pondělí
24. února 2020
svátek slaví Matěj
KD Plzeňka
© Zdroj: Trilobit BerounFilmové ceny TRILOBIT BEROUN 2016

Autor článku: 
Barbora Dušková

BEROUN: Hned několik novinek provází další ročník filmových cen TRILOBIT BEROUN 2016, které se tradičně udělují v městě Beroun, letos již po šestnácté.

V klání o některou z dvanácti cen tohoto ročníku se utká celkem 109 přihlášených titulů – hraných, dokumentárních, animovaných, zpravodajských či publicistických, jež bude klasifikovat hlavní porota v čele s předsedou Vladimírem Justem, a 26 titulů, jež vyhodnotí dětská porota, přičemž některé z nich jsou i několikadílnými cykly či seriály.
TRILOBIT BEROUN 2016 se koná ve spolupráci Českého filmového a televizního svazu FITES, z.s., Městského kulturního centra Beroun a města Beroun.
Scénou pro vyhlášení nejhodnotnějších českých audiovizuálních děl za uplynulý rok se vůbec poprvé stane moderní a po rozsáhlé rekonstrukci nedlouho otevřený Kulturní dům Plzeňka. V centru dění od moderátorského pultu bude premiérově k divákům promlouvat oblíbený herec a moderátor Jan Kraus, jehož účast dává v průběhu večera tušit mnoho momentů svérázného humoru.
Letošní již 29. ročník navíc historicky poprvé vstoupí na televizní obrazovku formou přímého přenosu, vysílaného na programu ČT art.

Slavnostní ceremoniál TRILOBIT BEROUN 2016 se odehraje v sobotu 16. ledna 2016, a tentokrát láká k účasti také zájemce z řad veřejnosti.

Udílení cen se koná ve spolupráci Českého filmového a televizního svazu FITES, z.s., Městského kulturního centra Beroun a města Beroun.
Ceny TRILOBIT BEROUN, jejichž trofejí jsou křišťálové plastiky symbolicky s motivem trilobita či bustou Václava Havla, Josefa Škvoreckého a Vladislava Vančury podle příslušného ocenění, se každoročně udělují za uměleckou kvalitu filmových děl či jejich přínos v oboru audiovizuální tvorby a od doby svého vzniku v 60. letech minulého století se již staly raritou. V českém prostředí platí za jedny z nejstarších filmových a televizních ocenění. Navíc ve svém oboru patří mezi nejprestižnější a současně je nejobtížnější je získat. Držiteli cen TRILOBIT se v minulosti stali například Zdeněk Svěrák, Miloš Forman, Jiří Menzel, Jan Švankmajer, Robert Sedláček, Karel Roden, Jiří Mádl, Daniela Drtinová s Martinem Veselovským a mnoho dalších.
V klání o některou z dvanácti cen tohoto ročníku se utká celkem 109 přihlášených titulů – hraných, dokumentárních, animovaných, zpravodajských či publicistických, jež bude klasifikovat hlavní porota, a 26 titulů, jež vyhodnotí dětská porota, přičemž některé z nich jsou i několikadílnými cykly či seriály. Filmoví fanoušci, stejně jako příznivci „Trilobitů“ se i letos dočkají fundovaných komentářů na slovo vzatých porotců, podobně jako nezaměnitelných verdiktů dětské poroty.

Více v přiložené TZ

Barbora Dušková
Tisková mluvčí Trilobit Beroun 2016
Tel.: 777 854 650
E-mail: Trilobit.Beroun@fites.cz

Mohlo by vás také zajímat...

MĚLNÍK: V Mělníku v neděli voněly jitrnice, teklo pivo, zpívalo se a hrálo. I přes nepřízeň počasí se masopustního průvodu zúčastnilo přes 300 lidí.

Středočeský kraj
Děti a mládež, Lidová kultura, Senioři
Co se děje
24.02.2020

TŘINEC: Od konce ledna se proměnilo několik autobusových zastávek v Třinci ve výstavní plochy, na kterých jsou k vidění fotografie Dariny Kubikové a Tanasise. Výstava z cyklu Zastavení u umění nese název Enviromentální žal. Galerie města Třince v čele s kurátorkou Katarínou Klusovou tím reaguje na aktuální klimatické změny.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Ostatní
Co se děje
21.02.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čechv v Hradci Králové zve na dvě poslední komentované prohlídky výstavy Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, které proběhnou 27. února a 18. března vždy od 16:30 hodin.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
21.02.2020

PODĚBRADY: „Když něco tvoříte, kreslíte, skládáte věci a podobně, kreativně používáte obě ruce, je to pro váš mozek velice příznivé,“ tvrdí americká lékařka Kelly Lambertová z univerzity v Richmondu. A dodává, že pokud něco děláme rukama, ovlivňuje to náš mozek, jak bychom brali léky na uklidnění a navíc nám výsledek naší práce přináší mimořádné uspokojení.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Senioři, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.02.2020