úterý
15. října 2019
Svátek slaví: Tereza
Performance Wild Vlees
© Archiv pořadateleFestival Obnaženi s podtitulem „Sami sebou“ přiveze do Podkrušnohoří performery z Holandska, slam poetry a zapojí místní umělce

CHOMUTOV:  To nejlepší z české slam poetry, performance z Holandska i Česka nebo výtvarná díla tvořená v ulicích – nabídne od 21. do 24. srpna chomutovský festival Obnaženi. Již 16. ročník podkrušnohorské tanečně-výtvarné akce tentokrát nese podtitul „Sami sebou“.

 

od 21.08.2019 do 24.08.2019
Autor článku: 
MIrek Koranda

Ve středu 21. srpna festival odstartují mistr České republiky ve slam poetry Dr. Filipitch a také další slam-performeři Siegfried, Empathic, Michal Kubala, Ing. Puding. Zázemí otevírací akci Obnažen poskytne od 19.00 atrium Chomutovské knihovny.

Od středy začnou výtvarníci Tereza Holá, Hynek Skoták, Josef Šporgy, Jiří Němec a Daniel Černý vytvářet svá díla přímo na náměstí 1. máje. O den později, ve čtvrtek 22. srpna v 17.00, pak svými instalacemi za doprovodu hudby i mluveného slova provedou návštěvníky festivalu.

Páteční performace „When everything is human, the human is an entirely different thing“ je dílem holandské skupiny Wild Vlees. V kostele sv. Kateřiny dvojice performerů bude zkoumat lidskou tělesnou identitu – performeři se v průběhu představení doslova ztratí.

Poslední den festivalu, sobota 24. srpna, divákům představí výsledky workshopu Different?. Barbora Látalová připraví s šesticí místních účastníků workshopu představení do prostoru gotického kostela sv.  Kateřiny. 

 

Finální rozloučení s 16. ročníkem festivalu Obnaženi proběhne v chomutovské Café Rouge.

 

Program festivalu je k dispozici na webu: https://obnazeni.cz/festival

 

Říká se, že dnes žijeme v době, kdy se lidé sami sobě navzájem vzdalují kvůli moderním technologiím, sociálním sítím nebo dezinformačním kampaním. Je otázkou, kdy skutečně jsme sami sebou. To právě prozkoumají letošní Obnaženi, které na pár dní vytvoři pod Krušnými horami oázu, v které všichni budou moci býti sami sebou,“ řekla k tomu jedna z organizátorek festivalu Klára Alexová, v Amsterodamu usídlená tanečnice a performerka, která vyrůstala v Chomutově.

 

Konání 16. ročníku festivalu Obnaženi podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Statutární město Chomutov, Chomutovská knihovna, p.o., Oblastní muzeum v Chomutově, Galerie Město, Rent Group a Café Rouge.

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Knihovnice a knihovníci se obracjí na své zřizovatele: Chcete mít kvalitní informace pro vzdělání (nejen) svých dětí? Podporujete pestrý komunitní život v místě bydliště? Rádi čtete a uvědomujete si, že knihovna vám a více než milionu dalších lidí šetří peníze za nákup drahých knih? Souhlasíte s potřebou kvalitního zázemí pro vědu a výzkum? Pak podpořte naše požadavky.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
15.10.2019

BROUMOV: Sukova síň pražského Rudolfina bude v úterý 15. října hostit Slavnostní koncert laureátů Mezinárodní klavírní soutěže Broumovská klávesa.

Hl. m. Praha, Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Pozvánky na akce, Co se děje
14.10.2019

OSTRAVA: MUSEUM+ v Dolních VÍítkovicích zachrání vysoké pece 4 A 6, které jsou součástí národní kulturní památky Dolní Vítkovice.  MUSEUM+ využije sbírky národních muzeí a prostřednictvím originálních exponátů seznámí návštěvníky se světem přírody, historie, techniky, designu a umění.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
14.10.2019

PLZEŇSKÝ KRAJ: Plzeňský kraj vyhlašuje soutěž už počtvrté. Poprvé se soutěž uskutečnila v roce 2009 na popud tehdejší hejtmanky Milady Emmerové. A protože měla akce úspěch, pokračuje kraj v této milé tradici i dále. Cílem soutěže je ocenit náročnou a záslužnou práci obecních kronikářů.

Plzeňský kraj
Kroniky, Soutěže a festivaly
Co se děje
11.10.2019