marie sama.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
15.11.2019

ČR: Po úspěšném albu Čtyřicítka, které zpěvačka Lenka Nová vydala před třemi lety spolu s textařem Michalem Horáčkem, chystá novinku nazvanou Dopisy. Album inspirované skutečnými dopisy jejích fanoušků vyjde na jaře roku 2020, nicméně už nyní desku předznamenává první singl s názvem Adresa: Nebe.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
15.11.2019

ZLÍN: Největší současná osobnost v oboru dramaturgie a scenáristiky, Australanka Linda Aronson, zavítala ve dnech 2.–7. listopadu do Zlína. Světová expertka, která ve své praxi běžně spolupracuje s oscarovými tvůrci, přijela na pozvání ateliéru Audiovizuální tvorba UTB. Pro jeho studenty navíc připravila sérii odborných workshopů. Co na zlínské začínající tvůrce říká? „Měli by se méně stydět. Jsou velmi talentovaní.“    

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
12.11.2019